Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy beszélgetnétek el nagy...

Hogy beszélgetnétek el nagy igazságérzetű gyerekekkel? Egyáltalán belefolynátok ebbe?

Figyelt kérdés

A lányom általános iskolás, 11 éves. Jó tanuló, nincs vele probléma és magával az iskolával, osztályközösséggel sem.


Elég utazós család vagyunk, néha van, hogy hiányzik emiatt pár napot az iskolából. Nem heteket, hanem pl. tavaly volt olyan, hogy péntektől vasárnapig voltunk valahol, akkor a péntek délutáni óráról elkértük. De néha ez teljes napot is jelent. Mindent bepótolunk, a jegyein nem látszott soha, hogy éppen ezt velem, vagy a tanító nénivel tanulta. Szerencsére az osztályfőnöke sem problémázik ezeken a napokon, annyit kért, hogy minden út előtt jelezzük ezt az intézmény vezetője felé. Igen ám, de az utóbbi fél évben pár fiú az osztályából központi kérdést csinál abból, hogy a lányom mikor hiányzik, és éppen hol van. Utána ezt szóvá is teszik akár órán is a tanárnőnek, hogy mi az, hogy a lányom nem volt iskolában, amikor semmi baja nem volt. Ősszel már volt ebből egy bsezélgetésük osztályfőnöki órán, akkor a tanárnőjük elmondta, hogy a lányom nem lóg, nem igazolatlan a hiányzás. Utána nyugi volt, de most írtam megint, hogy 2 hét múlva utaznánk, legyenek kedvesek elengedni és a lányom ma itt hisztizett reggel, hogy ő ezt nem mutatja be, mert megint piszkálni fogják és inkább telefonáljak be, vagy ő inkább nem is akar jönni, marad itthon a mamáékkal. Ezen nagyon felhúztam magam, nem is az ő viselkedésén, hanem hogy pár gyerek miatt ő úgy érzi, hogy ez "ciki", és inkább csendben visszavonulna... Itthon sosem ezt látta.


Én elhiszem, hogy sok emberben túlteng az igazságérzet, hogy csak akkor hiányozzon valaki, hogyha beteg, de valljuk be, a való életben ez nincs mindig így... Mióta elvittem a suliba, ezen kattogok, hogy mit csináljak. Ahogy idősödnek, ez szerintem csak rosszabb lesz, és nem akarom, hogy elmérgesedjen a helyzet. Az osztályfőnöke egy tündéri kis nő, de még fiatal és mindent szép szóval próbál elintézni, kedvesen. Félek, hogy ide kevés lesz. Én sem az asztalt szeretném rájuk borítani, de szerintem más az, ha egy szülő beszél velük. A férjemnek röviden elmondtam, hogy mi volt reggel, ő azt mondta, hogy hagyjuk rájuk, most lehet a gyerek lesz porondon, két nap múlva meg el is felejtik.


2020. jan. 6. 10:34
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
17%

"Az viszont nem fair, ha csak utazásra engedik el a gyereket, az sérti a szegényebb családok jogait, mert pénztárca alapján kapnak szünnapokat a gyerekek."


Ez hülyeség.

Teljesen természetes, hogy pl. esküvőre és temetésre elengedik. Legalábbis erre volt példa saját iskoláskoromból.

Csak nehogy azt mondd, hogy ezek is drága események, és a szegényeknek nem telik rá! :DDDDDDDDDDD

2020. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
91%

Goldmund!


Se esküvő, se a tem3tes nincs annyi egy átlag családban, mint amennyit a k3rdezo gyereke hiányzik. Plusz egy jo esetben megismételhetetlen családi esem3nyt, mint az esküvő-alig amúgy kb 99%ban szombaton rend3znek-Magyarorszagon- meg egy tragédia, mint a temetés egy nap. Nem egy hét. Nem pár hosszú hétvége alkalmankent

2020. jan. 8. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
68%

Oké, átfogalmazom, valóban nem “csak”, az zavar, hogy egy héttel/hónappal, hónapokkal több szabadnapot kaphatnak, mert gazdagabbak.


Az nem fair, ha a hetes/hónapos utazásokon részt vevő családok gyerekeit elengedi az iskola pusztán mert az ő családi programjaik több pénzbe kerülnek, amíg a szegényebb(vagy ilyenre nem költő) családok gyerekeit szintén családi programra(társas, kártyázás, rajzolás, sütisütés, főzés, takarítás) nem engedik el. Sőt az sem fair, hogy a családi nyaralásnál gyakran fontosabb programra(valaki haldoklik, pár hónapja van, tehát nem a temetés!, valakit csak délelőtt lehet érdemben fejlesztésre vinni, mert suli után már nem tud arra is figyelni) azok sem kapnak.

2020. jan. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!