Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akarnak sokan kis...

Miért akarnak sokan kis korkülönbséget a két testvér között? Miért nem jó a több év?

Figyelt kérdés
Négy év van köztünk a tesómmal, de állandóan veszekedtünk. Egészen onnantól kezdve, hogy beszélni tudott, mostanáig, pedig már felnőttünk. A barátnőimnek, akiknél nagy korkülönbség volt, ott nem volt ilyen, mert ott a kicsik inkább felnéztek a nagy tesóra, és eszükbe nem jutott belekötniük. 6-8 év korkülönbséggel mi a baj?

2019. nov. 9. 22:51
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
71%
A minap olvastam facen egy baba-mama csoportban ahol kiirtak ezt a kerdest vagy valami hasonlot. Sokan odairtak hogy azert akarjak a kis korkulonbseget a tesok kozott hogy egyutt nojenek fel es egyutt tudjanak jatszani/tanulni. Koztem es a batyam kozt 4 ev van mi allandoan veszekedtunk,ferjem es a tesoi kozott 6-8 ev ok szinte utaljak egymast (mas okok miatt is) de kiskorukban sokat veszekedtek ok is.
2019. nov. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 A kérdező kommentje:
Akkor ebből egy gyerek lesz.
2019. nov. 9. 23:14
 13/51 anonim ***** válasza:
88%
Hogy szeretik-e egymást vagy sem, az nem a korkülönbségen múlik. Ellenben a kis korkülönbség lehetőséget ad egy olyan kapcsolatra, ami csak kis korkülönbséggel lehetséges.
2019. nov. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
84%

Nekem semmi bajom a nagy korkülönbséggel. Bátyám és köztem 5 év van, gyerekként sem veszekedtünk sokat, most is jól megvagyunk. Nekünk 4 gyerekünk van, a legnagyobb korkülönbség a 2,5 év, a legkisebb a 14 hónap. Kicsinek veszekedtek, most, hogy a legkisebb is lassan nagykorú, semmi bajuk egymással.

A veszekedés, egymás eg nem értése nem ezen múlik. Viszont, amit én mindig hiányoltam az életemből, hogy a tesómmal nem volt közös társaságunk, baráti körünk az 5 év miatt. A saját gyerekeimnél ez másként van, mennek együtt társaságba, vannak közös barátaik, ami nagyon jó.

2019. nov. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
84%
Apum a legidősebb, 5 évre jött az öccse, még 10 évre a kisöccse. Úgy nőttek fel mintha egykék lennének. 10-15 év, 5-15-20 év, 10-20-25 év. Apum és az öccse nagyjából az utóbbi tájt találtak egymásra.
2019. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
86%
Hogy miért akarnak kis korkülömbséggel gyereket már sokan leírták. Én a munka miatt akarom egyben letudni, valamint hogy együtt nőjjenek fel. Két öcsém van, egyikkel 3 év a korkülönbség, másikkal 9 év. Sokkal jobban kijövök az idősebbel mert Ö korban közelebb van hozzám, sokkal több a közös téma és könnyű a program szervezés. Nem mondom hogy mintagyerekek voltunk, verekedtünk mi is, de ma már tök jól elvagyunk. A kisebbet is szeretem de nem ilyen mély a kapcsolatunk. Én lassan családot alapítok, Ő még csak általános iskolás. Nincs kb semmi közös téma, programot is nehéz vele szervezni mert eltér a baráti társaság és az érdeklödési kör. Ráadásul ki nem állhattam amikor 15 évesen rám bízták hogy pár órára tudok rá vigyázni. Na akkor special emlékszem hogy kiakartam rakni az utcára (emiatt amúgy már baromira szégyellem magam). Egy szóval, én nem akarom hogy a gyerekeim így éljenek. Tény, ma már nagyon szeretem a kisebb tököt is és jól megvagyunk, de gyerekként nem így gondoltam. Jobbnak látom saját példám alapján a kis korkülönbséget ahol könnyebben megtalálják a közös hangot.
2019. nov. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
29%
17# marha okos vagy.... Nem vagyok egy matek zseni... De úgy gondolom, otthon maradni négy évet két gyerekkel egyhuzamban, pontosan ugyanannyi, mint két évet az elsővel, aztán két évet a másodikkal, csak épp pár év megszakítással....
2019. nov. 10. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
81%
4év az nem kis korkülömbség. A kicsi az 1-2év
2019. nov. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
61%

Köztünk 2 év van, az egész gyerekkorunk veszekedéssel és verekedéssel telt. Mikor a tesóm is gimibe került fordult a kocka. Támogattuk és segítettük egymást. Most a 30hoz közel is csak egy szó és a másikunk segít.

Férjem és az öccse között 6 év van, ők soha nem tudtak együtt játszani, nem voltak közös barátaik, gyerekkoruktól kezdve rivalizálnak. Ettől függetlenül természetesen szeretik egymást, de mégis más a kapcsolatuk, mint nekem a tesómmal. A mi gyerekeink között 3 év van, leginkább az én kényelmem és idegrendszerem miatt. Korábban nem vállaltam volna egy 1-2 éves mellé tesót. 3 év ideális, a nagy elég önellátó, éjszakázni sem kell vele jó ideje és szerintem ők még együtt fognak felnőni és nem egymás mellett.

2019. nov. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
70%

Két nővérem van, az egyik 11,a másik 4 évvel idősebb. Az idősebbik nővéremmel kB mintha idegenek lennénk. Mire én kisiskolás lettem, ő már egyetemre járt. Sose titkolta, hogy a háta közepére se kell ilyen kis tesó. KB levegőnek nézett mindig. Bár a másik tesómmal szeretik egymást.

A 4 év már barátságosabb. Vele még tudtunk játszogatni, de azért ott is mindig érezhető volt, hogy "sok" ez a korkülönbség.

Férjem bátyja is 4 évvel idősebb nála. Ugyan így gondolja.

Ezért mind a ketten úgy gondoljuk, legyen 2 év közöttük. Jobban el tudnak majd játszani.

A mi részünkről pedig már telik az idő, nem akarok nagyon idősen szülni Még egyszer. Ráadásul így a melóhelyen is csak 1x kell a helyemre embert keresni, nem 2x. Utána meg már maradok.

2019. nov. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!