Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
79%
sehogy
2019. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem te már bőven utaltál rá, hogy mi a véleményed, ennél nem kell több. Hidd el, ő is tudja, hogy sminkben jobban nézne ki, meg mosott hajjal, ezt mindenki tudja, nincs rá ideje, vagy kedve.
2019. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 A kérdező kommentje:
De akkor miért panaszkodik? Konkrétan az ottlétem másból sem áll, csak hogy odatelepszik és mondja... Ha meg tanácsolok valamit, jön a kifogás.
2019. dec. 7. 21:41
 4/71 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem hagyd békén. Pláne, hogy te se vagy normális. Heti két fodrász? Hol élsz te?


Ő meg tudja, hogy mitől nézne ki jobban, csak momentán nincs motivációja. Attól nem lesz, hogy te beszólsz neki.

2019. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
85%

Te is leszel 40 éves (ha megéred), és lehetsz egyedülálló anya is, bár azt nem kívánom neked.

Ne ítélj, nem tudod, mennyire van maga alatt a nő.

2019. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
70%
Minden panaszkodó ezt csinálja, itt az oldalon is, figyeld meg. Nyávog, öten megmondják, mit csináljon, aztán jönnek a kifogások. Ezek az emberek nem azért panaszkodnak, hogy tanácsokat kapjanak, nem megoldás kell nekik. Hanem h vki meghallgassa őket.
2019. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:

Csak mosás, beszárítás, nem kell nagy dolgokra gondolni. :) Reggel útba esik, közel van a munkahelyemhez a szalon, és így legalább nem kell bajlódnom a hajammal itthon. Ettől függetlenül persze ha kell, megmosom én is, de amíg nem jelent gondot, miért ne oldhatnám meg így?! Sokan teszik.


És nem szólok be neki, hanem tanácsot adok. Ezt is mondtam, hogy ne hozzám hasonlítsa magát, mert más az életünk, az életkorunk. Nyilván ha nekem is lenne egy gyerekem, nem az lenne az elsődleges, hogy mindig jól álljon a hajam, vagy hogy szép legyen a körmöm. Viszont ha zavarna valami, tennék ellene. Ő pedig nem csinál semmit, pedig egy 4 éves gyerek már nem kisbaba, hogy mindig mellette kelljen lenni. Főleg úgy, hogy van segítsége, a szüleinél laknak, így még azt sincs, hogy rászakadna a háztartás és főzés is pluszba.


Ezzel a "te is leszel 40 éves" dologgal meg az a baj, hogy anyukám 47, de sosem volt igénytelen...

2019. dec. 7. 21:53
 8/71 anonim ***** válasza:
68%
Nehéz a változtatás! Az emberi lélek nem úgy működik, mint a karikacsapás. Kimerült és depressziós. Szerintem tarts ki, de csak nagyon finoman, egy dolgot csak egyszer említve mindig próbálkozz, eközben elülteted a bogarat a fülébe, és egyszer csak megtörténik az áttörés, amikor elmegy veled. Enyhe győzködés, de nem erőszakos, mert az csak ellenállást szül. A dolog egyszerűségét hangsúlyozd, hogy pl a smink csak 10 perc, vagy hívd el, hogy menjen el veled vásárolni, ha a gyereket van kire hagyni, és vásárlás közben találj neki egy konkrét ruhát, amit a kezébe nyomsz, hogy azt próbálja fel. A zsíros hajra nem lehet direktben felhívni a figyelmét, mert az sértő, csak példálózni tudsz locsogva, hogy tegnap hajat mostam, mert már 3 napos volt. A gyerek mellé kéne felvigyázót találni, hogy ki tudjon mozdulni. Esetleg te is ajánlkozhatsz, hogy vigyázol a gyerekre, addig meg ő menjen el fodrászhoz vagy kozmetikushoz.
2019. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
94%

Az én anyám se volt igénytelen soha, egy ismerősöm viszont olyan depressziós volt a szülés-válás után, hogy fel se kelt, nem is dolgozott.

Nem tudod, mennyire van mélyen ez a nő, lehet, ő maga se tudja.

2019. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, semmi közöd hozzá. Ha zavar hogy panaszkodik akkor ne találkozz vele. Gondolom te sem szereted ha beleszólnak az életedbe. Rajtam ez a nyomulás nemhogy segítene, hanem még rontana a helyzeten, azért sem csinálnám azt amit tanácsolsz, nehogy majd hallgathassam hogy te demegmondtad. Majd változtat rajta, ha úgy érzi hogy bír.
2019. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!