Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
31%
Savanyú a szőlő, utolsó?
2019. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
77%

Igen, a motiváció, vagyis annak hiánya is meghatározó lehet.

#15 vagyok, a megértő. Én is egyedülálló vagyok. A gyerek fél napot tud az oviban lenni, így munkanélküli is. Bezáródtam a 4 fal közé házimunkát végezni. Egy nyomorult kis faluban. Olyan mindegy már minden. Épp elég nekem az, hogy minden átkozott nap fel kell kelnem, és tennem a dolgom, élnem ebben a rémes élethelyzetben. Egy csomó energiát felemészt. És már rég nincs étvágyam sem az idegtől, a keserűségtől. Nemhogy még cicomázzam magam. Teszek rá. Manapság már simán felszállok reggel a buszra a gyerekkel úgy, hogy max. a csipát szedtem ki a szememből. A kutyát nem érdekli. Nekem meg tök mindegy, hogy a rondaságom vagy a lepusztultságom miatt néznek le, fanyalognak, rég megszoktam már, hisz gyakorlatilag mióta a világon vagyok, ezt kapom.

2019. dec. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
46%

"És fura, az anyám egyedülállóként, két kicsi gyerek, és munka mellett is szakított időt arra, hogy heti 2-szer elmenjen tornázni például."


Meg is látszik a stílusodon, hogy nem foglalkozott eleget a neveléseddel.


Heti 2 fodrász... nem tudom, melyik bolygón élsz és ki tart el, de biztos, hogy nem normális.


26/F

2019. dec. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
76%

"Manapság már simán felszállok reggel a buszra a gyerekkel úgy, hogy max. a csipát szedtem ki a szememből. A kutyát nem érdekli."


Ez 100%-ig igaz! Tényleg senkit nem érdekel hogy nézel ki, mindenki a saját dolgaival foglalkozik, a saját gondolataiban van elmélyedve. Tök mindegy, hogy melegítőben, vagy drága elegáns ruhában mész be a boltba vagy szállsz fel a buszra, elmennek melletted és két lépés múlva már nem is emlékeznek rád.

2019. dec. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
53%

Ne csináljatok úgy, mintha az normális lenne, hogy valakinek folyton zsíros a haja, ápolatlan a bőre és úgy az egész külseje... Raádásul folyamatosan riány miatta és másokat terhel. Ez nem nagyon rossz példa a gyereknek, kizárt dolog, hogy amúgy egy kiegyensúlyzott nő, aki kiegyensúlyzott és egészséges gyereknevelést hajt így végre. És a példa is baromi rossz...

Aki azt mondta, hogy egy 4 éves mellett (de akár 4 hetes vagy 4 hónapos mellett) nem lehet rendszeresen hajat mosni, bőrápoló készítményeket hasznáni, havi 1x elmenni a kozmetikushoz és nem olyan ruhát felvenni, amit normális ember a kutyája alá sem rakna oda, az egyszerűen hazudik és lusta.

2019. dec. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, senki nem mondta hogy ez a normális.

De ahogy abban sem szabad beleszólni ha valaki 20 kiló vakolatot tesz magára és olyan ruhában jár amiből kilóg a csöcse, úgy abba sem kéne ha valaki nem sminkel, és régi ruhákat hord. A ruha egyébként mindegy mi, csak tiszta legyen.

Ha a vakolatos ringyókat el kell fogadni, mert nem szabad ítelkezni, akkor ezt a típust is.

Ha nem tetszik neki hogy panaszkodik, akkor húzza el a onnan a belét.

2019. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
43%

És mi a helyzet az igénytelen ringyókkal? :) Vannak "páran"

Mindegy, ti nagyon frusztráltak vagytok...

2019. dec. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
19%
Ja és olyan mértékben proli vagy, hogy neked úgyis teljesen mindegy.
2019. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
61%

Ez a kérdés arról szól, hogy dicsekszel: mennyire szép és fiatal vagy egy másik nőhöz képest.

Csak kérdésnek van álcázva.

2019. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
46%

Az 54%-os válaszolót felismerem, beszéltem vele privátban egy másik kérdésnél, ott is ugyanilyen stílusban írt, ott is már csak 54%-os, nemrég még párral több volt (csakúgy mint itt)

Támogatja a terhesség alatti cigizést, és egy direkt provokatívnak szánt troll válaszommal egyetértett, miszerint normális a szülés után pár órával berúgni és bulizni az anyukának.

Szóval ha itt valaki visszamardott agyilag, meg proli, az te vagy.

Letagadhatod hogy nem te vagy az de nem érdemes. A százalék is stimmel, meg a stílus is.

2019. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!