Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a későn...

Mi a véleményetek a későn szülő nőkről?

Figyelt kérdés
Itt mondjuk a 30-35 éves korosztályra gondolok. Okok pl. a karrierépítés, fiatalság kiélése.

2019. okt. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
81%

Nekem meg az a véleményem hogy jól teszik. (30-35 között)

Itt vagyok 26 évesen egy 2 évessel és igen, megértem azt aki még "élni" akar. Persze imádom a gyerekem és nem bántam meg, de a 30as barátnőim sincsenek elkésve egyáltalán.

2019. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
98%
Sokan csak ekkora találjak meg azt, akivel érdemes családot alapítani. Mi 34 évesek vagyunk, nemrég született meg az első gyerekünk. Nem érzem magam öregnek. Számos egyéni oka van annak, hogy nem 25 évesen szülnek a nők. Függetlenül attól, hogy biológiai szempontból ez az idealisabb. Sok nőnek jelent problémat a teherbeesés. Evekig járnak termékenységi kezelesekre, mire sikerül nekik.
2019. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
75%

En 30 éves kor felett mar nem szülnék, de csak azért mert 18 éves voltam amikor megszületett az első gyerekem, es nem akarnék nagyon sok év korkulonbseget a tesok kozott.

Ha viszont valaki nem találja meg a párját, csak 35-40 évesen, csak kívánni tudom hogy legyen egy szep családjuk , meg ok sem öregek hozza.

2019. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
20%

Ez kemény mag szerintem.

Én 28 vagyok, nincs még gyerekem, de ha lesz akkor kettőt szeretnék és 35 után semmiképp. De inkább 33ig. Nem tartom normálisnak mikor 40 évesen szül valaki, de azt sem mikor 18 vagy még fiatalabban. Szeretném megélni az érettségijét és a többit.. amit csak lehet, de gyereknek sem való gyerek, és egy anyagi háttér sem árt.

2019. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
84%

Engem anyu 18 évesen szült.Kifejezetten jó a kapcsolatunk,nagyon szeret ennek ellenére ahogy beértem abba a korba, hogy fiúzni kezdtem folyamatosan fújta, hogy lányom csak nehogy korán ess teherbe(már attól volt hányingerem, hogy hányszor hallom tőle).Nem nagy igényű nő, nem voltak soha flancos elvárásai én időről,kényelemről meg világ körüli utakról se álmodozott, de biztos nem szült volna 18 évesen ha nem csúszok be.És nyilván le kellett mondania dolgokról amiket szívesen megélt volna apuval,mielőtt mi a gyerekek jövünk.Az meg, hogy apuval 41 évig együtt is maradtak a legnagyobb szerelembe,szeretetbe szerintem a mai világban nagyon nagy teljesítmény.Köztem és a kisebbik öcsém között van 17 év korkülönbség őt pld 32 évesen szülte.Már dolgozik,összeköltözött a barátnőjével, felnőtt és éli a saját világát.

Én 30 felett szültem az elsőt.Lehetett volna előbb is és akkor az a gyerek csonka családba nő fel.Egyszerűbbnek láttam nem szar kapcsolatba szülni, hanem megvárni azt az embert akivel család leszünk,meg aki mellett nem cseléd leszek, hanem társ.Az jobban bántan ,ha egy rossz kacsoltba ,,ragasztottam" volna bele magam azért, hogy fiatalon szüljek, minthogy pár szerencsés 20-on éves esetleg kategorikusan leszól amiért 30 év fölött mertem gyereket vállalni, mikor már szerintük fél lábbal a sírba vagyok és maholnap nyugdíjba megyek.

