Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy érintett titeket érzelmil...

Hogy érintett titeket érzelmileg, hogy a baba leválasztotta magát? Én féltékeny vagyok a cumisüvegre.

Figyelt kérdés

6 hónapig kizárólag anyatejes volt

A hatodik hónapban megkezdtük a hozzátáplálást. Szerencsém van mindent megeszik. A 8. honapban már napi egyszer tápszert kapott most pedig 9 honaposan már egyáltalán nem fogadja el a cicit. Ez engem elég rosszul érint. Kb. féltékeny vagyok a cumisüvegre. Szerettem volna szoptatni amíg tudok, de nem kell neki... Ti hogy éltétek ezt meg?


2019. szept. 9. 16:15
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
😂 Hát kaptam itt hideget-meleget... De egyébként igen, irónia volt a féltékeny vagyok a cumisüvegre megjegyzés. Nem vagyok szoptatás-mániás. Amikor terhes voltam, úgy voltam vele, hogy szoptatok amíg tudok, de nem fogok a kardomba dőlni akkor sem, ha rögtön tápszeres lesz a gyerek. Idegenkedtem a szoptatás gondolatától. Aztán volt elég tejem,több is mint kellett volna. Valahol örülök, hogy ilyen könnyen ment az átállás, 1 éves korában mindenképp abbahagytam volna. Csak valahogy mégis fura ez most. Valószínűleg a hormonok játszanak csak. A melleim be vannak durranva, a gyereknek meg nem kell. Igazság szerint én magam sem gondoltam volna, hogy bármilyen negatív érzést fog kiváltani a szoptatás elhagyása. Köszönöm a válaszokat! Némelyiken igen jól szórakoztam ☺️
2019. szept. 9. 18:46
 12/12 anonim ***** válasza:
Majdnem egyéves volt a gyerek, amikor ínhüvely gyulladás miatt erős gyulladáscsökkentőket kellett szednem, és nem szabadott szoptatni. (Azért kellett szedni, mert annyira fájt a csuklóm, hogy már alig tudtam megemelni a gyereket, féltem, hogy elejtem.) Gondoltam, utána majd visszaállok a szoptatásra. De utána már nem fogadta el a cicit. Nem nagyon erőltettem, végül örültem, hogy így leszokott, egyáltalán nem viselte meg. Volt még valamennyi anyatej lefagyasztva, azt még főzelékekben felhasználtam (mármint csak neki természetesen:-). Igen, egy korszak lezárulása mindig megterhelő egy kicsit, de ezen szerintem tedd túl magad, sok-sok dédelgetéssel, összebújással meg lehet adni azt az intimitást, amire szükségetek van.
2019. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!