Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan kis...

Miért akarnak sokan kis korkülönbséget a két testvér között? Miért nem jó a több év?

Figyelt kérdés
Négy év van köztünk a tesómmal, de állandóan veszekedtünk. Egészen onnantól kezdve, hogy beszélni tudott, mostanáig, pedig már felnőttünk. A barátnőimnek, akiknél nagy korkülönbség volt, ott nem volt ilyen, mert ott a kicsik inkább felnéztek a nagy tesóra, és eszükbe nem jutott belekötniük. 6-8 év korkülönbséggel mi a baj?

2019. nov. 9. 22:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
94%

Nekem a férjem nem a vetájtársam. Van hova visszamennem. Ugyan ott dolgoztam ahol a férjem és még jobb fizetést is kaptam. Nem a munkámban teljesedek ki. Ha annyira fontos lenne számomra a munka, akkor nem is szültem volna. Az meg hogy a szoptatás túl van tolva.... nyilván ha nem lenne tejem nem szoptatnék, de sztem erőszakkal elválasztani fél évesen úgy hogy közben még van tejem, hülyeség. Igen van akinek fáj vagy sebesedik, de ez csak a rossz technika miatt van. Szoptatási tanácsadó tud segíteni. Az meg hogy külföldön mi van hagyjuk is. Itt nem lehetne ezt megcsináln. Meg aztán ott is otthon maradnak ha megtehetik. Csak nem kapnak támogatást.

Egyszóval nekem fontosabb a gyermekem mint az hogy visszamenjek dolgozni.

2019. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
Hát de...3,5 év alapszak, 2 év mester, közben 3 nyelvvizsga, és végig azt hajtogatják az egyetemen, de még gimiben is, hogy mi leszel, ha nagy leszel, mit hogy kell csinálni, hogy jó karriered legyen, aztán amikor már mindent elérsz, sőt le is körözöd az évfolyamtársak 99%-át, akkor meg egyszer csak mindenki mondogatja, hogy ,,hány éves is vagy?...hmmm...és családalapítás?" És ott vagy ezzel a témával, mint egy nagy buta borjú, aki néz az új kapura, hogy ,,mi van?". Egyszerűen nem tudod hova tenni, nem tudod mikorra tenni, ez mindig csak a távoli jövő gondolata volt a fejedben, ami majd eljön egyszer valamikor, de még nem most...és egyszerűen nincs jobb időpont. Nekem meg nincs jobb ötletem, mint max fél évig otthon lenni. Én egy olyan gyerek voltam egyébként, aki nem akart szopni, pedig anya akarta meg teje is volt. Lehet valahogy kihat ez a tudatalattimra is...
2019. nov. 10. 08:51
 33/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem jól trollkodsz, nem lehet egy kérdéssel az összes tyúkszemre rálépni. Szoptatás, hamar visszamenni dolgozni, bölcsizés, gyerektámogatási rendszer.
2019. nov. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 A kérdező kommentje:
Én akarok gyereket (egyet), de valahogy nem hiszem el, mi olyan király abban, hogy egész nap otthon kell lenni és 0-24-ben felügyelni egy pici babára, mindig segget törölni, utána takarítani...mármint akarok gyereket, de ezt a kicsike kis kort valahogy csak túl kell élni vele, nem hiszem, hogy olyan nagyon csodálatos. Az pedig, hogy néha mosolyog egyet, az nem fogja gyönyörűvé varázsolni az egészet. Utálhattok, de teljesen megértem, aki legalább a nappalra (8-14 vagy 16-ig) vissza,,menekül" a munkájába, és ,,lepasszolja" a gyereket. Később se lesz másképp, mert ovi, iskola. Este meg együtt lehet mindenki, és anya sincs túlhajszolva.
2019. nov. 10. 08:54
 35/51 anonim ***** válasza:
87%
Vagy nem szülsz. Ha nem fér bele az életéről alkotott képedbe hogy gyereket szülj és nevelj akkor csak azért mert mások szerint kell, hülyeség.
2019. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
De a párom akar...
2019. nov. 10. 08:58
 37/51 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, most mit akarsz kérdezni tulajdonképpen? Mert már mindenről is van szó.

Ha jól szervezi az ember az èletet, sok minden belefér. Nekem is van um. karrierem, lesz is, de 40 évből 5-öt rá tudok szànni a gyerekekre.

Szó nincs arról, hogy "ülne" az ember egy csecsemő vagy totyogós és a háztartás mellett.

2019. nov. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
90%
Akkor meg kell vele beszélni, hogy x hónap után ő marad vele otthon. Vagy nem lesz közös gyereketek és szétmentek. A leírásból tisztán lejön, hogy neked csak púp lenne a hátadra egy gyerek, az pedig nem tenne neki túl jót, ha utána évtizedekig azt hallgatná, hogy miatta nem tartasz ott a karrieredben mint a férjed.
2019. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:

Az agymenőkből Bernadettnek volt egy ide illő véleménye: Minek is akarnék gyereket, aki tönkreteszi a testemet, derékbe vágja a karrieremet, csak egész nap sír és hány, nem tudunk tőle se aludni, se pihenni...miért nem inkább te maradsz otthon a gyerekkel, én meg élvezem a felnőtt életet, csetelek a barátnőimmel és keresem a pénzt?

Elég sarkított példa, de mindenben totál igaza van. Ettől még lehet szeretni és akarni egy gyereket, csak tudni kell a vele járóit. Meg ugye Berni volt az, aki sokkal több pénzt is keresett...De látszik, hogy a férfiak sem hülyék, nem lenne a többségüknek türelme se egy babához, se főzni, se takarítani, nem pedig ezt egyszerre...

2019. nov. 10. 10:00
 40/51 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon nagyon kérlek, ha csak a párod szeretne, ne vállalj gyereket, vagy csak akkor, ha egy icipicit módosul a gondolkodásod. Mert ezzel nem hogy a testvérkapcsolatot nem adod meg, de az anya-gyerek kapcsolatot is derékbatöröd. Nagyon tevkepzeted van arról, hogy milyen érzelmek szabadulnak fel egy anyaság alatt. Eleve a szoptatás. Ha nem akarsz, nem szoptatsz, oké, nekem mindegy, de az hogy "néha elmosolyogja magát" stb. Hihetetlen szánalmas megnyilvanulas abban az esetben ha vállalsz gyereket. Nem minden ennyire fekete vagy fehér, de jobban nem állok bele.
2019. nov. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!