Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig is fáradékony voltam...

Mindig is fáradékony voltam és úgy érzem sosincs semmire időm. Hogy vállaljak így családot?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta jellemző rám a fáradékonyság, emellett még migrénnel is szenvedek, ami szintén rontja az életminőségemet. Már gyerekkoromban is vittek szüleim orvosokhoz és felnőttként is rengeteg időt és pénzt öltem abba, hogy legalább a migrénem megoldódjon, de semmi eredmény. Egészségesen táplálkozom, sportolok, vitaminokat szedek, ami segít kicsit, de attól még a hétköznapokban teljesen kimerülök, pedig csak egy egyszerű dolgozó nő vagyok még csak nem is annyira megterhelő munkával. A párom megértő és segítőkész, a családalapítást se erőlteti, de szó esett már róla. Egyszerűen azt érzem, hogy képtelen lennék gyerekeket nevelni és a plusz terheket vállalni. Tudom mennyi gonddal jár egy kisgyerek, nagycsaládban nőttem fel a legkisebb testvéreimet még pelenkáztam is, édesanyámat is mindig fáradtnak láttam, de ő valahogy mégis bírta. Én nem biztos, hogy bírnám...


Őnző vagyok, hogy nem vagyok biztos benne, hogy akarok gyereket?


28/N



2020. jan. 12. 20:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sok orvosnál jártam, vérképet is csináltattam,de azon kívü, hogy van egy kis vashiányom semmit nem találtak. Az egyik hozzászoló írta, hogy lehet nincs mi motiváljon? Ezen elgondolkodtam, de én alapvetően mindig is egy befele forduló, visszahúzódó alkat voltam. A sok ember, a nagy társaság lefáraszt. Fiatal koromban se voltam bulizós. Legjobban egyedül vagy csak a párommal szeretek lenni, filmet nézni vagy egy jó könyvet olvasni. Igen, egy unalmas ember vagyok, de én így érzem jól magam. Sok testvérem volt, akkor mindig zajban éltem, sokszor zavart, de nem lehetett mit tenni. ettől függetlenül nagyon szeretem a tesvéreimet és tudom, hogy egy kisgyerek mekkora boldogság tud lenni, de úgy érzem, hogy nekem az is elég lenne, amit mondjuk a testvéreim gyerekeitől kapok. Tényleg nem tudom, hogy saját gyerekre lenne-e igényem, miközben úgy szocializálódtam, hogy a család, a gyerekvállalás a legfontosabb egy nő életében.
2020. jan. 13. 12:38
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
A gyerekvállalás hatalmas kihívás, még a pörgős, energiával teli nőknek is, különösen akkor, amíg kicsik. Nem önzőség, ha valaki józanul, reálisan méri fel a saját lehetőségeit és korlátait.
2020. jan. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy nő életében nyugodj meg, nem csak a gyerekvállalás lehet a legfontosabb, csak az olyanok mondják akik bele se tudnak gondolni, hogy más dolgok is lehetnek értékesek.

Szerintem nem kell szülnöd, nem érzem rajtad a hatalmas vágyódást a dolog iránt, sokkal inkább a sajat magad boldogságával és egészségével törődj. Tudom milyen antiszociálisnak lenni, én nem bírnám elviselni hogyha nem lenne énidőm, elvonulni, magamlenni..Szerintem az olyanokat mint mi a gyerekvállalás tönkre tenne. Én nem akarok pszihopata lenni, kiabálni, vagy éppenséggel lesz.rni a gyereket, lepasszolni amikor csak lehet, vagy éppenséggel pszichiáterre szorulni egy életen keresztül.

Esetleg sportban kipróbálhatnál valami újat , engem pl energizál, hogy próbálhatok edzésről edzésre fejlődni és megmutatni a többieknek a fejlődést.

2020. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az a kicsi vashiány simán okozhat ilyet. Van, akinek a határértéket súroló dolgok, amire az orvos legyint, is már okoznak tünetet.

Nekem van olyan barátnőm, akit mióta - vagy 20 év? - ismerek folyton fáradt mindenhez. Pl. a heti egy takarítás vagy a hajmosás nála egy félnapos és halaszthatatlan indok bármit mást lemondani. Délutánra, estére meg már ezektől elfáradt mindenhez. Mindig más érdekelte, mint ami van, ezért lett vagy 5 szakmája/diplomája, amiket meglepetésre végigcsinált, de amihez kellettek, már egyik munkáját sem szereti, mert mind olyan fárasztó. Néha leállította az egészségi állapota is, de olyanok, amikkel más nem megy fél év táppénzre (pl. ő nem tud rendesen diétázni a munkahelyén). 42 évesen belevágtak ímmel-ámmal a gyerekprojektbe, mert a szintén halogató és lassú típusú férjének mégis kellet volna az is, de már nem jött össze, és a hormongyógyszertől aztán tényleg lett minden baja. Talán nem is lett volna neki való, de így nagyon kudarcként élte meg, hogy nem bírta hamarabb eldönteni. Ő a teljesen elméleti ember, aki egyébként nagyon empatikus és jókat lehet vele beszélgetni.

Én is elég introvertált és hipochonder és ráadásul karrierista vagyok, de lett két gyerekem és hozzájuk erősödtem, sőt nálam kifejezetten jót tett az egészségemnek és talán az eredetileg királylányos személyiségemnek is :), hogy nem magam vagyok folyton magam középpontjában.

2020. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Volt hogy egész nap krumplit szedtem vagy kisebb megszakításokkal-ebédfőzés meg társaik-egész nap kapáltam. Nem voltam egy fáradékony alkat bár szüléd előtt jó pár évig éjszakáztam az kicsit betett de most másfél éves a pici,olyan fáradt vagyok most is hogy alig várom hogy mehessek aludni. Első 3 hónapban iszonyat hasfájós volt a pici,szoptattam is mellette,keveset is aludtam,hát magamra sem ismertem,utánna fogfájás miatt volt hogy csak 1-2 órát aludtam,utánna volt olyan hogy valamiért éjjel felkelt a pici és pár órát fent volt mire újra elaludt,most még 1x-2x mindig kel éjszaka pedig már nem baba bár nincs fent sokat,gyorsan visszaalszik de nagyon fárasztó. Ennek fényében tuti nem lesz több gyerekem,egyszerűen nem bírnám ezt mostmár biztosan tudom. Persze jó pár ember kiakad ezen de tojok rá,ismerem magam és belátom hogy nem lenne jó.
2020. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!