Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan kis...

Miért akarnak sokan kis korkülönbséget a két testvér között? Miért nem jó a több év?

Figyelt kérdés
Négy év van köztünk a tesómmal, de állandóan veszekedtünk. Egészen onnantól kezdve, hogy beszélni tudott, mostanáig, pedig már felnőttünk. A barátnőimnek, akiknél nagy korkülönbség volt, ott nem volt ilyen, mert ott a kicsik inkább felnéztek a nagy tesóra, és eszükbe nem jutott belekötniük. 6-8 év korkülönbséggel mi a baj?

2019. nov. 9. 22:51
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
Én is akarom, nagyon is, csak nem akarom, hogy egyedül az én terhemet nyomja ez az egész. Igen, a pelenkacsere, főzés, meg minden elég macerás, türelmet igényel. Apa nálunk olyan volt, hogy semennyit nem volt hajlandó ránk vigyázni, ő hozzá nem nyúlt egy pelenkához, semmiben nem segített. És ez azt az érzetet keltette, hogy eleve ő sokkal jobb és több ahhoz, hogy ilyenekkel foglalkozzon, másrészt nem tisztelte anyát és lealacsonyította. Ő meg hagyta...csak nem akarom én is ugyanezt megkapni, hogy te nő vagy, ez a dolgod, engem meg hagyj pihenni, hanem hogy ő is tegyen meg mindent, amit meg tud, hogy érezzem, ketten vagyunk, egyenrangúak vagyunk.
2019. nov. 10. 10:33
 42/51 anonim ***** válasza:
100%
A te párod milyen? Az enyém szoptatáson kívül mindent megcsinált. Voltak súrlódások, de melyik családban nincsenek? Pelenkáz, etet, sétál vele. Ha te apukádat hozod parhuzamba, nagyon rosszul teszed. Apád apád volt, a párod meg a párod. Ismételten mondom. Nem minden fekete vagy fehér...
2019. nov. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 A kérdező kommentje:
Ő eddig tökéletes. Mindenben segít, felmos, az egyetemen is segített mindig mindenben. Csak a szülei, nagyszülei nem ilyen neveltetést adnak neki, és féle a kéretlen ,,jó"tanácsoktól. Így is volt szó arról, hogy milyen gáz már, amikor a szülésnél valakiknél bent van az apuka is, milyen már...pedig mi még nem is beszéltünk ilyenről, de már mielőtt a párommal ezt megbeszélnénk, a tudatalattijába táplálnak egy előzetes képet, mielőtt még gondolkodhatna rajta.
2019. nov. 10. 10:46
 44/51 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki engedi nagymértékben befolyásoltatni magát a szülei/nagyszülei által, az is mutat valamit, nem igaz? Mi távol vagyunk tőlük 3 éve, és nagyon hamar megtanulták, hogy csak akkor pofazzanak bele, ha mi kérdezünk. Felnőttek vagytok vagy mi...
2019. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
79%

Kommenteket nem olvastam



Mert a tapasztalatom, hogy 5 év után nincs testvérviszony kb felnőtt korig.


A nem jó viszony az természetfüggő is.

Viszont 5 évnél már nagy a generációs szakadék.



Más sokkal egyszerűbb okai is vannak nálunk.

Munkahelyet kell váltanom, ha visszamegyek.

Plusz benne vagyok a korban is.


De a fenti okok miatt kos korkülönbséget akartunk.

Férjeméknél sok van, nálunk 4 év.


Gyerekeinknél 19 jónap lesz

2019. nov. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
87%

Szia nekünk 2.5 éves...

Mi óvoda középső csoportjában szeretnénk elkezdeni a tesót addigra lesz pénz egy plusz szobara is. Illetve mivel borsod megyében nem túl rózsás a helyzet én a boschból mentem el szülni sok munkahelyen hajnal 5.30kor kezdődik a munkaidő én ezért a kfcbe mentem. Itt is ösaze vissza van, de valamennyire rugalmasak...

Nem könnyű nincs kismama műszak nagyon fejlődési lehetőség sincs. Itt az irodai munkákat elviszik a diákok és a 25 év alattiqk...úgyhogy szeretnék itt oktatóféleség lenni vagy manager, hogy utána vissza tudjak jönni.

2019. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
51%

45!


5 év még nem generációs szakadék...


Köztünk tesómmal ennyi van, köszönjük nem sérültünk. Sokkal jobb a kapcsolatunk, mint a pároméké, ahol 1 év van, évente 5× találkoznak. Na ennyit az egy év... és gyerekkorukban se voltak mintatesók...

2019. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
31%
Nem hogy az 5, de a 3 év is generációs különbséget jelentett estünkben a nővéremmel. Azóta beszélünk többet, hogy mindkettőnk anya lett...
2019. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, dolgozz pár évet. Minden amit írsz, az éretlen egy kicsit, de ebben a korban még oké.

Én is dolgoztam 7 évet az orvosi egyetem után, havi 2-300 órában 2-3 állásban. Voltam mindenki kutyája, akié lenni kell, megkaptam minden pofont, amit kell, szakvizsgáztam, megbecsülnek, idegen nyelven oktatok stb

33 évesen szültem úgy, hogy nagyon szerettem volna a kisbabát, szívből, és jó is, bár amiket írsz az néha engem is bosszant, hogy leelőznek a kollégàk stb, de hosszú távon azt làtom, jó deal anyukának lenni, nálunk bent ők a kiegyensúlyozottabb emberek, akik nem szállnak be minden provokációba, nem pletyiznek, hanem csinálják a dolgaikat.

A sikeresség még az én szakmámban sem a munkával töltött évek számán múlik, pefig a mienk az félkatonai szervezet.

Anyaként sok új szempontot, sok mindemz megismer, megért az ember, főleg ha addig dolgozott és tanult mint a güzüegér. Ez egész más módon nehéz és tanulságos.

Azon, hogy a nagyobb áldozat a nőé, nem lehet változtatni, de ha bevonod a másikat, akkor a nagy mártírsorsot el lehet kerülni.


Amíg nem érzed, ne vállald be, én emlèkszem, ugyanilyeneket mondtam egyetem után, később hol akartam majd egyszer hol nem. És 32 éves koromra jött el, hogy próbálkozzunk, meg a sírás minden menstruációnál, meg hogy dolgoztam a ragyogó tavaszi kertben, és amíg ültettem, úgy éreztem, talán ebben a tavaszban bennem is kihajt az az élet, és úgy is lett.


A gyerek nagyon nehéz, bármennyire is nehéznek tartod annál sokkal olyanabb, csak akkor van bármi értelme ha hiszel benne hogy ennek kell történnie.


Ja és én is 2 hóbapos kora óta vállalok kisebb részmunkákat, az jó dolog szerintem, mert becsavarodik amúgy az ember.

2019. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
74%

Hat szerintem a 4-5 év a lehető legrosszabb. Az 1-2 nehéz a szülőnek de a gyerekek közel lesznek egymáshoz érdeklődésben. Pl simán megnézik ugyanazt a mesét. Eljátszanak pont ugyanazzal a legóval. 4-5 évnek a nagynak a kicsi játékai, érdeklődése már "dedo".

Ha meg nagy a korkülönbség (öcsémmel 10 ev) akkor már teljesen más. Én voltam a nagyteso aki megtanította egy csomó dologra. Újra leültem vele dadogni, mert már nem azt néztem hogy engem érdekel e hanem hogy neki megmutassam hogy kell összerakni egy legót pl.

2019. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!