Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen erőszakosak a...

Miért ilyen erőszakosak a hordozókendős és a mosipelusos anyukák?

Figyelt kérdés
Többségében olyanok, mint a hittérítők. Folyton mindenkit győzködni akarnak, hogy csak az a jó, amit őt csinálnak, kéretlen tanácsokat osztogatnak, míg durvá el nincsenek küldve a fenébe. Tisztelet a kivételnek!
2019. dec. 3. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Engem egyik sem akart győzködni,mondjuk nem is vagyok egy határozatlan típus.

Nyilván azért akarnak róla meggyőzni, mert nekik bevált, neked meg jogod van azt csinálni, amit akarsz.

2019. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Én csak az elsőre tudok válaszolni. Nem erőszakosan vagyunk, hanem szimplán jót akarunk más anyáknak is. A tipikus felállás, az szokott lenni, hogy az anyuka hisztizik, hogy semmit nem tud csinálni a gyerektől, egész nap rajta lógna, stb. Erre jövünk mi, hogy vegyen egy hordozókendőt, és minden gondja megoldódik. Mi a válasz erre? Hát én biztos nem fogom hordozni a gyereket, hát normális vagy? Hát oké, akkor szenvedjél basszus kulcs, de csendben tegyed.


Szerintem semmi erőszakosság nincs abban, hogy próbáljuk rábeszélni a hisztiző anyukákat, hogy könnyítés meg a saját helyzetét.


A mosipelusos bioharcosok viszont engem is idegesítenek.

2019. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Figyelmen kívül kell hagyni és kész. Engem is próbáltak meggyőzni, hogy hordozzam, és könnyebben végzem a dolgom. Egyszer próbáltam meg úgy főzni, katasztrófa volt.
2019. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam hordozni, de a lányom mindegyik eszközt gyűlölte, úgyhogy lemondtam róla. Van a családban egy ökobioszuperanya, aki váltig állította, hogy béna vagyok és azért nem szereti a lányom mert rosszul kötöm, majd ő megmutatja és akkor majd csoda történik! Hát egy háromnapos családi összejövetelen elhozta mindenét hogy majd megmutatja a földi halandóknak hogyan kell felkötni egy gyereket, mert olyan nincsen, hogy nem hordozható egy baba. Hát abban a három napban ha ötvenszer nem próbáltuk vagy tízféle eszközzel akkor eggyel sem, és kivétel nélkül mindegyiknek üvöltés lett a vége. A végére belátta, hogy hátháthát valóban, ő ilyen gyereket nem látott...a mosipelus részéről még nem tudok nyilatkozni, mert az elején megmondtam neki, hogy ne is próbálkozzon. Nem vagyok ellene, sőt, szívesen ki is próbálnám, de majd csak ha nagyobb lesz a lányom és ritkulnak a hátközépig felf*sós epizódok.
2019. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom téged ki akart erőszakosan meggyőzni. Én pl hordozok néha, nagyon szeretjük, praktikus is. De max olyan volt hogy valaki kérdezte milyen és elmondtam neki a véleményem, az is kimerült annyiban hogy nekünk bejött, mikor kezdtük használni, milyen márka. Idegeneknek nem állok neki ajánlgatni pl babás eseményeken, szoba se jött eddig úgy igazán. Bár én lehet az ellenkező típus vagyok, mert én meg annak se szólok akit látok szarul hordozni, hogy árthat ezzel a gyereknek. Az ő dolga, ha érdekli utána olvas. Ez amúgy kb olyan általánosítás, hogy aki szoptat az mindenkit rá akar beszélni.
2019. dec. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Még mindig jobbak mint a nagy magyar szoptatós anyák.
2019. dec. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Na igen. A szoptatós anyák szerintem is sokkal rosszabbak ezzel a "nincs olyan, hogy nincs tejed, nem fogadja el a melled, max rosszul csinálod, nem vagy elég kitartó" mentalitással.


2es voltam.

2019. dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Én értem mit mondasz. Hordozok és mosiz is használunk. Benne vagyok egy mosis csoportban. Na ott sokszor van hogy linkelnek valamit ahol szó van a mosiról és csapatostul mennek téríteni. Körbe köpködnek mindenkit aki más véleményen van. Tudnod kell, hogy ezeknek a nőknek e körül forog az élete. Kinek hány pelusa van, milyen mintával.... Stb.
2019. dec. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Engem még senki nem próbált téríteni, szerintem messziről látszik rajtam, hogy nem lehet. 😅 Kivagyok ezektől a Hordozz! Mosizz! Szoptass! Aludj együtt! stb anyukáktól. Én tiszteletben tartok más embereket és nem erőszakolom rá az elveimet senkire, nem értem másoknak ezt miért olyan nehéz megállni. Szívesen elbeszélgetek ezekről is egyébként mint bármi másról egy nem tukmálós stílusban kommunikáló emberrel de én is azt vettem észre, hogy ebben a témakörben sajnos ritka az ilyen.
2019. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

Én két dolgot látok:

Két ismerősöm van, akik addig vitték ezt a hordozás témát, hogy hordozási tanácsadók lettek, de téríteni nem akartak soha. Ők elmondják, hogy nekik miért vált be. Ha ez szimpatikus, az ember lánya követheti, hátha neki is beválik.

Én szeretnék hordozni (még csak most fog megszületni a kislányom), jó dolognak tartom - egy pontig (és itt a baj, hogy nem látom hol az a pont a gyakorlatban :D ). Mert azt nem szeretném, hogy egy állandóan rajtam csüngő, önállótlan kis lény legyen a gyerekem, aki 5-7 éves koráig nem képes egy lépésre sem nélkülem. Mert erre itt a lakóparkban ahol lakunk láttam példát. De mivel nem minden hordozott gyerek ilyen, így gondolom van megoldás.


A "nem lehet hordozni"hoz csak egy észrevétel. A szomszéd ugyanezt mondta, hogy az ő gyereke csak ordít a hordozóban és nem tűri meg. 3 hónaposan elvitte Dévény tornára - csak úgy, nem emiatt, plusz nem indokolta semmi, csak kíváncsi volt, hogy mit lát egy szakavatott szem, kell-e valamire figyelni. Kiderült, hogy a kissrácnak sokkal erősebb a nyaka elöl és nagyon feszes a háta, ezért az a póz, amit a hordozóban felvesz kényelmetlen neki, feszíti. Lazítani kellett a hátán különböző gyakorlatokkal és utána jó volt.

Egyáltalán nem vagyok hordozás fanatikus - remélem ez lejött - de lehet, hogy valaminek más oldala/oka is van, mint az hogy az a valami nem jó. De persze azt se tagadom, hogy vannak gyerekek akik személyiségüknél fogva nem bírják - mondjuk én ennek a részének is mélyebben utánamennék, hogy miért és hogy másban ez hogy jöhet elő később...


Én egy olyan visszakérdezéssel jövök még, ami a másik odlalt kapirgálja és ami biztos nem lesz kellemes és alapból hárítani fogod:

Mi az ami téged zavar a hordozásban vagy a mosipelusos dologban, ami ilyen heves érzelmeket vált ki belőled?

2019. dec. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!