Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszélgetnétek el nagy...

Hogy beszélgetnétek el nagy igazságérzetű gyerekekkel? Egyáltalán belefolynátok ebbe?

Figyelt kérdés

A lányom általános iskolás, 11 éves. Jó tanuló, nincs vele probléma és magával az iskolával, osztályközösséggel sem.


Elég utazós család vagyunk, néha van, hogy hiányzik emiatt pár napot az iskolából. Nem heteket, hanem pl. tavaly volt olyan, hogy péntektől vasárnapig voltunk valahol, akkor a péntek délutáni óráról elkértük. De néha ez teljes napot is jelent. Mindent bepótolunk, a jegyein nem látszott soha, hogy éppen ezt velem, vagy a tanító nénivel tanulta. Szerencsére az osztályfőnöke sem problémázik ezeken a napokon, annyit kért, hogy minden út előtt jelezzük ezt az intézmény vezetője felé. Igen ám, de az utóbbi fél évben pár fiú az osztályából központi kérdést csinál abból, hogy a lányom mikor hiányzik, és éppen hol van. Utána ezt szóvá is teszik akár órán is a tanárnőnek, hogy mi az, hogy a lányom nem volt iskolában, amikor semmi baja nem volt. Ősszel már volt ebből egy bsezélgetésük osztályfőnöki órán, akkor a tanárnőjük elmondta, hogy a lányom nem lóg, nem igazolatlan a hiányzás. Utána nyugi volt, de most írtam megint, hogy 2 hét múlva utaznánk, legyenek kedvesek elengedni és a lányom ma itt hisztizett reggel, hogy ő ezt nem mutatja be, mert megint piszkálni fogják és inkább telefonáljak be, vagy ő inkább nem is akar jönni, marad itthon a mamáékkal. Ezen nagyon felhúztam magam, nem is az ő viselkedésén, hanem hogy pár gyerek miatt ő úgy érzi, hogy ez "ciki", és inkább csendben visszavonulna... Itthon sosem ezt látta.


Én elhiszem, hogy sok emberben túlteng az igazságérzet, hogy csak akkor hiányozzon valaki, hogyha beteg, de valljuk be, a való életben ez nincs mindig így... Mióta elvittem a suliba, ezen kattogok, hogy mit csináljak. Ahogy idősödnek, ez szerintem csak rosszabb lesz, és nem akarom, hogy elmérgesedjen a helyzet. Az osztályfőnöke egy tündéri kis nő, de még fiatal és mindent szép szóval próbál elintézni, kedvesen. Félek, hogy ide kevés lesz. Én sem az asztalt szeretném rájuk borítani, de szerintem más az, ha egy szülő beszél velük. A férjemnek röviden elmondtam, hogy mi volt reggel, ő azt mondta, hogy hagyjuk rájuk, most lehet a gyerek lesz porondon, két nap múlva meg el is felejtik.


2020. jan. 6. 10:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem viszont mások nem vehetnek ki szünnapot, ha pedig mégis, ne csak

luxusra adják ki, hanem otthoni lustizásra is!


Én piszok irigy vagyok, nem a pénzre, hanem az intézményre!


5 évesem ovis egy nagyon jó települès legjobb ovijában és évente csak 3 napot igazolhatok neki, mert ez a szabály, az orvossal kellett megbeszèlnem sunyiban, hogy néha írja màr ki akkor is, ha nem beteg, de csak egy két napokat enged!


Aki luxus miatt hiányozhat, az hiányozhasson nélküle is. Nem hinném, hogy igazgatónéni adna hiányzást arra, hogy Danika most túlterhelt, rosszkedvű, két hétig itthon fogom puszilgatni és sütit sütünk(nekünk utazásra sem adnak), direkt kiemelték szülőin, hogy 5 éves kortól màr csak a 3 napunk maradt..


Ha mindenki kapná bàrmire, nincs ezzel semmi gond, de nagyon nem ez a helyzet és ez bizony kivételezés anyagi helyzet alapján.


Persze ilyenkor sem leszólni kell a mázlistàt, hanem tüntetni az ő példája alapján, rá hivatkozva, hogy héjj, nekünk is jár, ha neki is!


