Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló férfiként gyerek?

Egyedülálló férfiként gyerek?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, aszexuális.

Sosem volt semmilyen kapcsolatom, szerelmes sem voltam.


Emiatt házasság stb. kilőve. Viszont szeretnék gyereket, lehetőleg sajátot.

Erre milyen lehetőségek vannak?


Béranyaságról hallottam eddig, főként Ukrajnát ajánlják, de jogilag azt hallottam problémás lehet.

Örökbefogadásra is gondoltam.


Mit ajánlotok?



2019. szept. 16. 22:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
23%

Utolsó, teljesen nonszensz dolog, amit írsz, és para is. Szerinted normális, sőt elvárt dolog ugyanolyan érzelmeket táplálni egy gyerek irányába, mint egy romantikus partner irányába? Mert ha igen, akkor bizony veled vannak gondok, nem a kérdezővel.


Legalább egy gugli keresés mehetett volna az aszexuális és az aromantikus kifejezésekre, mielőtt ekkora butaságokat írsz.

2019. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
74%

Olvasd mar el mit irtam.


Szerelem, szeretet ugyanott 'keletkezik' az agyban. Ha nem tud szerelmet erezni, akkor kotve hiszem hogy szeretet, ragaszkodast tudna.


Nem azt irtam hogy a szerelem es a gyerekünk irant erzett szeretet ugyanaz. Csak azt ha keptelen az egyikre akkor a masikra. Oket hivjak szociopataknak. Akik nagyon ugyesen megjatszak az erzelmeket. Megnyeroek, manipulativak de keptelenek erezni.


Na most a csavo allitasa keptelen szerelmes lenni. Rakd ossze.



En csak azt allitom hogy nem normális hogy valaki keptelen szerelmet érezni.

2019. szept. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
56%
Akkor megismétlem a kérdést kérdező, ha már töröltetve lett. A családod tud róla hogy velük óhajtod neveltetni a gyerekedet? Nekik lehet saját életük, nem arra vannak hogy a te hobbiból örökbefogadott porontyodat pesztrálják HELYETTED.
2019. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Ha nem tud szerelmet erezni, akkor kotve hiszem hogy szeretet, ragaszkodast tudna."


Nagyon tévedsz. Aromantikus vagyok, van családom és barátaim, és mindegyiküket nagyon szeretem. Csak épp nem romantikusan. Nagyon sokféle emberi kapcsolat létezik, és hiába csak a romantikus kapcsolatok vannak felhype-olva, attól még a többiféle szeretet is ugyanolyan valódi és értékes. Plusz teljesen logikátlan is, amit írsz. Oké, hogy a romantikus és a nem romantikus szeretet ugyanott keletkeznek az agyban, miért ne keletkezhetne csak az egyik a másik nélkül? Alloromantikus embereknél is előfordul, hogy egyik a másik nélkül keletkezik. Pl. egy heteroromantikus ember csak az ellentétes nem iránt érez romantikus vonzalmat, de ez nem azt jelenti, hogy azonos neműeket egyáltalán nem képes szeretni, hiszen ott vannak pl. az azonos nemű családtagok, barátok, akikbe nem vagy szerelmes, de ettől még szereted őket és kötődsz hozzájuk. Ugyanígy az aromantikus emberre is csak a romantikus vonzalom hiánya jellemző, de ettől még más jellegű vonzalmakra épülő kapcsolataink nagyon is vannak. Komolyan utána kéne ezeknek nézned, nem csak úgy hasból irkálni a butaságokat.

2019. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Attól mert nem vonzódom romantikusan senkihez, attól még érzek szeretetet, nem vagyok érzéketlen.


Vannak szüleim/nagyszüleim/barátaim/testvérem/kutyám és mindegyik őszintén szeretem. Csak nem szerelemből, hanem más szinten. De szeretem.


Szóvala szerelem nem-érzésére vonatkozik amit írtam.

2019. szept. 18. 18:41
 26/26 anonim ***** válasza:

A kerdésre válaszolva: ha saját gyereket szeretnél, valóban Ukrajnában elfogadott a béranyaság, viszont 3 ezzel foglalkozó klinika honlapján is az az infó, hogy csak párok vehetik igenybe. Nem tudom, mindnél kikötés e, olvass utána esetleg. Amúgy 15.000€-tól van az eljárás összköltsége.

Ha örökbefogadás: nem lehetetlen egyedülállóként, az alkalmasság ugyanúgy zajlik, mint pároknál: elbeszélgetés, orvosi vizsgálat, környezettanulmány, pszichológus, tanfolyam. Titkos örökbefogadásnál összeül egy csapat és beviszik az öt sorban álló aktáját, mondjuk négy házaspárét és egy egyedülállóét, ezeket sorba rendezik, és ebben a sorrendben ajánlják ki a gyereket a várakozóknak. Várhatóan nem az egyedülállót veszik elsőnek. Akkor van esély ha egy gyereket többen elutasítottak ( sérült, roma, 5 év feletti...). Szóval nem egyszerű.

2019. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!