Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló férfiként gyerek?

Egyedülálló férfiként gyerek?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, aszexuális.

Sosem volt semmilyen kapcsolatom, szerelmes sem voltam.


Emiatt házasság stb. kilőve. Viszont szeretnék gyereket, lehetőleg sajátot.

Erre milyen lehetőségek vannak?


Béranyaságról hallottam eddig, főként Ukrajnát ajánlják, de jogilag azt hallottam problémás lehet.

Örökbefogadásra is gondoltam.


Mit ajánlotok?



2019. szept. 16. 22:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg örökbe fogadhatsz. Gyakorlatilag viszont egyedulallon férfiként erre kb nulla az esélyed. A házaspárok előnyt élveznek
2019. szept. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
Orokbefogadhatsz, de csak azonos nemu gyermeket. A golyahirnel sorszam van, vagyis nem vagy hatrebb a hazasoknal, kapsz egy szamot es varsz. Minimum 5 evvel szamolj.
2019. szept. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%
Örökbefogadánál a párok előnyben vannak.Szerintem aszexuálisan is találsz egy nőt,aki felvállalja veled a párkapcsolatot.
2019. szept. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Kb két és félszer annyi aszexuális nő van, mint férfi. Szerintem könnyen találhatnál magadnak hozzádillő párt 🙂


Keress, akár itt! Próbáld meg a kapcsolatot, ha még nem próbáltad. Elvileg aszexuálisok is ugyanúgy szeretnek kötődni, csak náluk az intimitásban nincs semmi szexualitás. Párban minden könnyebb 🙂

2019. szept. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
68%

Az aszexualitas nem egyenlő azzal hogy sosem voltal szerelmes.. Nem is ertem hogy nem voltal meg szerelmes.


Tartok tole neked komolyabb bajod van, mint valami szocipatanak..

2019. szept. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
41%

Nem. Soha. Sem neked, sem a hozzád hasonló nőknek. Ha van lelkiismereted - a mai magyar jogrendre nemigen számítok -, akkor nem teszel tönkre egy gyereket. Egy kisgyereknek elsősorban normális, szerető, biztonságos SZÜLŐPÁR-ra, szülőkre van szüksége. Nem laptopra, nem zsáknyi pénzre, hanem arra, hogy az anyja és az apja szeresse. Az az alap.


Nagyon kevés aszexuális ember van, aki az, soha nem is vágyik gyerekre. Adja az ég, hogy soha, se soha nem adjon senki neked lehetőséget arra jogilag, egyetlen országban sem, hogy gyereket kaphass.

2019. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

"

Az aszexualitas nem egyenlő azzal hogy sosem voltal szerelmes.. Nem is ertem hogy nem voltal meg szerelmes.



Tartok tole neked komolyabb bajod van, mint valami szocipatanak.."


Létezik olyan is az aszexualitás mellett, hogy aromantikus, aki romantikusan se vonzódik, vagyis nem tud szerelmes lenni. Ettől még nem lesz az ember szociopata, jézusom :D Egy csomóféle kötődés és vonzalom létezik, nem csak szexuális és romantikus, és tök normális, ha valaki nem érzi mindegyiket.

2019. szept. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Mennyi hülye van itt, édes istenem.


Többieknek mondom kiegészítésként a kérdéshez:

(1) Aromantikus is vagyok, nem érzek szerelmet.


(2) Vannak szüleim, testvérem akik segítenének a nevelésben, szóval lenne családja, nem egyedül nevelném.


(3) Tudom, hogy nem egyszerű feladat gyereket nevelni, de tudatosan készülök rá, utánajárok dolgoknak stb.


(4) Azt is tudom, hogy nem olcsó egyedül, de elég jól keresek ahhoz, hogy mindent megtudjak neki adni bármikor.

2019. szept. 17. 12:56
 19/26 anonim ***** válasza:
85%

Kerdezo!


Kb esélytelen vagy. Az örökbefogadás elsődleges célja, higy a gyerek családban nevelkedjen. Magyarországon egyedülállóként te nem tudsz neki családot biztosítani. De ugyanez a hyelzet akkor is, ha pl homoszexuális vagy. Magyarországon egyértelmű, higy két férfi, vagy két nő alkalmatlan a gyereknevelesre. Külföldön ez nem akadály.

2019. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

Ez az aromantikus, aszexualis dolog csak egy eufemizmus arra hogy te agyad nem ugy mukodik mint egy normalis agy. Fokepp az erzelmekkel foglalkozó része.

Nem is ertem hogyan tudnal szivbol szeretni egy gyereket, aki nem is a sajatod ugy, hogy eletedben nem voltal szerelmes es aromantikus vagy..

A szerelem és a szeretet az agy ugyanazon részén aktivalodik, ha keptelen vagy az egyikre, akkor a masikra is.


A leírásod alapjan jol keresel, sikeres vagy. Intelligens, megnyerő. Tovabbi szociopata jellemvonasok. Sirni tudsz? Temetesen rosszul erzed magad vagy csak allsz es mason gondolkodsz? Erzel empatiat? Oltel, kinoztal allatot kisebb korodban? Pl tepkedted le a legy szarnyait, egetted el a bogarakat?


Ha minél tobbre igen a valasz akkor bizony veled gondok vannak.

2019. szept. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!