Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen erőszakosak a...

Miért ilyen erőszakosak a hordozókendős és a mosipelusos anyukák?

Figyelt kérdés
Többségében olyanok, mint a hittérítők. Folyton mindenkit győzködni akarnak, hogy csak az a jó, amit őt csinálnak, kéretlen tanácsokat osztogatnak, míg durvá el nincsenek küldve a fenébe. Tisztelet a kivételnek!
2019. dec. 3. 09:01
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ember függő.

Az én gyerekem sírt a babakocsiban, a hordozóban imádott lenni. Kaptam olyan kéretlen tanácsokat, hogy hagyjam sírni majd megszokja. Vagy miért elől hordozod, miért nem hátra kötöd. Miért kötöd hátra, szegény nem lát semmit....

De a még mindig szoptatsz kérdés sem egy másik szoptatós anyukától kaptam meg.

Viszont, a második gyerekem utálta a hordozást és babakocsiban szeretett lenni. Akkor meg a miért nem hordozom, könnyebb vele közlekedni. Mondjuk örültem, hogy szerette a babakocsit, mert így a testvér fellepő jól jött. Ami persze minek, van két lába, tanuljon meg sétálni.


A nagyobb köztünk szeret elaludni, pedig már ovis és később visszük az ágyába. A kicsi egyszercsak lelép közülünk és befekszik az ágyába aludni.


Szóval szerintem egyén függő az erőszakosság. Van aki azt gondolja mindent tud és csak az a jó, ami neki és a gyerekének.

Én csak akkor adtam tanácsot, ha kérték. De akkor is csak annyi, hogy próbálja ki hátha nála is beválik.

2019. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam ilyet. Én szerettem volna hordozni, az egyik gyerekem utálta, mint minden más lekötözést (pl. hálózsák), a másiknál meg a hátam nem bírta. Úgyhogy sajnáltam, hogy ebből kimaradtam, tömegközlekedésen, rendezvényeken praktikusabb lett volna. Több barátnőm, rokonom is hordozott, sosem akartak rábeszélni. Egy barátnőm meg mosipelusozott, de csak egy fél mondatig említette, mert épp itt volt, mikor épp pelenkáztam a gyereket, és gondolom, eszébe jutott. És bevallom, irigyeltem, hogy volt hozzá türelme, de nekem úgysem lett volna. Kár, hogy még nem találtak fel megfizethető lebomló eldobható pelust... mert hát azért belegondolva tényleg gáz csak az a mennyiség is, amit mi termeltünk.
2019. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
46%

Sosem találkoztam ilyen anyukával, egyről tudom, hogy mosizott, de azt se tőle.

Ellenben rendszeresen olvasom itt, hogy "jaj bántják a táposokat/császárisokat/ babakocsisokat" kutya nem foglalkozik velük, de feszt hergelik magukat vele, mint ahogy te is.

2019. dec. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
61%
# 13 Szerintem is a szoptatós kérdéseknél mindig megjelennek a - gondolom ugyanazok a tápszerező - anyukák előre vigasztalni, mintha ez is valami verseny lenne és aki (még csak nem is kéretlen) tanácsot ad, az biztos dicsekedni jött.
2019. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Hordozok, hosszan szoptatok, együttalszok már a második gyerekkel, mosizni nem mosizok. Soha a büdös életben nem kezdtem el kéretlenül mondani senkinek. Egyszerűen azért, mert nem érdekel más gyereke. Baja nem lesz attól, hogy tápszeres, babaocsiban van, vagy külön alszik, úgyhogy nem érzem, hogy bármilyen szinten bele kéne ebbe szólnom.

Viszont nagyon sokszor találkoztam azzal a jelenséggel, hogy engem hülyének néznek ezek miatt, és ennek hangot is adnak. Vagy amikor tanácsot kér tőlem, hogy mit tegyen, hogy legyen teje stb., én elmondom, és közli, hogy de ez baromság, hát akkor tehetné óránként mellre a gyereket. Igen, az elején ez normális. Á, hát ezt ő tuti nem. Jó, oké, te dolgod, azt csinálsz, amit akarsz. Ugyanez az anyuka 2 hónap múlva panaszkodik, hogy ő mindent megtett, de nem tudott szoptatni. No comment. Hordozás ugyanez. Jaj a gyerek folyton rajta akar lógni, kézben lenni, semmit nem tud tőle csinálni. Kösd magadra. Hát azt ő nem, mekkora hülyeség már, majd teljesen hozzászokik, és le se lehet tenni. Jó, akkor kínlódj, végülis az jobb, amikor ugyanúgy rajtad lóg, csak kézben, és így még csinálni se tudod a dolgodat.

SZóval én tanácsot igazából csak akkor adok, ha kérdeznek, de olyan fokú hülye hozzáállást tapasztalok néha, hogy nem is értem. De egyébként láttam én is fanatikusokat, van ilyen. Mindkét oldalon, mert engem is akartak már nagyon nagy hévvel meggyőzni, hogy babakocsizzak inkább (néha szoktam amúgy), meg éjjel ne szoptassak, meg nem normális, hogy együtt alszunk. De a többség nem ilyen, egyik oldalon sem.

2019. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ez nem ettol fugg, hanem embertipustol. En falra maszok attol is, aki az igeny szerint szoptatast terjeszti, mint vallast. Hadd dontse el minden anyuka hogy o ezt szeretne e vagy nem. Egyszeruen vannak olyan emberek, akik nem tudjak belatni hogy van mas nezopont is mint az ovek. Ismerek egy csomo anyukat aki hordoz vagy mosipelusozik es nem terit senkit. Olyat is aki igeny szerint szoptat es nem ezzel menozik, hogy ettol jo anya es mindenki mas nem. Az teny hogy a hordozos anyukak gyulolik a kengurukat. Ezt en is megfigyeltem. Bar nekem nincs kengurum igy konfliktusom se.
2019. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
De a kenguru gyűlöletet könnyű belátni ha nem hordozol sem. Egyszerű anatómia.
2019. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
Persze konnyu belatni. Ettol fuggetlenul en nem szolok bele mas dolgaba. Ha annyira nagyon karos lenne, betiltanak. Szoval kicsit nekem ez is felfujt dolog. Ettol fuggetlenul nekem is kendom van, mert ha lehet jobbat is valasztani nem fogom a rosszabbat. De ki nem oktatnek mast ebben a temaban.
2019. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!