Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 40 hetes vagyok holnap oxitoci...

40 hetes vagyok holnap oxitocinnal beindítják a bulit. Van olyan akit indítottak? Sok idő alatt lett meg a baba? Tényleg fájdalmasabb mint természetesen indulna be?

Figyelt kérdés
2019. dec. 17. 13:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Indítottak 40+0 hetesen, mert péntek volt, természetesen császár lett a vége. :/
2019. dec. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
40+6 indítottak volna. Császár lett. Ha reggel csinálják akkor vacsorát már ne egyél
2019. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Engem indítottak, 41. héten. Viszont ballonnal, oxit másnap kaptam.

Vasárnap délután kellett bemennem, este felhelyezték a ballont. Elmondták, hogy így lassabb lesz az egész folyamat, valószínüleg csak másnap délután lesz gyerek. Egész éjszaka nem aludtam 1 percet se, mert kb. 23 órától 10 perces fájásaim lettek. Hajnalra már erősödtek, 7 körül 5 percesek, nagyon erősek. 8-kor már felvittek a szülőszobára, asszem 8:45 körül ültettek fel, 9:44-kor megszületett.

Az volt a szerencse, hogy reggelre 3 újjnyit tágultam, pedig állítólag ez ritkább ballonnál. Oxit én már csak az ágyon kaptam.

Tudom, hogy nem teljesen ugyanaz a sztori, max az indítás.

Kitartást neked,sok erőt kívánok!!

2019. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Másodiknál igen. 40+2 re reggel 6:45kor kötötték be 7:30kor már majd "meghaltam" 10:27 kor meglett a kisfiam hüvelyi úton
2019. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Nekem elment itthon a magzatvíz, de a fájások nem jöttek, így adtak oxitocint a 38. héten. 15 perc múlva már iszonyú erős fájásaim voltak. Azt hittem nem élem túl. A kitolás már kutyafüle volt a fájásokhoz képest. Reggel 6:00-kor adták be és 11:45-kor bújt ki a kisfiam. Ilyenkor a szervezetnek nincs ideje hozzászokni a fájásokhoz azért fáj jobban.

Mondjuk nálunk voltak más problémák is, ami miatt azt hittem, hogy belehalok. Kézzel+haspréssel fordították be a babámat a szülőcsatornába, mert a feje a medencecsontomnak volt nyomódva. Na ezt nem kívánom senkinek.

Kitartást neked!

2019. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

41-ik héten indítottak, oxitocin + burokrepesztés. Reggel 9-kor kötötték be az oxit, kicsivel 12 után már meg is született, pedig tartottam tőle, hogy elhúzódik.

Fájdalom tekintetében nincs összehasonlítási alapom, első baba.

2019. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%

Nekem reggel 8 órakor indították oxitocinnal és 12:20-kor született meg a kislányom.

Első baba, nincs viszonyítási alapom, hogy melyik a fájdalmasabb.

2019. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Cukor miatt 40+2 napon indítottak. Oxitocin bekötése után másfel óra múlva lett meg a baba. Szerencse vagy nem.. Nem tudom.
2019. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Van valami oka amiért indítani kell?

Mert a normál terhesség 42 hétig simán lehet húzni, és csak akkor kell indítani. A babák csak 3% születik a kiírt idöpontban. 85% születik meg +-2 héttel a kiírt idöponttól.


Èn az elsöt túlhordtam 10 nappal. Akkor akarták elkezdeni szép lassan az indítást. Ahogy beértem a korházba magától gyorsan beindult.


A másdik babámnál 39-ik héten beszükült szívhang miatt küldtek be fájás vizsgálatra. Na ott kaptam Oxit félórán keresztül de soha még az ellenségemnek se kívánom. Iszonyat fájdalom volt, szinte a semmiböl. Nekem ez a félóra nem indította ba 5 nap múlva természetesen meglett.


Mindkét babámat 3-4 óra alatt szültem meg, mindegyiknél 3 perces fájásokkal kezdtem, de az oxis félóra kegyetlen volt.


Nálad tuti azért csinálja a doki, mert köv héten karácsony és minél több kismamát leakar a héten tudni. Gondolom totál látja, hogy még van 1-2 heted és semmi estre sem akar szenteste szüleszteni. Te meg gondolom totál boldog vagy, hogy talál az orvos egy okot, hogy köv héten már otthon lehess.

2019. dec. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Engem is inditottak 39+2 idősen. Rendszertelen fajasokkal mentem be, ott folyt el a magzatvíz, de nem tágultam.


A rendszertelen fájásaimhoz képest a pokol volt az oxitocin okozta fájás, tényleg mintha a pokolban jártam volna, nem akarlak ijesztgetni, de én azt hittem meg fogok halni ott helyben.


Reggel 8kor kaptam meg, kerek délben kezdődött a kitolás, az igazából egy kicsit se fájt nekem, pedig hasba könyöklés volt, inkább olyan megkönnyebbülés érzet volt. 13.29kor született meg a fiam.


Szóval az indítás szerintem fájdalmas, igen, nagyon fáj, de rövid idő alatt meglett a fiam, túléltük.

2019. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!