Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszélgetnétek el nagy...

Hogy beszélgetnétek el nagy igazságérzetű gyerekekkel? Egyáltalán belefolynátok ebbe?

Figyelt kérdés

A lányom általános iskolás, 11 éves. Jó tanuló, nincs vele probléma és magával az iskolával, osztályközösséggel sem.


Elég utazós család vagyunk, néha van, hogy hiányzik emiatt pár napot az iskolából. Nem heteket, hanem pl. tavaly volt olyan, hogy péntektől vasárnapig voltunk valahol, akkor a péntek délutáni óráról elkértük. De néha ez teljes napot is jelent. Mindent bepótolunk, a jegyein nem látszott soha, hogy éppen ezt velem, vagy a tanító nénivel tanulta. Szerencsére az osztályfőnöke sem problémázik ezeken a napokon, annyit kért, hogy minden út előtt jelezzük ezt az intézmény vezetője felé. Igen ám, de az utóbbi fél évben pár fiú az osztályából központi kérdést csinál abból, hogy a lányom mikor hiányzik, és éppen hol van. Utána ezt szóvá is teszik akár órán is a tanárnőnek, hogy mi az, hogy a lányom nem volt iskolában, amikor semmi baja nem volt. Ősszel már volt ebből egy bsezélgetésük osztályfőnöki órán, akkor a tanárnőjük elmondta, hogy a lányom nem lóg, nem igazolatlan a hiányzás. Utána nyugi volt, de most írtam megint, hogy 2 hét múlva utaznánk, legyenek kedvesek elengedni és a lányom ma itt hisztizett reggel, hogy ő ezt nem mutatja be, mert megint piszkálni fogják és inkább telefonáljak be, vagy ő inkább nem is akar jönni, marad itthon a mamáékkal. Ezen nagyon felhúztam magam, nem is az ő viselkedésén, hanem hogy pár gyerek miatt ő úgy érzi, hogy ez "ciki", és inkább csendben visszavonulna... Itthon sosem ezt látta.


Én elhiszem, hogy sok emberben túlteng az igazságérzet, hogy csak akkor hiányozzon valaki, hogyha beteg, de valljuk be, a való életben ez nincs mindig így... Mióta elvittem a suliba, ezen kattogok, hogy mit csináljak. Ahogy idősödnek, ez szerintem csak rosszabb lesz, és nem akarom, hogy elmérgesedjen a helyzet. Az osztályfőnöke egy tündéri kis nő, de még fiatal és mindent szép szóval próbál elintézni, kedvesen. Félek, hogy ide kevés lesz. Én sem az asztalt szeretném rájuk borítani, de szerintem más az, ha egy szülő beszél velük. A férjemnek röviden elmondtam, hogy mi volt reggel, ő azt mondta, hogy hagyjuk rájuk, most lehet a gyerek lesz porondon, két nap múlva meg el is felejtik.


2020. jan. 6. 10:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem mit kell így nekiesni a kérdezőnek.. Miért ne utazhatnának, ha ebből az iskola nem csinál problémát és a gyereket sem akadályozza a tanulásban?!

Ez színtiszta irigység, semmi más. Feltételezem bárki mást is elengednének, ha a szülők kérnék, akkor meg?? Ja, hogy nem mindenkinek telik rá? Erről nem a kérdező tehet. Nem arról volt szó, hogy a kérdező lányát elengedik, viszont senki mást nem. Az igazságtalanság lenne, ebben viszont nincs semmi. Számomra ez mindig is érthetetlen és felfoghatatlan volt (már tiniként is), hogy miért kell beleütni az orrod a másik életébe és miért nem lehet a saját magad dolgával foglalkozni.

Nevetségesen kevés napot igazolhat a szülő (nálunk 3at és elég sok helyen ennyit lehet), az semmire sem elég. Szerencsétlen gyerek épp eleget fog még kötelezettségeket teljesíteni és utasításokat követni majd a munkahelyen, legalább gyerekként hadd éljen már, utazhassom, világot lásson, ha már egyszer erre van a szülőknek pénzük. 6-7 éves korától minimum 18 éves koráig az iskolapadban rohad (ahol ráadásul egy rakás teljesen haszontalan, értelmetlen hülyeséget tanulnak, amit az életben nem fognak használni), az élete másból sem áll, mint hogy hulla fáradtan bemegy a suliba, délután 3-4-ig, ahol kap egy raklap házit másnapra meg egy halom tanulni valót, hazamegy ezeket mind megcsinálja és már feküdhet is le. Másnap kezdődik minden elölről. Nehogy már ne férjen bele az, hogy néha suli időben megy el nyaralni. Ezzel még nem sérti meg a tankötelezettségét, ne beszéljünk már baromságokat.

