Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feladni a jövőmet, tanulmányai...

Feladni a jövőmet, tanulmányaimat egy kisbaba miatt? Mi lenne számomra a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves leszek nemsokára, elsőéves vagyok az orvosin. Azért csak most, mert már van egy BA diplomám, de az egy teljesen könnyű, igazából alibi szak volt. Mikor döntenem kellett anno, hogyan tovább, nem igazán tudtam még, mi szeretnék lenni, és úgy éreztem, nem lennék elég az orvosihoz. De így legalább volt 3 nagyon jó évem, utazgattam, tanultam külföldön is, és nem szakadtam meg a tanulásban. Viszont tudtam, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, és egyre erősebb volt bennem a vágy, hogy igenis ide felvételizzek. Rengeteget készültem, tanultam, hogy ma itt lehessek, és tényleg azt érzem, hogy igen, ez az én pályám. Viszont mint kiderült, terhes lettem... A barátommal beszéltünk már a gyerekvállalásról, de nagyon nem most terveztük, főleg ugye miattam. Inkább 6-7 év múlva. Mert most, első-másodévesként gyereket vállalni felér egy öngyilkossággal. Később is nyilván áldozatokkal járna, de akkor már valamennyivel lazább a helyzet.


Ráadásul nem is dolgozom, úgy szokott lenni, hogy a szüleim utalnak minden hónap elején egy bizonyos összeget, aztán ha kell valami nagyobb dologra költenem, arra külön. Nem akarnám rájuk is azt a terhet tenni, hogy még egy plusz embert eltartsanak, vagy hogy most milliókat akasszak le róluk a baba miatt... De közben mégis ott van az, hogy lehet később nem tudnék teherbe esni, vagy csak évek múlva, akkor meg már ott leszek harmincon túl. Meg nyilván így a pozitív teszt láttán örültem is kicsit... De ha vállalnánk is, biztos szükségem lenne plusz segítségre, úgy meg hogy más nevelje, még évekig, nem szívesen szülnék gyereket. Ha kiíratkoznék, akkor meg lehet egész életemben bánnám, hogy feladtam a terveimet az anyaság miatt. Szóval tanácstalan vagyok.


Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2019. okt. 1. 16:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
35%

Ha van egy párod, aki kitart melletted, és esetleg anyukád vagy az ő anyukája néhanapján be tud segíteni, akkor meg lehet csinálni. A nőgyógyászom 4 gyermekes anyuka, ő is egyetem alatt lett terhes, ráadásul ikrekkel. Megtartotta és nagy nehezen végigcsinálta, bár neki a férje már akkor is otthonról dolgozott.


Abszolút meg lehet csinálni, az a kérdés, hogy te akarod-e. Készen állsz? Nagy felelősség és nem lesz leányálom.

2019. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, ezt neked kell tudni mire vagy képes és mire nem. Most hiába mondom neked, hogy tartsd meg, mert az orvosit baba mellett is el lehet végezni, ha Te pont nem tudnád. Nem egyformák az emberke képességei sajnos ez tény. Tehát magadat meg a korlátaidat neked kell ismerni.

Másrészről mit mond a párod? Az sem utolsó szempont.


Akik meg azt írják a baba nem tehet semmiről, ja nem is tehet, épp csak itt nincs semmiféle baba. De látom itt sem orvosira jártak az okoskodók. :))

Mészáros, az, persze. Hóhér, nem?

2019. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
27%
Valóban hihető, itt az újabb napi kamu provokáló kérdés, a gyerekellenesek gyűjtőhelye. Egy orvosnak készülő nő pont itt fog vadidegenektől tanácsot kérni, hogy mégis mi a fenét kezdjen magával... aha.
2019. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem két ilyen karrierista embernek nem szabadna (most még) gyereket vállalni..
2019. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem "néhanapján" kéne a segítség, hanem minden nap, folyamatosan. Szóval ez nem az a szívesség kérés, hogy havi egyszer elugrom a fodrászhoz, addig sétáljon már vele egyet, vagy valami... Ezért jöhet szóba csak a fizetett segítség, mert a szüleink még aktívan dolgoznak, nem tudnának pl heti 3 délelőtt itt lenni, aztán még délután is, ha éppen úgy van órám. A legtöbb barátnőm még vagy tanul, vagy már dolgoznak ők is. Kettő van, az egyiknek két kislány van (fél éves a kicsi, a nagyobb 2), neki van így is elege a lányoktól, nem kérném meg, hogy az enyémre is vigyázzon. A másiknak egy kisfia van, de ő mellette dolgozik napi 4 órában, meg ilyen segítséget barátnőtől nem lehet elvárni... Innen tudom amúgy, hogy mennyibe kerül egy baba, mert vagyok velük olyan viszonyba, hogy elmondták, mekkora végösszegnél álltak meg. Nem akarok konkretizálni, de hatszámjegyű volt mind a három terhességnél.


Nem kamu egyáltalán, de inkább kérem ki idegenek véleményét, minthogy valaki az ismerettségi körünkben tovább mondja, aztán kiderüljön, és én legyen az újabb pletykatéma. Majd ha döntöttem, akkor.

2019. okt. 1. 17:11
 16/30 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem pedig pont nem idegenekre kellene hallgatnod egy ilyen komoly és személyes jellegű döntésnél.

MAGADTÓL kérdezd meg ezeket és az ELSŐ gondolatra hallgass:

El tudod képzelni magad anyaként jelenleg?

El tudod képzelni, hogy egy csodálatos kisbaba vár téged mindennap, viszont emellett te keményen tanulsz és küzdesz?

El tudod képzelni, hogy ha most otthagyod az orvosit, akkor majd visszatérsz x év múlva és újra felveszed a lendületet?

El tudod képzelni magad 30 feletti kismamaként? Örülnél neki jobban?

El tudod képzelni magad, hogy x évvel később leszel orvos?

2019. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
92%

nem tudnának pl heti 3 délelőtt itt lenni, aztán még délután is, ha éppen úgy van órám.


hát másodévesként állítom, nem csak heti 3 délelőtt van órád. ÉS illene tudnod, egy dolog, ki vigyáz rá, amíg oktatáson vagy, egy másik, hogy ki lesz vele abban a napi pár órában, amikor meg otthon készülsz. Mivel utóbbit meg sem említed, én erre több szót nem is vesztegetnék.

2019. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
73%

Nem tartanám meg, semmiképpen. Én utolsó éves főiskolás voltam (27 éve, tehát nem a mostani rendszerben), s nem is orvosin, mikor terhes lettem (házasságban már 2 éve). így is nehéz volt. A terhesség első felét végighánytam. 30 hetesen államvizsgáztam.

Tudom nehéz, de teljesen tönkre tennéd az életed.

2019. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
83%
23 évesen, egy alibi szak elvégzése alatt sem dolgoztál és további 5-6 évig ugyancsak nem fogsz, ezért a pasid és anyuciék finanszírozzák a dolgaidat, ráadásul félig-meddig idegennek szülnél a sok tanulás miatt. Gondold át a felnőttesdit!
2019. okt. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
65%
Miért dőltök be minden kamu kérdésnek? Hát ordít róla, hogy nem igaz. Majd egy orvoscsaj nem tud védekezni, meg járkál ide tanácsért.
2019. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!