Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Repülni egy kisbabával?

Repülni egy kisbabával?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 és fél hónapos lesz a babám amikor utazni fogunk(MÉG EBBEN A HÓNAPBAN) Hosszú repülő út áll előttem, 32 óra és kb 3 átszállás,egyedül párom nélkül utaznék. Nem muszályból! Anyukámhoz és testvéreimhez mennék ki másfél hónapra Ausztráliába.(6 éve nem láttam anyukámat,nem ölelhettem meg és az egyik öcsém még nem is ismerem.Hozzáteszem már egyszer megjártam ezt az utat és lám itt vagyok :) nade kicsi babával???? Én úgy érzem hogy meg tudnám csinálni. Kiváncsi lennék főként olyan vélemenyekre akik voltak hasonló cipőben és repültek kicsi babával ilyen sokat,de mindenkinek kiváncsi lennék a tanácsára.

Annyi még ha minden igaz hogy lesz kísérőm végig,oda vissza aki elvisz A-ból B-be és mózeskosaras ülésnél ülhetek a babával a repülőn.Párom pedig azért nem utazik velünk mert külföldre megy ő is csak máshová,így gondoltam hogy akkor legalább nem is maradok egyedül itthon.



2020. febr. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
64%
De szuper lesz a szazvalahany utasnak a síró gyereket hallgatni 32 órán át....
2020. febr. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

Próbáld ki otthon hogy ülsz 32 órát egy fotelban, néha picit sétálsz közben az átszállásra várva...


Lehet én gondolom túl a dolgot, de pl mit csinálsz a babával míg wc re kell menned? Azért amennyire emlékszem ezek a nyílvános wc-k nem túl nagyok hogy bevidd magaddal a babád, én meg kint tuti nem hagynám egy reptéren a gyereket?


Azt pl bírni fogod cérnával ha nem tudsz aludni ennyi ideig?


Szoptatod a picit? Vagy tápszert minden esetben fogsz tudni neki melegíteni?


Menj ha úgy érzed, hisz egy éves gyerekkel sem lesz könnyebb, akit majd egy helyben is kell tartani-de próbálj meg felkészülni mindenre, mert a picinek ez nyílván megterhelö lesz, amit ő csak sírással tud majd jelezni.

2020. febr. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
54%
Te leszel a közellenség a repülőn. Én kiakadnék ha 32 órán keresztül nem nagyon tudnék pihenni mert egy felelőtlen szülő gyereke végig üvölti az egészet.
2020. febr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
69%
Hiaba pontozzatok le azokat, akik szerint zavarja majd a gyerek a környezetet. Társadalomban élünk, illo tekintettel lenni a másikra. Pláne olyan esetben, amikor kényszerből össz e vannak zárva emberek. Akármilyen jó gyerek is ez a 3,5 hónapos, csak 3 és fél hónapos. Vele nem lehet megértetni, hogy játsszon egy kicsit, vagy nézzen filmet sírás helyett. Márpedig sirni fog, az biztos. Lehet nem 32 órát, csak tízet, vagy kettőt. Nagyfokú egoizmusra vall ez az utazás.
2020. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban babafüggő is. Mennyit alszik napközben, mennyire bírja az idegen környezetet, zajt.


Az én babám pl ennyi idősen max 20-30 percet aludt evések után, de van akinek órákat alszik a 3 hónapos babája.

2020. febr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
80%

Amúgy szerintem is babafüggő. Elsőre nekem butaságnak tűnt és az én lányom biztos alkalmatlan erre, de az valóban nagy érv, hogy másfél hónapig a családoddal lehetsz Ha forogni, mászni fogsz, még nehezebb.

És ha jól értem, nem egyben 32 óra az út.


Szerintem a fertőzés parát itt túltolják. Persze, mindent összelehet szedni, de ezek közül az oltások közül egyik sem véd levegőből terjedő, reálisan létező betegség ellen

(A prevenart megkapta gondolom, neisseria normál garatflóra alkotó sok embernél, gondolom nem szűritek le Ti se az összes ismeròst rá, rotát mi nem adattuk be, csak pár törzs ellen véd a roták közül és semelyik másik fosós vírus ellen, coronavírus-para egy vicc, az extrém ritka mesebeli betegségeket meg akármikor is benyalhatja).

Ha szoptatsz, az valamelyes védelmet jelent az olyan cuccok ellen, amik Téged is megfertőztek).

Azért a higéniára figyelj majd, ne tapizzon semmit, de gondolom ez a terved.

Majd írj.

2020. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
85%

Eléggé önző vagy kérdező. Korai volt neked ez a gyerek szerintem, ha nem tudod a gyereked érdekét a saját vágyaid elé helyezni.



Utolsó igen megkapta prevenar 1-es oltását ami ugye a hármas sorozat elsője tehát nem alakul ki védettség.Nem véletlen hogy nem elég belőle 1 darab.

Emellett számtalan más betegség is van, pl a legionella, ami a repülő szellőztetőjében szépen megbújhat és lehet hogy egy immunrendszer nélküli picinél nagyon súlyos gondokat okozhat. Persze lehet nem kap el semmit csak a napi ritmusa borul fel, de de akkor is. Felelőtlenség és gyerekesség egy ilyen pici gyereket ilyen hosszú útra kényszeríteni.

2020. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
23%

Legionella ellen nincs oltás. És védekeznek is ellene a klímatisztítással, de egy bevásárlóközpont klímájában vagy otthon ugyanolyan szívesen megél.

A prevenar utolsó része 12 hónapos korban van, csomóan repülnek csecsemőkkel, nem várnak minden oltást meg.

A bárányhimlő ezerszer fertőzőbb, 13 hóbapos korban oltanak ellene, gyakori is, még se tartja senki bezárva a gyerekét.

Mindenhol el lehet kapni vmit, az én babóm 12 hónaposan vsz babás foglalkozáson kapott el tüdőgyulladást, pedig még a városhatáron kívül sem járt fél éve. De semmi baja nem lett tőle, kapott gyógyszert, meggyógyult.

Mindennek van egy valószínűsége, de nem lehet mindig aggódni.

2020. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%
És a gyerek érdeke is, hogy lássa a csaláftagjait. Pár hónappal később nem fogja már bírni az utat és még az anyatej védő hatása se lesz ott, az oltásai ugyanúgy nem lesznek meg.
2020. febr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
53%
Valóban, a gyerek érdeke hogy lassa a családját. De nem 3,5 hónaposan!!! Mire emlékszik belőle? Semmire. Amúgy az feltűnt, hogy van egy 6-7 ev körüli gyerek is? A kerdezo testvére, aki az anyjával el? Az megy e, hogy vannak gyermekbetegségek, amiket a nagy hordozhat, a kicsi meg elkaphatja? Es nem, ez nem ugyanaz, mintha orrhin lenne egy nagyteso. Mi van akkor, ha a nagyteso beteg, vagy hordozója egy olyan betegségnek, ami ellen a pici még nincs oltva?
2020. febr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!