Mellesleg a gyerekek felháborodása(és a szülőké is jogos), kivételezésnél bizony az a normális, ha ezt észrevesszük és számonkérjük!

2020. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
87%
Közelítsuk meg a másik szemszögből a problémát. Mi lenne ha a piszkalos gyerekek szülei osszefognanak és előbb az ofot majd az igazgatotot keresnek meg és kérnék számon, hogy a te lányod miért hiányozhat szülői igazolassal heteket, az oveik miért nem? Én is úgy tudom, h 10 napot igazolhat a szülő nem többet, de gondolom ti ezt bőven tullepitek. Ha nektek szabad a másik gyereknek miért nem? Miért kapsz te felmentést az utazás miatt, a másik miért nem kap egyéb dolog miatt? Ilyen elven bárki bármennyit hiányozhatna, ha nektek szabad a többieknek miért nem? Csak azért mert ti utazok?
2020. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

Ezt nem igazolás, hanem kikérő. És igazgatói engedéllyel hiányzik.


Rengeteg igazságtalan helyzettel fognak még találkozni az életben, és kívánom nekik, hogy az legyen a legnagyobb bajuk, hogy az én lányom miért hiányzott X órát a félévben. De emiatt nem készíthetik ki lelkileg!

2020. jan. 6. 14:13
 24/43 anonim ***** válasza:
56%
De, kikeszithetik. Sajnos, nem sajnos, gyerekek. Ezen nem fog egy kis tanári, szülői ejnye-bejnye segíteni, főleg nem ebben a "gonoszkodós" tinikorban.
2020. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
69%
Ne iskolaidőben vidd, akkor nem lesz miért kikészíteniük! Ott van a nyári szünet, az őszi, a téli, a sí és a tavaszi szünet, plusz be szoktak esni pluszban 1-1 napok ünnepek miatt. Eddig kb 75 nap suli volt a félévben, de már 16 napot lógott a lányod a te asszisztálásoddal. Plusz beteg is volt, az már 21 nap, majdnem a suli 1/3 részében nem volt jelen. Van fogalmad arról, hogy a lányod ISKOLAKÖTELES?
2020. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
63%
Pedig akivel kivételeznek, arra általában morcosak a többiek és minimum a háta miatt kibeszélik. Elég sok ilyen példát tudnék hozni a felnőtt világból. Akkor most ez a lányod is megtanulhatja előre ugyanúgy, mint piszkálók azt, hogy az élet igazságtalan.
2020. jan. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Itt páran ennek nagyobb feneket kerítenek, mint az iskolában a tanárok... Nyugi emberek, nem kell így kibukni. Igen, tudom, hogy a lányom TANkötelezett. Nem is volt szó olyasmiről, hogy mi ezt megsértenénk.
2020. jan. 6. 15:14
 28/43 anonim ***** válasza:
46%

Nem csúfolják és nem bántják, csak irigylik a kivételezett helyzete miatt, ezt szóvà teszik, mert nem mindenki kapja meg azt, amit ő az iskolàtól! Ez teljesen normális, nem muszáj jó képet vàgniuk hozzá. Nem a te gyerekedtől sajnálják, hanem azt sajnálják, hogy nekik ilyen kedvezményt nem ad az igazgató, gyereknek és felnőttnek egyaránt joga van az érzéseit kulturált formában kifejezni, pláne ilyen helyzetben. Normális érzések kavarognak bennük!


Iskolakötelessèg, marhasàg, lógjon nyugodtan mindenki a pénztárcájának megfelelő módon egyforma mértékben, ne csak a gazdagabbak(vagy inkább utazni szeretők) hiányozhassanak, aki otthon lógat lábat, az is hiányozhasson!


Teljesen normális, ha ez ellenérzést vált ki belőlük, követeljék a dolgokat az igazgatótól! Ha én megtudnám, hogy xynak engedik, mert épp síel, én is tudnék mivel pedálozni, és egyből mennék az igazgatóhoz, hogy ez nekünk is jár, akkor is, ha nem síelünk, csak elültetnénk itthon a tulipánhagymákat!