Ha a szülő úgy dönt, hogy el akar utazni a gyerekkel ide vagy oda, akkor elutazik, ennyi. Ebbe senkinek nincs beleszólása, amíg ésszerű határokon belül történik.

Én mentem mare háziorvoshoz nem is egyszer is igazolást kérni a gyereknek, hogy ne azt a semmire sem elég 3 db szülőit lőjjük el, na és aztán. Nem fog összedőlni a világ, amiért néha élni is mer az a szerencsétlen, nem csak egész nap az iskolában robotol.😒🤷🏻‍♀️

2020. jan. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
81%
Ez az ára a szórakozásotoknak. Irigyek rá, kiközösítik.
2020. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, te komolyan úgy gondolod, hogyha azt mondja a Sanyika anyukája, hogy a héten otthon maradnának Sanyikával takarítgatni, kártyázni és memóriázni, erősíteni a családi köteléket, akkor az igazgató megengedné?


Mert szerintem nagyon nem! Bezzeg ha Ázsiába viszik Ádámkát, kapnak két hetet.


Na ez nem fair!


Szerintem az igazgató dönt anyagi helyzet(program) alapján, kinek enged szabadnapokat és mennyit, akinek futja Ázsiára, az kimaradhat két hetet, aki az uszodába járna le suli helyett minden nap, azt körbenevetik.


És ez bizony hátrányos megkülönböztetés anyagi helyzet alapján, a gazdagabbak(vagy akik hajlandóak erre költeni), azok kapnak szabadnapot, a csóróbbak meg nem.


Senki sem a pénzére irigy(de ha nem, az gyerekek körében teljesen normálisan kifejezve átlagos és rendben vannak a negatív érzelmek is a másik felé), hanem a kiváltságos helyzetére, hogy szabadnapokat kap azért, mert az ő programja többe kerül, mint másé.


Ha Sanyika is kapna félévente egy hónap szabit otthon társasozni az igazgatónénitől, akkor egy szavam nem lenne, de szerintem nem ez a helyzet.


Saját tapasztalat alapján senki sem kap, legalábbis nálunk, de én nem is kukkolom a csoporttársak életét, lehet, hogy van, akinek suttyomban megengedik a kivett napokat nyaralásra vagy bármire.


Ha véletlen a tudomásomra jutna, hogy mást elengednek Ázsiába nyaralni oviidőben, nekünk meg nem engedik, hogy rokont látogassunk Nyíregyházán, vagy mozizzunk és állatkertezzünk oviidőben, esetleg fejlesztésre vigyem a gyerekem oviidőben én biztosan képbe helyezném az igazgatót, hogy ez rohadtul nincs rendben és ha nem engedi, megyek egy szinttel fentebb.

2020. jan. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
70%

Mondjuk nem igazán értem, hogy adhat az iskola ennyi szabad napot.


Az elején még egyetértettek veled kérdező, amikor írtad, hogy néha 1-1 nap. Nekem is volt, hogy a 3 napot apa igazolta le, mert ment valahova (belföldön), és ha volt kedvem, akkor el itt. De ennyi hiányzás akkor is durva, ha mellette kitűnő tanuló.

Ne csodálkozz, ha bántják emiatt. Ez ilyen. Ha az egyiknek szabad valamit, a többinek nem, az felháborodást kelt. Biztos, hogyha 1x van ilyen, senki nem szól érte. De így, hogy rendszeres... Nem is értem, miért vagy meglepődve. Márpedig biztos nem tehetné meg mindenki, mert azt egy iskola sem engedi, hogy minden gyerek ennyit hiányozzon.

2020. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
43%

Kedves kérdező

Ez az ára a celebségnek,mert kb azok engedhetik meg maguknak ilyen szinten ne járjon iskolába gyereke,

Lányod tanköteles még sem jár iskolába mert többet van iskolán kívül mint az iskolában ,hivatalosan 5 munkanapot hiányozhatna szülöi igazolással az egész tanévben.minek járatod iskolába? Miért nem járatod magán tanuloként akkor akkor mehetek nyaralni mikor akkartok .tanulhatnak veled,után úgy és csak a meghatározott vizsgákra kellene be menni suliba.

Mi lenne ha az egész osztály felhívnám a tankerületi központott ahová suli tartozik,hogy ti nektek folyton megenged mindent az igazgató,erre tankerületi központ leszolnak az igazgatónak hogy ez így nem jó és vissza vonják az engedélyeteket így 2 hetes nyaralásod rögtön túl lépné az 50 óra igazolatlant .

