Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feladni a jövőmet, tanulmányai...

Feladni a jövőmet, tanulmányaimat egy kisbaba miatt? Mi lenne számomra a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves leszek nemsokára, elsőéves vagyok az orvosin. Azért csak most, mert már van egy BA diplomám, de az egy teljesen könnyű, igazából alibi szak volt. Mikor döntenem kellett anno, hogyan tovább, nem igazán tudtam még, mi szeretnék lenni, és úgy éreztem, nem lennék elég az orvosihoz. De így legalább volt 3 nagyon jó évem, utazgattam, tanultam külföldön is, és nem szakadtam meg a tanulásban. Viszont tudtam, hogy nem ezzel szeretnék foglalkozni, és egyre erősebb volt bennem a vágy, hogy igenis ide felvételizzek. Rengeteget készültem, tanultam, hogy ma itt lehessek, és tényleg azt érzem, hogy igen, ez az én pályám. Viszont mint kiderült, terhes lettem... A barátommal beszéltünk már a gyerekvállalásról, de nagyon nem most terveztük, főleg ugye miattam. Inkább 6-7 év múlva. Mert most, első-másodévesként gyereket vállalni felér egy öngyilkossággal. Később is nyilván áldozatokkal járna, de akkor már valamennyivel lazább a helyzet.


Ráadásul nem is dolgozom, úgy szokott lenni, hogy a szüleim utalnak minden hónap elején egy bizonyos összeget, aztán ha kell valami nagyobb dologra költenem, arra külön. Nem akarnám rájuk is azt a terhet tenni, hogy még egy plusz embert eltartsanak, vagy hogy most milliókat akasszak le róluk a baba miatt... De közben mégis ott van az, hogy lehet később nem tudnék teherbe esni, vagy csak évek múlva, akkor meg már ott leszek harmincon túl. Meg nyilván így a pozitív teszt láttán örültem is kicsit... De ha vállalnánk is, biztos szükségem lenne plusz segítségre, úgy meg hogy más nevelje, még évekig, nem szívesen szülnék gyereket. Ha kiíratkoznék, akkor meg lehet egész életemben bánnám, hogy feladtam a terveimet az anyaság miatt. Szóval tanácstalan vagyok.


Ti ilyen helyzetben mit tennétek?


2019. okt. 1. 16:17
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Többedik válasz, mégsem értem. Miért jöttök a védekezéssel? Honnan veszitek, hogy nem védekeztünk, talán ott voltatok?!
2019. okt. 1. 19:25
 22/30 anonim ***** válasza:
36%
Nagyon abortusz ellenes vagyok, de nem tartanám meg. Ha most arra nincs időd, hogy el menj dolgozni, akkor a kisbabára hogy volna? 😕
2019. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%

Ezeket gondolnám át:


-Milyen orvos leszel (házi orvos, sebász, sürgőségi orvos stb.) illetve milyen karriert szeretnél befutni. Egy házi orvosnak, fogorvosnak viszonylag nyugodt az élete, viszont agysebészként vagy három műszakban praktizáló orvosként elgondolkoznék, hogy kell-e egyáltalán gyerek.


-Anyasághoz való hozzáállásod. Leszögezem egyik sem rossz vagy jó, de fontos, hogy tudj vele azonosulni. Lehet gyereket nevelni úgy, hogy 1 éves korában bölcsis lesz és úgy is, hogy 3 éves koráig otthon vagy. Sokan az oviban/suliban is ott vannak ügyeletben, másokat hazavisznek 3-4 órakkor, hogy tudjanak velük foglalkozni.


-Párod hozzáállása.

-Anyagiak.

2019. okt. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
20%
Add örökbe.
2019. okt. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
47%

Ezt mi nem dönthetjük el .de támpontokat adhatunk .

Először is ha most nem tartod még akkor kb 8-10 év múlva lesz alkalmas újra gyerek téma, addigra az orvosi egyetemet is elvégezted dolgoztál is orvosként stb addigra 30 már elmulsz ,és vagy mostani pároddal leszel vagy nem .


Ha babát választod akkor még lemondhatsz teljesen az orvosirol.


De én is inkább kamunak gondolom mert aki orvosi egyetem a vágya az azt is tudja hány év az orvosi egyetem ,mennyit kell ott tanulni mik követelMények .

2019. okt. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Többedik válasz, mégsem értem. Miért jöttök a védekezéssel? Honnan veszitek, hogy nem védekeztünk, talán ott voltatok?!


Persze, itt az összes abortuszos védekezik :-D Amúgy a megszakítás, a "csak a hegyét teszem be" a "csak pár másodperc gumi nélkül" és a nem azonos időben bevett gyógyszer nem számít védekezésnek.

2019. okt. 2. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%
Aki szerint a tanulás nem összeegyeztethető a gyerekvállalással, egy született vesztes, aki minden nehézség előtt megtorpan. Nehéz, de nem lehetetlen!
2019. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 27-es. A tanulás összeegyeztethető, HA van folyamatos segítség és HA olyan a szak. Na, az orvosi kb. a lehetetlen kategória. Nem elég, hogy már az első évben is szinte mindennap reggeltől estig vannak az órák, utána muszáj otthon is folyamatosan tanulni, mert akkora mennyiségű az anyag, hogy lehetetlen csak a demonstrációkra és a vizsgákra készülni. Harmadévtől jobban bejönnek a klinikai gyakorlatok, az utolsó 2 évben tömbösítve, 12 órákban... Megcsinálható folyamatos segítséggel? Baromi nehéz, de talán igen. Viszont akkor szinte 0 perc minőségi idő jut a kicsire, biztos, hogy megsínyli, hogy az anyja sosincs vele. Nekem csak olyan gyerekes csoporttársaim voltak az orvosin, akiknek már minimum iskolás a gyerekük, tehát nem igénylik annyira már a szülőt...
2019. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
82%

Elég éretlen a gondolkodásod, csodálom, hogy ilyen emberek jelentkeznek az orvosira..

A konkrét válasz pedig az hogy vagy iskola vagy baba. Nagyon kevés százalékos esélyt adok hogy mindkettőt megold ezzel a habitussal...

2019. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Szülni csak a saját kontódra. Mit csinálsz, ha lelép a pasi? Mit csinálsz, ha a szüleiddel történik valami és nem tudnak majd támogatni?

Nulla munkatapasztalat, semmi önálló bevétel, fiatal kapcsolat, éretlen gondolkodás.. gondold meg!

2019. okt. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!