Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan választottatok nevet a...

Hogyan választottatok nevet a babának?

Figyelt kérdés
Milyen nevek voltak a toplistásak, és mi lett végül?
2019. dec. 4. 15:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a férjem nem magyar, és én is és ö is bejártuk a világot, és a nevekkel mindenhol bajunk van csak, így a legegyszerübb nemzetközi nevekböl választottunk. Olyan amit a világ szinte minden pontján ismerjenek, ha meg nem akkor is egyszerü legyen.


Anna, Emma, Lisa, Greta, Mari, Sofi voltak a listán(eg más is de már nem emlékszem).

2019. dec. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Családi hagyomány, hogy előkapjuk a családfát (szerencsére a paromé is megvan az 1700-as évekig) és onnan választunk nevet. Külön-külön leültünk és átrágtuk, majd kiválasztottuk, ami tetszik. Akkor már tudtuk, hogy lányunk lesz. Mindkettőnk papírján két név szerepelt: Elza és Emília. A vezetéknevünk hosszú, így az Emlília kiesett, így lett a lányunk az 1864-es születésű ük-ükanyám után elnevezve.
2019. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mindketten irtunk egy listat. Egy kozos pont volt.

A lany nevet a ferjem mondta es azonnal meg is tetszett nekem is. De ez most nem lesz aktualis.

2019. dec. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindketten végignéztük az egészt MTA listát és kiírtunk minden létező nevet, ami tetszett. Szép hosszú listák születtek, első körben kihúztunk minden olyan nevet, ami van a családban (nálunk egyáltalán nem volt opció ilyen nevet adni, tetszett pl a Petra, de a lányom lett volna az 5. 20 év alatti Petra a családban)

A fiú név gyorsan eldőlt, egyetlen egy volt, ami mindkettőnk listáján rajta volt -igaz, más formában- nekem az Alex tetszett, neki az Alexander és nem voltam ellene. A második nevét én vetettem fel ötletnek, a férjemnek pedig szintén tetszett.

A lányneves listán 5 név is volt, ami egyezett, mind az 5 illett a vezetéknévhez is, ezek közül kiválasztottunk kettőt és hetekig ismételgettük magunkban, hogy el tudjuk dönteni, melyik sorrendben hangzik jobban.

Alexander Leó

Maja Boglárka

Egyébként még fontos volt, hogy legalább az egyik nevüket normálisan tudják használni külföldön is.

2019. dec. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!