Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy utaljak rá, hogy igénytel...

Hogy utaljak rá, hogy igénytelen, mióta anyuka lett?

Figyelt kérdés

Egyik rokonom, egyedül maradt a 4 éves lányával. Ez már alapból nehéz szitu, de mellé jön az is, hogy nagyon igénytelen, mióta gyereke van. Pl. heti egyszer mos hajat, de már a 2.-3. nap csatak zsír az egész feje. Lila karikásak a szemei, itt-ott piros foltos, pattanásos az arca, de nem tesz rá sem korrektort, sem alapozót/CC krémet. Az öltözködése is leginkább slampos, a melegítőből, meg a pufimellényből ki sem lehet robbantani. Mégis mindig panaszkodik, hogy ő mellettem egy bányarémnek hat, meg hogy ha látja magát a tükörben, még ő is rosszul van, nemhogy egy férfi... De közben meg semmit nem tesz, hogy ezen változtasson. Nem akarom megbántani, de ha lecserélné a ruhatárát, vagy legalább venne pár csinosabb darabot, és legalább lenne egy alap sminkkészlete, már félsiker lenne.

Meg felesleges magát hozzám hasonlítania, mert én 24 éves vagyok, ő 40 lesz. Én hetente 3-4x edzem, futni és úszni járok mellette. A sminkelés a hobbim, szóval rengeteg termékem is van hozzá, meg mivel 16 éves korom óta sminkelek, így nagyjából ha látok valamit, le tudom utánozni, és tudom, mi áll jól. A hajam is ugyanez. Nem szeretem, ha zsíros, ezért heti kétszer megyek fodrászhoz, meg ott is festik, kezelik, nem én kotyvasztok a fürdőben magamnak festéket. De nincs gyerekem, szóval én tényleg könnyen beszélek...


Csak mégis, ha mondok valamit, hogy mondjuk jöjjön el velem futni, akkor azonnal hogy áá, ő nem szeret futni, meg 20 éve nem is futott. Vagy legutóbb mondtam, hogy megtanítom egy alap sminkre, ami tényleg nem olyan, hogy 8 réteg vakolat van rajta, hanem tényleg csak ad egy kis egészséges színt neki. De hogy neki reggelente nincs erre ideje... Múltkor lemértem, magamnak 11 perc alatt megcsináltam, pedig akkor még tusvonalat is húztam. Mondtam azt is, hogy itt a black friday, rendeljünk neki is ruhákat, amikben azért úgy meg lehet jelenni. De rögtön jött a kifogás, hogy ő abban feszengene, meg nem állna jól, nem szokott így új darabokat venni. Utána meg panaszkodik, hogy évek óta nem vett semmit, és csak agyonmosott cuccai vannak. Szóval ezt nem teljesen értem, hogy folyton megy a sírás, panaszkodás, de arra sem hajlandó, hogy a reggeléből 10 percet magára fordítson, vagy hogy beiktasson a hét közepén is egy hajmosást.


2019. dec. 7. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:
Igen amúgy, elég sokat elmond néhány anyáról az, hogy a 40 éves kor, és a gyerek már tökéletes indok arra, hogy lelakott, slampos lesz valaki, és úgy vannak vele, hogy "ez így van jól". Plusz még megjegyzéseket is tesznek arra, aki szerint ez nem oké.
2019. dec. 8. 16:27
 32/71 anonim ***** válasza:
80%
Az is elég sokat elmond valakiről, hogy 24 évesen hetente 5-6-szor kell edzeni, 2-szer fodrászhoz menni és egy rakás sminkkel kivakolni magát, hogy kinézzen valahogy.
2019. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
76%
#16:43, ott a pont egyébként. Ennyi befektetett energia egy alapvetően kb. 10/1-2-es nőnek kell... Voltak és vannak körülöttem TÉNYLEG szép, jó nők. Arról ismerni fel őket, hogy már a zuhany alól kilépve is bombázók. Akinek ezen túl még egy csomót kell kínlódnia magával, ráadásul huszonéves létére, az kb. olyan ronda lehet, mint én. Akkor viszont jobb, ha nem minősíti a másikat...
2019. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
33%
Mondjuk ha mindenki edzene 5x egy héten, szülés utáni depresszió sem lenne. Ugyanis azt terhesség idején sem kell abbahagyni, csak az intenzitást és a terhelést csökkenteni.
2019. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
38%

Időpont ma 17:20

Modellek, a testükből élő felsőkategóriás nők, színésznők stb. ennél sokkal többet foglalkoznak magukkal.

Szóval azt akarod mondani, hogy te, aki a saját bevallásod szerint olyan visszatasztító és elhanyagolt vagy, hogy az oroszlán inkább éhenhalna, minthogy megegyen... te szebb és jobb nő vagy pl. Gisele Bündchen, Megan Fox, Jessica Alba, Scarlett Johansson...? :D

Ne nevettess! Az egy dolog egyébként, hogy a külsődre nem adsz, de hogy agyilag és érvekben is ennyire alul maradsz... hát enyhén ciki. :)) De ez már csak a te bajod.

2019. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

Jézus az egekben:D Komolyan mostmár inkább belém kell kötni?:D Ennyire elkeseredettek vagytok, vagy mi?!

