Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a későn...

Mi a véleményetek a későn szülő nőkről?

Figyelt kérdés
Itt mondjuk a 30-35 éves korosztályra gondolok. Okok pl. a karrierépítés, fiatalság kiélése.

2019. okt. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
48%

Karrier építés: ismerek olyat, aki szült 3 gyereket és 35+ kezdte építeni a karrierjét. De ismerek olyat is, aki 38 évesen szült és visszatért a már felépített karrierjébe. Most 45 évesen ugyanott tartanak karrier szempontjából.

Az első eleve sok gyereket szeretett volna, a második egyet max. kettőt. A második nem jött össze.

Fiatalság kiélése: ez mit jelent pontosan? Ha az éjszakai bulikat és a szexet stb. akkor tényleg ráér gyereket vallalni amíg lenyugszik.

Ha az utazgatás, világ felfedezése stb. a gyerek nem fog meggátolni. Sőt! Meg amikor a gyerekek nagyobbak, akkor kettesben is lehet ismét felfedezni a vilagot és még "fiatalok" vagytok.


Pszichológus ismerősöm mondta, hogy téves elképzelés, hogy az idősebb szülők a megfelelő párral alapítanak családot. Akkor már sokszor közrejátszik a sürgető idő és belevágnak megalkuvásokkal. Akik fiatalabbon (30 alatt) és tervezetten vállalják a gyereket, nagyobb az összhang. Persze mindenben van ellenpélda.

2019. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a "késő" az úgy 38-40 felett van, de ez is csak az én véleményem. Én személy szerint 40 felett már nem szülnék. Elsősorban az a fontos, hogy az ember akarja a gyereket, ez pedig sokaknál mondjuk 30 felett jön el.

30-35 szerintem egyáltalán nem késő, de azért elég nagy különbség van 30 és 35 között is (mármint a nőknél).

Én sokáig úgy terveztem, hogy 30 körül szeretném az elsőt, mert nem éreztem késznek magam a gyerekhez és igen, a "karrier" is benne van a dologban (én ezt nem gondolom negatív tényezőnek). Most már egyre inkább úgy érzem, hogy korábban szeretnék gyereket, így valószínű, hogy korábban is lesz, de továbbra is úgy gondolom, hogy 30 körül teljesen rendben van.

2019. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
42%

"vagy elvált aputól már jó rég, mert meggondolatlanul, hamar jött a baba-mertfiatalanyuleszek"



Ez kicsit mintha azt sugallná, hogy fiatalon nem lehet hosszútávú boldog kapcsolatot alapítani.

Pedig dehogynem.

Nagyjából az jut eszembe erről, mint amikor egyesek szerint minden gazdag gonosz és tuti csalással szerezte a vagyonát de a minimum, hogy boldogtalan a sok pénzével, de bezzeg a szerető családban élő mélyszegények!

2019. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó nem azt mondtam, hogy nem lehet. De többször derül ki az elhamarkodott döntés egy 20 évesről mint egy 30 évesről. Szerinted ki marad nagyobb eséllyel egyedül álló anya: a 17 éves vagy a 30 éves?

Akinek meg nem inge ne vegye magára.

2019. okt. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
17 évesen igencsak kevesen tervezik. Szerintem butaság belevenni a becsúszott gyerekeket.
2019. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
100%
34 vagyok. Most jön az első baba. Nem szándékosan húztuk az időt!
2019. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Kalkuláld bele az egészségügyi problèmakat is! Nem biztos hogy azonnal teherbe esel. Az idő gyorsan repül.
2019. okt. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy nem szabad ítélkezni, mert sohasem tudhatod, hogy miért alakult úgy.

Én 27 voltam, mikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Aztán csak teltek az évek, kiderült, hogy meddő vagyok, és 8 évvel később fogant meg végre a kislányom.


De ismerek olyat, aki 20 év próbálkozás után, 42 évesen lett terhes, és született gyermeke.


Senki se ítélkezzen a másik felett!

2019. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
93%

31


A pszichológus ismerősöd nyilván minden 30 feletti nővel külön konzultált a kapcsolati minőségéről ezért tudott ilyen határozottan véleményt formálni.Nem.Egy normális 30 feletti nő se akárkinek szül gyereket.Viszont 30 év felett szerencsésebb esetben erősen kiforrt a személyisége, tudja mit vár el a társától és nem köt olyan kompromisszumokat amiket hosszú távon nem tud elviselni.Miért? Mert az előző kapcsolatai erre tanították, hogy nincs értelme erőltetni ami nem megy.

Én 22 évesen mentem férjhez.A párom 25 volt.27 évesen meg elváltam, mert láttam, hogy a párom soha a büdösbe nem lesz értelmes felnőtt férfi és főleg nem lesz felelősségteljes apa.Eszembe nem jutott hogy beleszüljek ilyen kapcsolatba még gyereket is.Pedig anyósom szerint ez lett volna a megoldás, mert majd attól megkomolyodik.Ja:D Így közel a 43 évéhez még mindig facér,szarrá issza magát a kocsmába és életében én voltam a leghosszabb kapcsolata.

Az iskolás osztálytársaimmal minap gyűltünk össze.A fiatal álompárok közül 3 maradt együtt .25 emberből 10 elvált a 30-as évei elejére.Egyedül vagy már új házasságban neveli az előző házasságból született gyerekeket is+ ugye az új házasságból születetteket.

Tesóm általános iskolás osztályában 28-an voltak.Abból 11 váltak el.35 éves emberekről beszélünk.Szinte mindenhol van egy-egy gyerek.Ne mond, hogy ez azt mutatja, hogy minden esetben fiatalon hozzák az emberek, a nők a legjobb döntéseket és nyilván nem mindenki szül a legmegfelelőbb embernek.Ez már csak ennek az oldalnak a hozománya, hogy itt mindenki azt gondolja ő szarta a spanyol viaszt.Aztán ha körül néz a környezetében rájön, hogy körülötte is rengetegen elválnak,szétmennek kortól függetlenül, mert megváltoztak, nem tudnak közös célokat kitűzni maguk el, elmúlt a szerelem és a kölcsönös tisztelet(már ahol volt) és még sorolhatnám.

És ehhez nem kell pszichológusi végzettség elég ha körbenéz mindenki a saját kis környezetében.


Ja és nem.Nincs baj azzal, ha valaki a 20 éveiben szül, szerintem azzal sincs baj, ha valaki 30-40 között vállal gyereket, mert mindenkinek joga van eldönteni, hogy mikor vállalja ezt a szerepet az életében.

2019. okt. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"Utolsó nem azt mondtam, hogy nem lehet."


Én elhiszem, de eléggé ezt sugallta.



"De többször derül ki az elhamarkodott döntés egy 20 évesről mint egy 30 évesről. Szerinted ki marad nagyobb eséllyel egyedül álló anya: a 17 éves vagy a 30 éves?"


Nana! Ne tulozz, nem 17 évesen kell szülni hanem 25-30 évesen, ma az számít korainak. Nem tudom egyébként milyen statisztikat találtál egyébként a témában amire hagyatkozva írsz?

2019. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!