Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván mindenkinek tisztában van azzal, hogy tudna a maga javára tenni, csak nem akar, de azért azt is nézd meg, hogy egyedül maradt egy gyerekkel, depressziós, a gödör mélyéről nem könnyű felkelni. Semmi szükség arra, hogy megbántsd, te elmondtad a véleményed, én még egy jó szakembert javasolnék neki. Neki kell megtenni a kezdőlépést. Tényleg nyafog, meg kifogásokat keres, de őszintén, te sem vagy százas, ha ezt hosszabb távon hallgatod.
2019. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 A kérdező kommentje:
De értsétek már meg, hogy nem direkt hallgatom, nem "járok a nyakára"! A nagyszüleimnél laknak, nem tudom őt kikerülni! Ahogy befordulok a ház elé, már jön le az emeletről a gyerekkel. Hiába nem hozzájuk megyek, nem érdekli.
2019. dec. 8. 10:30
 23/71 A kérdező kommentje:

Azt pedig nem értem, miért nekem kéne új ruhákat, sminkeket venni neki, meg befizetni fodrászhoz... Felnőtt nő, én pályakezdő vagyok. Nehogy én indítsam már el az életben újra... Persze alkalmakkor szívesen adok neki ilyet, de azt elég abszurd lenne elvárni, hogy én vigyem el bevásárlókörútra, meg szponzoráljak mindent.


Azzal pedig külön szép jönni, hogy majd én is leszek 40. Igen, biztosan. De sosem engedném meg magamnak azt, hogy úgy lépjek utcára, vagy úgy üljek le a vendégekhez az asztalhoz, ahogy ő. Én úgy nőttem fel, hogy anyukámon is azt láttam, hogy magára mindig szánt időt. Hogy csinos legyen, feltöltődjön. Ez nem azt jelenti, hogy csak magával van elfoglalva az ember, hanem hogy figyel magára is az élete más területei mellett. És fura, az anyám egyedülállóként, két kicsi gyerek, és munka mellett is szakított időt arra, hogy heti 2-szer elmenjen tornázni például.

2019. dec. 8. 10:37
 24/71 anonim ***** válasza:
100%
Amugy szerintem se tanacsot szeretne, csak panaszkodni. Hallgasd meg igyal vele egy teat es kesz. O is tudjaha megmosna a hajat akkor jobban nezne ki. Ehhez azert nem kell stilustanacsado vagy ilyesmi. Mondd meg neki ha barmikor ugy dont te nagyon szivesen kisminkeled azt ennyi.
2019. dec. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg nem kell hallgatni az energiavámpír nyávogást. Mondd meg neki nyugodtan, hogy ajánlottál rengeteg alternatívát, csak a kifogást kereste, nem akarod a panaszkodást hallgatni! Micsoda dolog ez egy negyvenes nőtől, hogy rátelepszik másra, nem hagy neki levegőt, főleg, hogy nem is hozzá ment! Igen, szr lehet neki most, de ez nem ok arra, hogy kiidegeljen mást, de egy kijózanító pofont kaphatna. Attól, hogy valaki anya, még nem kell igénytelen tramplinak lenni. 4 éves gyerek nellett neg nehogymár ennyi ideje ne legyen. Baba mellett is van egy alap sminkre 10 perc. Egy nő, az ne csússzon már ennyire a béka sgge alá, így tényleg a kutyának se fog kelleni. Nem a negatív debellákért állnak sorba a normális faszik.
2019. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem 100%-ig igazad van.

Anyum is egyedülálló anya volt, mi is a nagyszüleimnél laktunk. Anyukám orvos, nagyon sokat dolgozott, sok ügyelet stb. Mégsem volt sosem igénytelen. Ahogy a mai napig nem az. Most 50 éves és max. 38-nek nézik, mert annyira ad magára. Párt is talált így.