2019. okt. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
97%
Engem anya 42 évesen szült és semmiben nem volt más. Haladt a korral nem volt maradi, nem korlátozott semmiben. Én 21 évesen szültem, anyának a lányom az első unokája és olyan fitten szalad, mászik utána mintha 20 lenne.
2019. okt. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
78%

Hát 30 vagyok és terhes de olyat meg senki nem mondott hogy ez későn lenne. Még a saját nagyanyám is azt mondta hogy élvezzük a függetlenséget, amíg fiatalok vagyunk ráérünk később gyerekekkel lekötni magunkat. Szerintem a 35 se késő. A 40 már határeset, főleg mert sokaknak fiatalabban is évek, mire összejön

Ha egy 40 éves akkor kezd el próbálkozni neki már nincsenek rá évei... De amúgy mindenki maga tudja mi az ideális. Aki fiatalon szül, az 40-45 evésen meg relatíve fiatalon "szabadul" és éli világat. Aki később szül az meg korábban eli világat.

De mindig úgy csinálnak az emberek mintha ez csak és kizárólag az adott nőn múlna, lehet nem voltak meg korábban az anyagiak, a megfelelő pasi, vagy megvolt minden csak épp a gyerek nem jött.

Nekem az a véleményem arrol ha valaki későn szül, hogy drukkolok, hogy minden rendben legyen.

2019. okt. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
74%

Valami 28 év körül van az országos átlag, de ugye egy bizonyos réteg jelentősen lefelé húzza az átlagot.


Első gyereknél feleségem 28, én 31 voltam és azt hittem, hogy viszonylag későn vállaljuk. Aztán kiderült számomra, hogy feleségem a diplomás nők táborában igencsak a korán szülők között van, én meg férfiként 31 évvel szintén.


Kíváncsi leszek ovira, hogy szülők milyen korúak.


Másokat nem akarok elítélni, bármi ok lehet, pl nem jött össze pedig sok éve próbálják. Nekünk eddig 2 van, feleségem max 35-ig tervez szülni.

2019. okt. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
72%
Senki miatt nem fogom rosszul érezni magamat, csak mert 37 leszek mire a gyerekem megszületik. Lehet nagy kijelentéseket tenni, hogy én biza nem szülök 30 felett... Hm én se így képzeltem vagy így terveztem... Ezt az utat jártam be. Az emberek sok minden alapján szeretnek ítélkezni. De amíg nem az én életemet éli valaki, addig nincs joga. 32 voltam mikor találkoztam a férjemmel. (akinek, megjegyzem az exfelesége 23 volt mikor az első gyerek született... Én is szülhettem volna ennyi idősen és most én is exfeleség lennék, vajon melyik a jobb? "Öreg" anyának lenni vagy egyedülállónak?) Nem akartunk úgy gyereket, hogy nincsenek közös élmények, együtt megélt idő. 2 évet vártunk. Majd 2 évet a babára (a végén lombikkal sikerült - sajnos a húszas éveim elejétől tudtam, hogy PCOSem van... Bejött a legrosszabb forgatókönyv). Így 37 leszek, a férjem 41 mire megszületik a kislányunk. De nem bánom. Az sokkal inkább bánnám, ha korán szültem volna és nem lennék már együtt a gyerek apjával. Illetve magamon érzem, hogy sokkal tudatosabb és jobb szülő tudok lenni, mivel több mindent megéltem, több mindent tudok saját magamról. Nem feltétlenül ösztönből tudom csak nevelni, hanem tudatosan, tudva mit miért teszek. Látva a férjem gyerekeinél mi lett elrontva. Ezeket már tudtatosan ki tudjuk küszöbölni. Ami persze nem jelenti, hogy majd ne lenne más..
2019. okt. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
94%

34 és 35 éves voltam, amikor születtek a gyerekeim. Mi nagyon sokat vártunk az elsőre, több, mint 6 evet. Szerettem volna fiatal anyuka lenni. Az ikrek nagyon hamar összejöttek.


Mi szeretnénk meg egy gyereket, most fel évesek az ikrek, de azért legyen legalább 3 év a korkülönbség és 40 felett már nem szeretnek terhes lenni.

2019. okt. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!