Igen, foglalkozom magammal. Nem azért, mert amúgy bányarém lennék, hanem mert úgy érzem jól magam, ha legalább minden második napra beiktatok valami mozgást. Nem azért, hogy 45 kg legyek 34-es mérettel, mert bőven boldog vagyok a 36-ossal is. Hanem mert nekem erre szükségem van, rengeteg az energiám és a mozgás ki is kapcsol. Nektek is ajánlom, hátha kevesebb frusztráció lenne bennetek!!:)

A fodrászhoz menés sem létszükséglet, ezt is leírtam. De hosszú a hajam, nehéz vele bánni, egy hajmosás szárítással, vasalással/besütéssel együtt 1-1,5 óra nekem itthon. Nekem ez nagy macera, mert utálok hajat mosni. Ezért inkább rászánom a pénzt, és elmegyek fodrászhoz. Nem értem, miért kell ebbe belekötni. Én pénzem, én időm, akkor neked mi közöd van hozzá?!

A sminkelés alatt sem vakolatot kell érteni, általában a buta nők szokták rögtön ezt gondolni. Nem, hétköznapokon én sem full glam-ben tolom. A reggeli arcápolás után felteszek egy erősebb korrektort, mert tudom, hogy a kevés alvástól bizony karikás a szemem. Utána jön egy könnyebb fedésű alapozó, vagy BB krém, azt fixálom púderrel. Majd teszek egy kis pirosítót és bronzosítót, kihúzom a szemem tussal, és ennyi. Vagy ha tudom, hogy rohanós napom lesz, keveset fogok enni, színezett ajakápoló helyett rúzst teszek fel. Nagy vakolat, mondhatom!

Az meg, hogy hobbi szinten sminkelek, és szeretek tanulni új technikákat, szintén magánügy. Biztos meglepő, de ha elmegyek egy buliba, eseményre, vacsorára, akkor szeretem kicsípni magam, ami nem annyit tesz, hogy indulás előtt kivakarom a csipát a szememből.

2019. dec. 8. 18:11
 37/71 anonim ***** válasza:
73%

A depresszió az nagyon komoly dolog, sokkal mélyebb, komolyabb hatásai és tünetei vannak, mint ami a köztudatban jelen van. Az igénytelenség az csak egy egyik kis tünete a sok másik mellett.

Tapasztalatból mondom, hogy hiába javít a külsején, az a lelkét nem fogja meggyógyítani, ugyanolyan marad a kisugárzása, a hozzáállása, az élete.

Szakértőt ajánlanék neki elsősorban, mert a probléma sokkal mélyebben van annál hogy igénytelen, a külsején való változtatás az agyában a hibás folyamatokat ami a depressziót okozza nem fogja megoldani, maximum majd más miatt fog panaszkodni utána.

2019. dec. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy szakemberrel beszélgetne, aki nem ítélkezik, kiönthetné neki a szívét, feldolgozná a sérelmeit, akkor magától is elkezdené rendbe tenni a külsejét. Ez pedig sokkal látványosabb változásokat hozna, mintha erőszakkal vezetnéd rá. Lehet, hogy rábeszéled az új ruhákra, de ugyanúgy a régieket hordaná mert az a kényelmes, megszokott, hiába viszed el fodrászhoz, nem fogja szinten tartani, aztán kezdhetitek először az egészet.
2019. dec. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
52%

Azt nem írtad, dolgozik-e valamit.

Megpróbálom az ő szempontjait végigvenni.

Tegyük fel, hogy nem jár dolgozni, a lánya és az otthoni teendők töltik ki az életét. Ergó nem lehet sok pénze, lehet, hogy szűkösen tudja beosztani, amije van.

Lehet, hogy vannak csinos ruhái, csak kihízta őket. Újat venni nem akar vagy nem tud, az is lehet, hogy akarna és tudna, csak utál a mostani külsejével ruhát próbálni.

Ha nem jár sehova, csak az oviba és esetleg bevásárolni, minek öltözzön ki, sminkelje ki magát? Otthon gondolom kényelmes ruhában szeret lenni. Amikor pici gyerekkel voltam otthon, én se mostam volna azért 2 naponta hajat, hogy a boltban vagy az oviba menet pár percig szebbnek érezzem magam. Viszont nekem van férjem és barátokkal is gyakran találkozunk, ovis gyerekek mellett már dolgoztam, emiatt jobban odafigyeltem magamra.

Szerintem ez a fő probléma, hogy egy beszűkült világban él. Se párja, se programjai, se barátai. Ebben szerintem tudnál neki segíteni, pl. elhívhatnád néha moziba vagy valahova kimozdulni. Akkor lenne miért jól kinéznie. Előtte segíthetnél neki kisminkelni (esetleg ha van olyan sminkcuccod, amit nem használsz, adhatnál neki), ruhát választani.

Te mindig úgy találkozol vele, hogy otthon van, és nem készült vendégfogadásra. Lehet ám, hogy nem mindig melegítőben van, zsíros hajjal. Ha elkezd állást keresni, dolgozni, valószínűleg jobban oda fog figyelni a külsejére. A jelenlegi élethelyzetben nem sok motivációja lehet.

2019. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
52%

Egek, de bölcsnek hiszed magad így 24 évesen hogy te mit és hogyan fogsz csinálni gyerek mellett is...

Járjál csak inkább hajat mosatni meg vasaltatni. Van, aki inkább a gyerekére szánja azt az időt, nem kondizásra meg szépítkezésre, meg háztartást is ellát. Amíg ez neked ismeretlen fogalom, ne oszd itt az észt hogy mit és hogy kellene tennie egy anyukának.

2019. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!