Felnőtt vagy, szerintem most esett le neked is, hogy kivételeznek veletek, emeld magasra a fejed és az elégedetlenkedőknek mondd, hogy meccseljék le az igazgatóval, hogy ők is hiányozhassanak bármi miatt.


Nem a te felelősséged, nem a te hibád, hogy neked szabad, nem kell szolidaritanod a többiekkel, élhetsz azzal, amit kaptál, csendben örülj neki és ne reklámozd, ha meg akarod ezt a kiváltságot tartani(ezt teszik az okosak, akikkel kivételeznek), ne posztoljad összevissza, mert akkor teljesen normális, hogy más összerakja a képet a kiváltságos helyzetetekről. Ez nem az anyagi helyzetet jelenti, hanem az igazgatótól megkapott szabik számát, amit anyagi alapon osztogat!


Az igazgató felelőssége ez, rajta kell csattannia az ostornak, azaz a szülők haragjának, az meg rendben van, hogy a gyerekek irigyek, amíg normálisan fejezik ki, ez egy normális érzés.

2020. jan. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
75%

Ebben a helyzetben a legokosabb amit tehetsz, hogy csendben meghuzod magad. Elmagyarazod a lanyodnak, hogy sajnalod ami tortent es belatod, hogy tulzasba estel. Megerted a tobbi gyerek allaspontjat, hogy igazsagtalannak erzik, hogy o folyton tavol van, nekik meg bent kell ulniuk.Megigered neki, h megprobalod a szunetekre idoziteni innentol kezdve a nyaralasokat, de ez mar be lett fizetve, keszultetek ra stb.

En valamilyen szinten megertek, mert belfoldre en sem szivesen megyek szunetekben, mert minden dugig van. Sot evkozben 1-1 nap is beleferhet siman, a kutya sem veszi eszre, ha nem veritek nagy dobra. De az azsiai kiruccanast azet tegyetek inkabb szunetekre.

2020. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
86%

Ha pedig esetleg még mindig nem érted a kivételezést nálatok, itt egy példa.


Képzeld mindenkinek a menzakajàt kell ennie, de te kitalálod, hogy az nem elég jó, vagy vegánok vagytok állatbarátságból és az igazgató megengedi csak nektek, hogy behozhassatok luxus éttermi fogást a gyereknek naponta, vagy vegán ételeket minden nap.


A többi kissrác nem a báránybordát vagy a répafőzeléket fogja irigyelni, hanem ő is be akarja majd hozni a saját kedvenc kajáját, ami lehet hogy hamburger, de lehet hogy lazac.


A zsidók vagy muszlimok vagy az ételérzékenyek mind a te gyerekedet fogják utálni és az igazgatót, mikor ők “jobban” rászorulnának a bevitt ételre, mégsem kaptak rá lehetőséget.


Mint ahogy a problémás gyerekeknek jobban kell a szünet, vagy akiket vizsgálatra visznek orvoshoz, vagy akik rokont látogatnának meg, mert azok haldokolnak/öregek, vagy akiket fejlesztésre visznek és nem este 5kor akarnak rá járni, vagy akiknél válás van vagy krízishelyzet és a szülők kapcsolatot hoznának helyre a gyermekükkel, vagy akiknél testvérféltékenység van és több közös napot akarnak a gyermekeikkel egyszerre, vagy azok a gyerekek akiket az anyjuk befog vigyázni a kisebbekre, míg ő dolgozik, mert kirugják, ha túl sokat hiányzik munkából..


Mind jobban rá vannak szorulva a sulimentes napokra, mint az, aki csak ismerkedne egy új országgal hobbiból, mégis ti kapjátok, nem az, aki a 90 éves rokonnal dámázna/beszélgetne otthon, mert szegény hamarosan meghal és nála nincs később.


Húzd meg magad csendben, ha kivételezett vagy, vagy fogadd el, hogy mások el fogják érni, hogy őket is megillesse az, ami titeket, vagy a tiéteket fogják visszavonatni(hogy a többségnek ne kelljen szabikat osztani).


Egyenlőség van, természetes, ha szót emelnek azért, ami nekik is jár!

2020. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!