Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a későn...

Mi a véleményetek a későn szülő nőkről?

Figyelt kérdés
Itt mondjuk a 30-35 éves korosztályra gondolok. Okok pl. a karrierépítés, fiatalság kiélése.

2019. okt. 24. 21:56
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
86%

Én 23 évesen estem teherbe, aznap lettem 24 mikor beindult a szülés. Nem érzem korainak, de későnek sem. Szerintem nálunk ez pont így volt jó. Adott volt az anyagi háttér, adott volt a tökéletes férfi. Minek vártunk volna? Ahogy itt az egyik válaszoló is írta, én sem vagyok az a fajta aki számára a "kiélés" azt jelentené, hogy pénteken úgy szétcsapom magam, hogy vasárnap se tudok magamról. Nekem is, meg a férjemnek is úgy lett teljes az életünk, hogy gyerekünk lett.


Azok akik 30-35 körül szülnék, azok nem azért szülnek akkor, mert annyira karrieristák, vagy annyira vágynak bulizgstni, meg utazni. Szimplán azért mert nem találnak olyan férfit, akinél megjönni a vágy, hogy igen, én most gyereket akarok szülni ennek az embernek.


Én úgy gondolom, hogy a gyerek vállalás a legnagyobb ajándék, amit egy nő egy férfinek adhat. Az, hogy egy nő egy férfit apává választ, egy igen nagy kitüntetés, amit a férfiaknak büszkén kellene viselniük, ehelyett a legtöbb férfinak csak nyűg, mert csomó pénzbe kerül, csomót kell foglalkozni vele, csomó mindenről le kell mondania.


És bizony sok időbe telik, míg egy nő megtalálja azt az embert, aki nem nyűgnek fogja fel a gyerek vállalást, hanem a legnagyobb ajándéknak, amit nőtől kaphat.


Nem csak a nők miatt tolódott ki a gyerek vállalás, hanem a férfiak miatt is. Míg a nők ma kartieristábbak, bulizósabbak lettek, addig a férfiak linkek, félnek a felelősségvállalástól, féltik a kis összekuporgatott pénzüket egy másik emberre költeni, nem tudnak büszkék lenni arra a nőre, aki gyereket szült nekik, és nem tudnak a gyerekre se büszkeséggel tekinteni.


Szóval egy ilyen kérdésnél ne csak a női oldalt vegyük elő, mert a gyereknemzéshez 2 ember kell.

2019. okt. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
83%
30-35 éves nő, nem későn szülő.
2019. okt. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:

Annyira jó hogy mar ilyen sokan nem ragaszkodnak a fiatalon/korán szüleshez😊 És amúgy mindannyiótok tökre jól döntött az us aki kkorábban az is aki később szült. Miért kene lemondani a koronk miatt az anyaságról? Vagy miért kéne lemondani az álmainkról, szerelmünkről az anyaság miatt, ha mindegyiket meg tudjuk csinálni?

Az igazság az hogy a férhemmel 10 éve vagyunk együtt ő 35, én 32 (2 éve házasodtunk össze, igen sokan ezzel sem értenek egyet hogy 8 évig jártunk) és az van hogy imádom őt, a legjobb ember és férj a világon, szeretnénk közös gyereket, de még mindig úgy érzem 10 év után hogy még várnak ránk közös gyerek nélküli kalandok (ezt lehet önzőségnek nevezni) Aztán olyan kb. 33 max.34 fele már szeretnenk belevágni, hogy 34-35-36ra összejöjjön, amúgy több gyereket szeretnenk😊 De az a helyzet hogy még az is lehet hogy holnap azt mondja a férjem hogy vágjunk bele és belevágunk, mert úgy ahogy keszen állok már rá😙

2019. okt. 25. 07:09
 24/49 anonim ***** válasza:
95%
Miert lenne keso egy 30-35 evesnek? Mellesleg nem mind1? Mindenki akkor szul amikor akar 🤷‍♀️
2019. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
40 éves kor felett semmiképp sem ,én legfiatalabb gyerekemet 36 évesen szültem .másik 2 gyereket 20 éveim közepén szültem 26,és 2 hét híján 28 voltam mikor 2. született .
2019. okt. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
42%
Én 12 éve vagyok együtt vele, 9 éve házasságban, és nincs tervben a gyerek konkrétan..
2019. okt. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
79%
Az mióta késő.A másik fele meg az,hogy nem kell rögtön elítélni valakit.Nem mindenki olyan szerencsés hogy megtalálja időben a megfelelő apát.Aki meg direkt 40 körul akar szülni,egészségére.Ő dolga,egyáltalán nincs róla véleményem.Mindenki úgy csinálja ahogy akarja!
2019. okt. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
92%
Azért megnézném az itt "30-35-40 fölött nem szülnék" nőket, hogy mit csinálnának, ha nem találnak/találtak volna megfelelő zársat a 20as éveikben, akivel szívesen vállaltak volna gyereket és/vagy a teherbe esés nem jött volna össze pikk-pakk, ami még x év próbálkozást és y év reprodukciós eljárást jelentett volna... Megállnak az adott céldátumnál és azt mondják, hogy én már nem szülök x felett? Vagy ez hogy van? (Itt az első gyerekről beszélek, nem a 2.,3.ról)
2019. okt. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
100%

30-35 évesen egyáltalán nem késő.

Ez a "jajj mennyi idős leszek a gyerekem ballagásán" annyira idióta duma már. Sokra megy a gyerek, ha egy dekoratív anyuci ücsörög a ballagásán, ha tovább nem tudja támogatni, mert nem teremtett meg neki semmit, vagy elvált aputól már jó rég, mert meggondolatlanul, hamar jött a baba-mertfiatalanyuleszek-.

Mai világba nehéz megteremteni a feltételeket egy közös élethez, családalapításhoz, kivéve ha mindent alád tesznek, örökölsz.

Oké ez az oldal kivétel, mert itt minden 20 évesnek saját maga vásárolt autója és háza van, de ezt inkább hagyjuk.

2019. okt. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
0%
30-35 között nincs későn, de 35 fölött én már azért megfondolnám, nekem az már nem férne bele. Igenis gondolni kell rá, hogy hány éves leszek a ballagasán pl.
2019. okt. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!