Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
46%
És megint eljutottunk ahhoz a fsághoz, hogy csak az lehet igényes, aki "feldob egy alapsminket", fodrászhoz, kozmetikushoz jár, és folyton kirittyenti magát. 😂
2019. dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 A kérdező kommentje:

Szerintem a sok frusztrált anyuka most hogy rám talált, úgy érzi a világot váltotta meg, hogy nekem beszólhatott.

Mivel emberekkel dolgozom, napi szinten ügyfelekkel tartom a kapcsolatot, tárgyalásokra járok, ezért nem engedhetem meg azt magamnak, hogy slamposan menjek be az irodába, vagy előző napi sminkben, stb. Ráadásul nekem ad egy kis pluszt a napomhoz, hogy reggel úgy lépek ki a lakásból, hogy jól érzem magam a bőrömben, és ha belenézek a tükörbe, tetszik, amit látok.


Igaz, hogy még nincs gyerekem, jópár évig nem is lesz, de majd ha már ott tartok, akkor is szeretnék egy olyan rendszert kialakítani, amiben jut magamra is időm! Mert látom a környezetemben, hogy ez igenis lehetséges. Sosem tudnám elképzelni azt, hogy 2-3 hétig ne mossak hajat, ne szőrtelenítsek, vagy bármi. Mert nekem a jó közérzethez az is hozzátartozik, hogy nem ijedek meg a tükörképemtől. És igen, ha valakinek problémás a bőre, igenis menjen el kozmetikushoz.


Meg őszintén, hogy akar így másik párkapcsolatot? (mert szeretne, mondta)

Még ő maga is belátja, hogy gondok vannak, de tenni nem tesz semmit. "Álmai férfija" nem fog hozzá becsengetni soha, ha nem változtat...


És hiába próbáltok bántani, én elégedett vagyok az életemmel, kinézetemmel.

2019. dec. 13. 09:36
 63/71 anonim ***** válasza:
31%
Ne foglalkozz vele, felesleges. Elég sokak tudnak nők maradni gyerek mellett is. Aki nem, hát, láthatod... Előtted az élő, rinyáló példa, meg itt is sokan rajtad vezetik le, hogy mennyire frusztrálja őket valójában az, hogy nem képesek megoldani ennyit. Mert nekik "fontosabb dolgaik vannak". Nevetséges. A férjüknek is lesz majd fontosabb... Megérdemelnék.
2019. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
89%
De miért nem szarsz rá akkor magasról? Mit foglalkozol vele ennyit? Ne látogasd őket és kész, a gyerekkel takarózva sem. Tényleg ennyire életképtelen vagy, hogy nem tudod ezt megoldani?
2019. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
100%
Mint már mondtam, nem fogod tudni megoldani a problémáját, mert önmaga elhanyagolása csak egy tünet. Az alapprobléma megoldásához szakember kell. Hiába sminkeled ki, attól még nem fog elkezdeni sminkelni. Hiába vetetsz vele ruhákat, pár nap után a régi, kényelmeseket fogja hordani. Ő depressziós, neked meg lathatóan fingod nincs róla, hogy mi az.
2019. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
83%

Totál biztos vagyok benne egyébként hogy kamu a kérdés. Nem azért, mert kozmetikushoz meg fodrászhoz jársz, hanem mert a te oldaladat csontig részletezed, szemmel láthatóan nem az a célod hogy segíts neki, hanem összeveted magad vele. Tipikus kamukirálynő stílusban írsz. (Tudom, tudom, van neked jobb dolgod is)

Ha negyed ennyi infót taglalnál magadról még el is hinném, hogy az anyukáról szól a kérdés, de kb te itt csak önmagadról és a saját szokásaidról beszélsz. Nem az anyának akarsz segíteni, csak erre hivatkozva írtál ki egy kérdést, ami tudtad (bocsánat, nem tudtad, mert te nem olvasod az oldalt) hogy összeugrasztja az embereket.

2019. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy tényleg, kilométereket írsz magadról, de ugyan minek? Az volt a kérdésed, hogy hogyan utalj rá, hogy igénytelen. Ezt már megtetted mint írtad, itt milyen tanácsokat akartál még kapni?
2019. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
90%
Ez az egész kérdéskiírás arról szól, hogy elmondhasd milyen csodásan nézel ki és miket teszel ezért és mennyire elégedett vagy magaddal. :) Nem pedig arról hogy segíteni szeretnél egy egyedülálló anyukának. Ő ugyanis amíg belül nincs rendben, kívül sem lesz. Csak te annyira felszínes vagy, hogy nem látsz túl a külsőségeken.
2019. dec. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
72%

#39 vagyok. Én értem a szituációt. A kérdezőt bosszantja, hogy a rokon anyuka panaszkodik neki, és hiába ad neki tanácsokat, nem fogadja meg őket. A kérdező még nem tapasztalta meg az anyuka helyzetét, teljesen más világban él, így nyilván nem érti meg őt, és nem is tud neki segíteni. Az anyuka lehet, hogy csak ki akarja beszélni a gondjait, valakinek, aki meghallgatja őt. Azt, hogy igénytelen, hogy a kérdező jobban néz ki nála (mert fiatalabb, nincs gyereke és megteheti), az anyuka is nagyon jól tudja, szerintem felesleges erre "utalni". Majd változtat rajta, ha akar (motiváció) ÉS tud (lehetőségek). Szerintem ezt nem kell tovább ragozni.

Kérdező, kívánom neked, hogy az elképzeléseid megvalósuljanak, és sose kerülj olyan helyzetbe, mint a rokonod...

2019. dec. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
85%

Én is az anyuka mellett állok, és nem azért, mert olyan vagyok mint ő, én is adok magamra.

Viszont a te stílusodat bicskanyitogatónak találom, szerintem furcsa, hogy 24 évesen ennyire nem ismered az embereket, noha azt írod velük dolgozol. A válaszaidat olvasva úgy érzem, mintha egy énközpontú kamasz írta volna, aki szerint csak az a jó, amit ő csinál, és csakis úgy, ahogyan ő.

Írod, hogy elégedett vagy magaddal, és az életeddel. Nézd, nem akarok rácafolni erre mert nem ismerlek, de az hogy ezt mind le kellett írnod magadról arról árulkodik, hogy ezt még te sem hiszed el, és itt vársz megerősítést.

2019. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!