Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Repülni egy kisbabával?

Repülni egy kisbabával?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 és fél hónapos lesz a babám amikor utazni fogunk(MÉG EBBEN A HÓNAPBAN) Hosszú repülő út áll előttem, 32 óra és kb 3 átszállás,egyedül párom nélkül utaznék. Nem muszályból! Anyukámhoz és testvéreimhez mennék ki másfél hónapra Ausztráliába.(6 éve nem láttam anyukámat,nem ölelhettem meg és az egyik öcsém még nem is ismerem.Hozzáteszem már egyszer megjártam ezt az utat és lám itt vagyok :) nade kicsi babával???? Én úgy érzem hogy meg tudnám csinálni. Kiváncsi lennék főként olyan vélemenyekre akik voltak hasonló cipőben és repültek kicsi babával ilyen sokat,de mindenkinek kiváncsi lennék a tanácsára.

Annyi még ha minden igaz hogy lesz kísérőm végig,oda vissza aki elvisz A-ból B-be és mózeskosaras ülésnél ülhetek a babával a repülőn.Párom pedig azért nem utazik velünk mert külföldre megy ő is csak máshová,így gondoltam hogy akkor legalább nem is maradok egyedül itthon.



2020. febr. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
92%

Az egyik legnagyobb esély bármi betegség elkapására az a repülö. Zárt légtér, száraz levegö...

3,5 hós baba jó ha egy oltás kapott még, így védve nincsen a betegségekre még. Pl a kanyaró egy betegség ami nagyon körbe megy, de igazából egy rakat gyerek betegség megtalálható mindenhol, csak te azért nem leszel beteg mert oltva vagy rá.

Talán enegem ez tartana leginkább vissza, attól, hogy körbe utaztassam a babámat a világban.


Ami viszont pozitív, hogy a repülögépeken kérhetsz baba ágyat és ilyen pici(11 kg-ig) még abban tud ott aludni, vagy feküdni. CSak fel-leszálláskor és turbulenciában nem lehet benne.


10-12 hós kortól már mi is utaztunk a gyerekekkel hosszú útra, de az sem volt túl egyszerü, pedig mi ketten voltunk 1 gyerekre....

2020. febr. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
82%

én egy terjedő, új, egyelőre nem gyógyszerezhető betegség mellett biztos nem rángatnék át egy babát a fél világon, akinek még azok ellen a betegségek ellen sincs oltása, amikre már van...

tényleg mért nem anyádék jönnek?

2020. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
84%

Biztos, hogy nem.


32 óra, kényelmes ágy, fürdés nélkül, összezárva minimális légtérben, rengeteg emberrel még egy felnőttnek is megterhelő, nem hogy egy ilyen pici babának.


És igen, a betegségekről ne is beszéljünk. Komolyan megérné, hogy a gyereked elkapjon valami olyan betegséget amit egyébként nem kapna el, mert be lenne oltva ellene?


Egyébként már nincs ilyen korlátozás, hogy be kell mutatni az oltási, egészségügyi kiskönyvet, bizonyos országokba utazáskor?


Mi Indiába mentünk, de mielőtt mentünk volna el kellett menni a háziorvoshoz, hogy beoltson minket olyan betegségek ellen, amit itt nem kaphatsz el, de ott igen. Felszállás előtt mindenkitől elkérték ezt a papírt, aki nem volt beoltva, nem szállhatott fel. Bár ez 15 éve volt.


Ennek azért kérdezz utána, mert ha még most is így van, akkor nem szállhatsz fel a gyerekkel a repülőre, mert őt még nem olthatják be a kinti betegségek ellen.

2020. febr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
88%

Ha jól értem ez már el van döntve, utaztok.


Én nem mennék ha nem muszáj, jöjjön anyukád.


Több mint egy napig úton egy csecsemővel, nekem sok.

2020. febr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%
13-as. Valóban sok helyre kellenek spec oltásokra, de Ausztráliába nem kell semmi
2020. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
82%
Ne tedd ezt a többi utassal, és a saját gyerekeddel se. Főleg most ebben a járványos időszakban nem utaztatnám a nulla immunrendszerrel rendelkező gyerekemet. Ha eddig nem volt sürgős a hat év alatt hogy menjél én várnék még ezzel.
2020. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért az nem titok hogy nagyon rossz volt olvasni a kommenteket,hogy mind tiltakoztok :( beszéltem amúgy a gyerekorvossal és ő azt mondta mehetek,de azért beszélek vele megint,az oltást megtudja kapni ha hazajöttünk,a helyzet az az hogy anyukám nem tud jönni,a kiutazás pedig azért került szóba mert a párom is külföldre utatik egy időre,és mivel már szóbakerült és beleéltük magunkat nagyon rossz lenne ha nem láhatnám anyuékat :( bár kicsit elbozonytalanítottatok,de még most is ugy gondolom hogy képes vagyok rá❤❤❤ nemtudom :( bevallom azt hittem hogy alátámasztotok és azt irjátok vágjak bele. Különben mozgó család vagyunk,megyünk mindig mindenhová,nem stresszelünk sok mindenen és laza szülőnek tartom magunkat.minden esetre elgondolkodtató amit irtatok de ennek ellenere menni fogunk szerintem,és ha érdekel titeket,és kiértünk megirom hogy milyen volt az út
2020. febr. 5. 22:35
 18/43 anonim ***** válasza:
11%

Azt vàgod hogy koronavírus van mindenhol, főleg repülőterek stb...???

Én Svàjcban èlek, es a hat hónaposomat még a boltba sem viszem be, megvàrom míg az apja hazaèr ès utàna megyek vàsàrolni..mèg emberek közè se nehogy elkapjon valamit nem hogy Ausztràliàig!!!az alap az hogy minden fèl óràba fertőtlenítem a kezèt, a padlót minden nap felmosom!!!ur isten te nem fèlsz hogy veszèlyezteted a gyereked èletèt??????

2020. febr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
67%
Oké hogy laza szülők vagytok, de ha az utazgatásod miatt baja esik a gyerekednek meg tudnád bocsájtani magadnak? Én kétszer repültem, mind a kétszer le is betegedtem utána. Pluszban ott a fülfájás, ami a csecsemőknél repülés közben szinte borítékolható, vagyis én még nem nagyon láttam olyan kicsit aki ne visított volna felszálláskor. De a te gyereked ha megér i neked hogy esetleg baja essen akkor hajrá. Én nem kockáztatnám a sajátomat.
2020. febr. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
16%

Elhiszem, hogy te képes vagy rá, de ez nem rólad, meg annak a bizonygatásáról szól, hogy mire vagy képes.


Itt arról van szó, hogy a gyereknek alig van immunrendszere, alig kapott meg egy oltást. És itt nem tinglitangi influenza oltásokról van szó, hanem pl az agyhártyagyulladás azon változatáról, amit ha elkap a gyerek, belehalhat, de ezt az oltással elkerülik.


Az én lányom 4 hónaposan egy hányós hasmenéses vírust kapott el, kinn az utcán a levegőből, amivel 3 hétig kórházban voltunk. És azért gondolj bele, hogy mennyivel kevesebb esély van arra, hogy az utcán elkap egy ilyet, mint a repülőn, meg a repülőtéren.


Ennek akarod kitenni a gyerekedet?


Te nem laza szülő vagy, hanem nem normális, aki veszélyezteti a gyerekét.


És azt az orvost is megnézném aki erre áldását adta.


Mi egy 8 órás kocsiútra akartuk 3 hónaposan vinni a gyereket, de a doki közölte, hogy nem vagyunk normálisak.

2020. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!