3 gyerekkel egyedül?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Olyan anyukák tapasztalatát szeretném olvasni, akik nem válás miatt maradtak egyedül a gyerekekkel, hanem mert apukának máshol kell dolgozni.

Nem részletezném, de férjemnek az ország másik pontjára kell menni dolgozni. Egyelőre nem tudunk vele menni, legalább egy fél év. Addig csak hétvégente járna haza hozzánk.

Ha jól sejtem nem mi leszünk az első család, akik ilyen helyzetbe kerülnek.

Én még itthon vagyok a gyerekekkel, a nagy ovis, a 2 kicsi itthon van, viszont közben iskolába is járok. Nagymamák segítenek.

De mégis hogy lehet ezt bírni? Nem fog rámenni a házasság? Gyerekek hogy élik meg?



2019. okt. 10. 12:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Jó nagy bunkó vagy.
2019. okt. 11. 06:45
 12/12 anonim ***** válasza:
61%

igaz hogy mi csak ketten vagyunk testvérek, most 22 és 16 évesek,azért írok, hátha megnyugtat.

apu már a születésem előtt is turnusokban dolgozott külföldön (három hét ott, kettő itthon, ilyesmi), szóval még csak hétvégére se ugrott haza, anyu közben dolgozott, amíg kicsik voltunk, hát ja,minket leginkább a két nagymama meg a szomszédban lakó nyugdíjas néni meg a babysitterünk nevelt hét közben. és nem, nem ilyen elhagyatott gyerekek voltunk, attól, hogy anyu jobbára hétvégente és este, apu meg néha akkor se volt jelen, imádtuk egymást az összes felvigyázónkkal, ennek az életformának a legnagyobb stresszhelyzete volt gyerekként, hogy mire mindenkit odapréseltem a rajzlapra az oviban (anyu, tesó, én, nagyi, mama, marika néni, lena), apa hazajött és kezdhettem előröl az elrendezést az "én családom" című remekművön.

persze anyuéknak biztos nehéz volt, meg nem mondom, mi is sírtunk ahányszor apa elment, de talán mert anyu nem kezelte ezt a helyzetet különösebb tragédiaként (előtünk nem legalábbis), nekünk se okozott különösebb törést hogy apa kéthetente van itthon.

ja, és idén ünnepelték a 25. évfordulójukat.

2019. okt. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!