2020. jan. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
29%

Egyébként egyéni tanrendet nem lehet arra igényelni, hogy többet szeretnénk nyaralni a gyerekkel, mikor beteg gyerekek azért sem kapnak, mert nem tudnak/nem képesek beilleszkedni és tanulni nagy osztályközösségben, ezzel hátráltatva és veszélyeztetve az osztályt, de neeem, nekik kötelező bejárniuk, mert tankötelesség van,


Hogy megoldást is javasoljak, keressetek magánsulit, futni biztos futja az éves egymilliós tandíjra, annyi szabadnapot kaptok, amennyit akartok és egy gyerek vagy szülő sem fog ezen felháborodni, mert ők is annyit kapnak, mint ti, vagy más extra igényüket teljesíti a suli.. A gyerekek sem fognak szót emelni, mert tudni fogják, hogy amíg ők bevihetik a zellerrel töltött répát ebédre, addig Ági nyaralni járhat, amennyit akar, Andi pedig órák helyett versenysportol. Ott mindenkivel kivételeznek, nem csak egyvalakivel, így nincs rossz érzés senkiben miatta. (Mellesleg szerintem az iskolának egyéni igényekhez kellene alkalmazkodnia, a magánsulis rugalmas szabályok a jobbak, amíg a rugalmas szabály mindenkire egyformán vonatkozik!)

2020. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező! Azért te sem vagy épp objektív, mert ha szerinted az osztálytársaknak ideje megtanulni hogy az élet igazságtalan, mindezt 11 évesen... Akkor ennyi erővel a te lányodnak meg ideje megtanulni, hogy bizony a kivételezés nem tetszést és irigységet szül.


Én is egyetértek amúgy azzal, hogy ha Pistike csak kártyázni szeretne anyával akkor nem maradhatna otthon.

2020. jan. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
50%
Kérdező. Lepontozhatsz mindenkit, de lehet, hogy érdemes lenne elgondolkiznod, hogy ez így jó e. Leírtál jóformán mindenki, hogy nincs miért csodálkozni.
2020. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
42%

#33 Te meg komolyan úgy gondolod, hogy összehasonlítható az, ha valaki jó kedvéből otthon tartja a gyereket játszani meg, hogy azért kér kikérőt, mert külföldre utaznának?? Eleve nem értem HOL a francba láttatok ti olyat, hogy csak őket engedik el, senkit más nem. Őszintén, mutassátok már meg erről hol volt szó. Honnan veszitek, ha odamegy pl Sárika anyja, hogy utaznának el ide vagy oda, szeretne kikérőt X napra, akkor neki nem engednék?! Ez igen is rosszindulat és egyértelmű irigység, mert hát ők „gazdagok”. Ez az alapvető problémátok, hisz lerí minden írásotokból. Nosza, ti miért nem mentek oda, hogy kikérőt kérjetek a gyereknek, amiért utaztok Ázsiába? Ja, mert nem telik rá?? Hát az szar ügy, de ezért nem a másikat kellene b*aszogatni és bántani. Most ő miért tehet róla, hogy telik neki rá és az igazgató is elengedi?? Sosem értettem ezt a „ha már nekem szar, dögöljön meg a szomszéd tehene” hozzáállást. Ha én speciel nem megyek nyaralni a gyerekkel, akkor tojok rá, ha valaki igazgatói engedéllyel elviszi a gyerekét. Komolyan nem értem ez miért fáj egyeseknek. És a szomorú, hogy már a kisgyerekekben is ez van benne, mert hát ilyen rosszindulatú, irigy szülők nevelik őket, a gyerek sem lesz más…

Pont ilyenkor, (mikor hőbörögnek, hogy de hogy ő miért mehet) kéne a szülőnek elővenni a gyereket és szépen elmagyarázni, hogy ez bizony rosszindulatúság és nem szabad emiatt a másikat bántani. Mert ez nagyon gonosz dolog.

Előző munkahelyemen ugyanez az áskálódás, rosszindulat ment. Ha valaki akár csak 5 perccel előbb elment, mint 5 óra, már volt 1-2 egyén aki forgatta a szemét. Persze az nem volt baj, mikor őket engedte el a főnök.

2020. jan. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó pont nem talált, megtehetnénk bőven, de nem tesszük, mert egyedül vagyok vele, meg mert problémás, meg mert nem szeretek utazni, rohadtul nem a pénzt sajnálom.


Az, hogy egy nehéz családi helyzetben nyugiban otthon tölt egy hetet a család pont olyan rangban van, lehet annyira fontos, sőt fontosabb, mint egy utazás extra programnak. Ha te nem látod ezt, te vagy a korlátolt.


Igen, èn nem kapok szabit, irigy is vagyok, írtam is. Nem a pénzre, hanem arra, hogy más intézményben, ráadásul suliban, nem is oviban, mint nálunk engedik, hogy a szülő egy hétre csak úgy kivegye a gyerekét.


Az viszont nem fair, ha csak utazásra engedik el a gyereket, az sérti a szegényebb családok jogait, mert pénztárca alapján kapnak szünnapokat a gyerekek. Vagy ne kapjon senki, vagy pénzköltés nélkül is kaphasson bárki!

2020. jan. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!