Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan kis...

Miért akarnak sokan kis korkülönbséget a két testvér között? Miért nem jó a több év?

Figyelt kérdés
Négy év van köztünk a tesómmal, de állandóan veszekedtünk. Egészen onnantól kezdve, hogy beszélni tudott, mostanáig, pedig már felnőttünk. A barátnőimnek, akiknél nagy korkülönbség volt, ott nem volt ilyen, mert ott a kicsik inkább felnéztek a nagy tesóra, és eszükbe nem jutott belekötniük. 6-8 év korkülönbséggel mi a baj?

2019. nov. 9. 22:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
56%

4 év ma már egyáltalán nem számít kevésnek. A gyed+gyes miatt a többség három év alatti korkülönbséget akar, így vissza sem kell menni dolgozni, ha jól jön ki, a gyes alatt már elmegy terhestáppénzre.


Igazából a jó testvérkapcsolat nem ezen múlik, hanem a szülők hozzáállásán. Ha nagy a korkülönbség, sok szülő hajlamos a feladatokat rábízni a nagyobb gyerekre. Köztünk a húgommal 10 év van, vagyis addig egyke voltam, majd hirtelen lett egy gyerekem. Sehová nem mehettem, mert rá kellett vigyázni, pelenkát mostam, bébiételt főztem, aztán oviba hordtam. Iskolába már csak azért nem, mert amikor 18 éves lettem, elmentem egyetemre olyan messzire, amennyire csak lehetett, és kéthavonta egy napra jártam haza, a tesómmal meg egyáltalán nem állunk szóba, szívből gyűlöljük egymást.

De ismerek olyan testvérpárokat, ahol nagy korkülönbséggel is tud működni a dolog, mert a szülők nem cseszték el. Meg olyanokat is, ahol egy év korkülönbséggel is utálják egymást (ott meg a szülők azt hitték, kész is van azzal a gyereknevelés, hogy majd eljátszanak együtt).

2019. nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
67%
3-3 ismerősöm van. Akiknek nagyobb a korkulonbseg s akiknél 1,5-2 év van. 3-ból 3 legjobb barátként működnek, védik, őrzik egymást. Akik meg 3+ év különbséggel vannak, elfogadjak, de felnőttként feszült a kapcsolatuk. Pont amire belenő a kicsi egy egy tevékenységbe, arra a nagy már unalmasnak tartja. Ez persze hogy több feszültséget okoz
2019. nov. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
68%

3 tesóm van.

Az idosebb ocsemmel 14 hónap a korkülönbség. Rövid idoszakot leszámítva legjobb barátok voltunk közös baráti társasággal és felnőttként is közel állunk egymáshoz.

Hugommal 3 év van köztünk. Pont mindig kicsi volt hozzánk. Nem lett később se jó a kapcsolatunk.

Másik ocsemmel 6 év van, vele mostanában kezdünk jobba lenni hogy leérettségizett, és kezd felnőni. Abszolút nem tesos a kapcsolatunk.

Én szerintem a nagy korkülönbség az ami inkább a szülőnek kenyelmes.

2019. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
82%
Nem a korkülönbségtől függ, hogy milyen testvérek lesznek. Inkább a gyerekek személyisége a döntő, illetve hogy a szülők egyformán bánnak-e velük.
2019. nov. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 A kérdező kommentje:
Amúgy én ezt a 3 év után szüljünk még egyet se értettem. Alapból a csed is csak fél évig jár, utana sokkal kevesebbet kap az ember. Nem jobb fél év után visszamenni dolgozni? Nem mindegy, hogy csak 150-et, vagy duplaannyit viszünk a házhoz/fő. Most mit kell itt 3 évig (!!!) otthon ülni egy babával.
2019. nov. 10. 08:19
 26/51 anonim ***** válasza:
85%
Nem nekem nem jobb. Szoptatom a babámat és nem fogom azért elválasztani hogy szaladnak vissza dolgozni. Annyival nem kevesebb a gyed, hogy kihagyjak fontos dolgokat. Meg aztán szeretném látni pl az első lépéseit is. Nem azért szültem, hogy fél év után lepasszoljam.
2019. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

De ez nem kelti azt az érzést bennetek, hogy kevesebbet értek? Tegyük fel a férjed és Te ugyanarra a szakra jártatok, te még előrébb is voltál a rangsorban, jobb nyelvvizsgáid vannak, stb. És az a tény, hogy évekig kimaradt a munkából, ezalatt meg ő csak szépen építgeti a karrierjét, te meg nagy tartasz sehol, nem érzed igazságtalannak? Mintha ezzel azt üzennék, hogy te vagy a mellőzhetőbb a munkából, mit neked pár év, se ide se oda, de otthon ülni a gyerekkel fontosabb. Amúgy meg Ny-Európában bevett gyakorlat pár hónap után 4-6- órában visszamenni dolgozni. Ott ki van építve egy normális bölcsödei rendszer, sokkal több van belőle, normálsi nevelővel, kevesebb gyerekkel/csoport.

Most ez ugyanolyan, mintha oviba kéne vinni, csak hamarabb elkezdődik.

Vagy nektek nincs is hova visszamenni?

2019. nov. 10. 08:32
 28/51 A kérdező kommentje:
Az anyatejes táplálás is túl van tolva. Akiket hamar bölcsibe adnak, vagy nem képesek szoptatni, az ő gyerekeik is élnek, és egészségesek. Most ez csak rá van fogva, hogy elfedje a rendszer tökéletlenségét.
2019. nov. 10. 08:33
 29/51 A kérdező kommentje:
Meg a szoptatás is fájdalmas, valakinek már véres a melle, meg leharapja a baba a mellbimbóját, fúúj. Ne mondjátok, hogy ez természetes....
2019. nov. 10. 08:33
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

8 év van köztem és a bátyjám közt. Mindig vita volt és verekedés. Most felnőtt ként nagyon jó a kapcsolatunk. Számíthatunk egymásra.

A férjemék között 1 év van. Elmondása szerint mindig is rossz volt a viszonyuk.

Nem hiszem h a kor különbségnek köze lenne a jó/rossz testvéri viszonyhoz.

2019. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!