A rokonod így csak dagonyázik az önsajnálatban, de ennek semmi értelme. 40 éves, még fiatal. A gyerek sem csecsemő már. Segítsége van. Most van a legtökéletesebb időzítés arra, hogy rendbe rántsa magát és még bármilyen párt találhatna maga mellé. De így nem fog menni és mélyebbre és mélyebbre süllyed a depresszióba... Pedig nem kell sok hozzá. Egy kis testedzés, jó kozmetikus (utána szinten tartás, jó fodrász (utána szinten tartás) és nem kell 100 ezreket kiadni új ruhákra, már csodásan fel lehet öltözni akár minőségibb turiból is. Gondolom ismerkedni is tudna, mert addig van, aki vigyázzon a gyerekre.

Finomkodással sajnos itt nem mész sokra. Én megmondanám neki, hogy fejezze be ezt a sehova sem vezető hisztit, kapja össze magát, mert ez így a gyereknek sem lesz jó hosszútávon, az is biztos. Neki is egy boldog, elégedett és csinos anyukára van szüksége. Egy példaképre. Nem pedig egy roncsra.

"Ha már a gödörben vagy, ne áss mélyebbre!"

2019. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
38%

Sehogy.

Én is heti 1x mosok hajat, csak szemkontúr az ossz sminkem.

Ha akar valtoztatni, fog. De nyilvan nem akar, mert akkor nem tudna keseregni.

Amugy a heti 2x fodrast sok, otthon ingyen megmosod bestáritod... te tul sokat foglalkozol magaddal, ő tul keveset. Inkább ezen gondolkodj.

2019. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
15%
Otthon is tudna tornázni is, le lehet tölteni pl. Rubint Rékát, ami szuper hatékony (tapasztalat, szülés után 3 hónap alatt annyit segített, hogy szülés előtt sem voltam olyan jó formában :D)
2019. dec. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
57%

Azért téged traktál veled és nem hasonszörű barátnőket, mert ez egy segélykiáltás és úgy érzi, te tudsz neki érdemben segíteni, hiszen te igényes és ápolt nő vagy.

De szerintem ezt apránként érdemes elkezdeni, különben megrémül és ellenkezni kezd.

Pl. ha mész a nagyszüleidhez és már megint kezdi a panaszkodást, akkor én ezt mondanám a helyedben: "oké, xy, ezt már tudom, inkább hagyd itt a gyereket rajzolunk/játszunk/akármi, te addig menj fel és mosd meg a hajadat, mert csupa zsír"

Aztán itt a Karácsony. Ha szoktatok ajándékozni, jó ajándék lehet neki egy arcápoló csomag - tök jókat lehet találni jó áron, pl. Helia-D-t sokan szeretik vagy natúr vitaminos szappan és valamilyen szérum -, esetleg egy könnyű fedésű korrektor vagy színezett hidratáló.

Így apránként lehet haladni a dolgokkal.

És később lehet szó ruhatár felújításáról vagy hogy elmegy veled futni akár...

A gyereke hamarosan isis lesz, neki is hatalmas érdeke ezt, mert így cikizni fogják. A gyerekek nem vakok, cserébe kíméletlenül őszinték. Nálunk is ugrattak már elsőben 2 kisgyereket. Az egyiket pont azért, mert anyukának folyamatosan zsíros volt a haja, a másikat azért, mert már harmadikba jártunk, de anyuka mindig ugyanazt a 2 ronda melegítőt váltogatta, legyen reggeli isibe hozatal vagy valamilyen ünnepség... Borzalmas. Hát nem az a lényeg, ha valahol megjelensz, hogy csinos legyen, a fogaid rendben, a hajad rendben, a bőröd ápolt? Dehogynem. Ez hatalmas bizonyítvány és ennek a hiánya is. Főleg hogy semmi oka arra, hogy ne így legyen.

Ha pedig mélyen depressziós, akkor el kell vinni őt pszichológushoz.

2019. dec. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
41%

"Addig meg járogass csak fodrászhoz meg körmöshöz meg kondizni."


A jobbaknak ez gyerek után sem gond. :D

2019. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!