Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
48%
Egy óvodáskorú gyereknek az anyukája akkor is szép, ha melegítőben van, épp kócos a haja és karikás a szeme. Tapasztalat. Sőt, velem az is előfordult, hogy amikor szépen kiöltöztem, mert mentünk valahová, és kisminkeltem magam (sosem szoktam erősen), vagy hazajöttem a fodrásztól, aki levágta és szépen beszárította a hajam, közölték, hogy "hááát, szép vagy, de olyan fura, nekem jobban tetszettél előtte" :)
2019. dec. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
20%

"A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad."


Drágám, én itt még a Jézuskának sem írnék vissza, gondolhatod, hogy neked akkor mikor... :D Hazudhatsz, de jelentéktelen. Pont mint te.

2019. dec. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
30%
Ja meg pont én az alkoholt meg a cigit, mikor gyűlölöm mindkettőt. :D Nagy szerencsétlen vagy te, nem hiába akadozik az agyad így a szeretet ünnepe előtt. ;)
2019. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:

"Mindegy, ti nagyon frusztráltak vagytok..."


Hát, szerintem te viszed a pálmát...

2019. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
21%
41: Nem, nálam egyáltalán nem savanyú az a bizonyos szőlő, csak nem szeretem amikor valaki olyan akar tanácsot osztogatni meg beszólni másnak olyanról, amiről még fogalma sem lehet. Részemről inkább szeretkezem mint háborúzom ezért nem is magyarázkodok tovább ;)
2019. dec. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
27%

Hát nem tudom, a másnaponta mosott haj, full smink és állandó kiöltözök állapot, az valami önértékelési zavaros nőé lehet, de azért az sem normális, aki zsíros hajú és ápolatlan, meg nem ad magára egyáltalán.

Nem kell igénytelennek lenni, azért szerintem az még a nem elfogadható kategória, aki csak a csipát szedi ki.

A hangsúly azon van, hogy ez a nő csak panaszkodik, de nem mozdítja meg a valagát. Most ezen így nem lehet segíteni. Fejben kell elhatározni, hogy nem leszek igénytelen. Nem ki kell idegelni a másikat, hogy zúdítja rá a panaszáradatot, pedig a kutya se kérdezte. Így, ilyen viselkedés mellett nem csoda, hogy ez van vele. Csak a reggeli arcmosás, fogmosás, meg alap fej rendbetétel nem több 15 percnél. Aki azt mondja, hogy lehetetlen, az hazudik vagy igénytelen.

2019. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
44%

Manapság már csak az igénytelen, aki direkt az akar lenni.

Annyi innováció van a kozmetikában, ami mindenki számára elérhető, hogy csak na.

Egy 40 éves nő, aki ad magára, simán elérheti, hogy még egy ránca se legyen. Ráadásul szike nélkül. Már annyi komolyabb kozmetikai kezelés létezik. Például Hifu vagy Drakula terápia. 1 vagy pár kezelés óriási sikereket hoz és utána csak annyi a dolog, hogy karban kell tartani. Ráadásul már nem csak drogériás termékekhez jut hozzá bárki, hanem professzionálishoz is... Plusz étkezés, arra kell figyelni, sokan nem teszik.

Én iszom a kollagént és a szőlőmag örleményt az alapvető vitaminok mellett és olyan a bőröm, mint 20 éves koromban. Pedig már 30 vagyok, kisgyermekkel.

Kár az időhiány mögé bújni, főleg hogy az említett hölgynek van segítsége... Ez csak kifogás.

A sport pedig szintén nagyon fontos, nem is értem, miért nem jár el néha a kérdezővel panaszkodás helyett edzeni vagy úszni...

2019. dec. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
56%

#57 Olyan lazán sorolod a kezeléseket, mintha pár száz forintba kerülne... Biztosan meglepődsz, ha azt mondom hogy nem mindenki tud 100 ezret (alsóhatár) költeni egy arckezelésre.

Gondolom ez is közrejátszik, a pénz. A drogeriabán két darab sminkecset ezer forintba kerül, hát még egy teljes sminkkészlet, minőségibb darabokkal... Ruha ugyanez.

Szóval vagy megveszi neki a kérdező, vagy békén hagyja őket, nem találkozik velük még a gyerekre hivatkozva sem.

2019. dec. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
84%
Egy fizetésből nehéz gyereket nevelni, ha ilyen helyzetben lennék, akkor az alapozóra szánt 3000-ret én is inkább a gyerekre költeném.
2019. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
50%
Elég a 800 forintos korrektor meg szempillaspirál, aztán mindjárt kevésbé bánat. Meg, most ne haragudjatok már, de milyen életképtelen az, aki 3 havonta 3 ezer forintot nem tud kispórolni sehogy? Nagyon átestek a ló túlsó oldalára. Ez a nő igénytelen és csak vergődik, de lófszt se tesz magáért, csak bsztatja másikat kínjában. Lusta, negatív, lehúzó energiavámpír ember. Jó, hogy nem már megtapsoljátok!
2019. dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!