Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Repülni egy kisbabával?

Repülni egy kisbabával?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 3 és fél hónapos lesz a babám amikor utazni fogunk(MÉG EBBEN A HÓNAPBAN) Hosszú repülő út áll előttem, 32 óra és kb 3 átszállás,egyedül párom nélkül utaznék. Nem muszályból! Anyukámhoz és testvéreimhez mennék ki másfél hónapra Ausztráliába.(6 éve nem láttam anyukámat,nem ölelhettem meg és az egyik öcsém még nem is ismerem.Hozzáteszem már egyszer megjártam ezt az utat és lám itt vagyok :) nade kicsi babával???? Én úgy érzem hogy meg tudnám csinálni. Kiváncsi lennék főként olyan vélemenyekre akik voltak hasonló cipőben és repültek kicsi babával ilyen sokat,de mindenkinek kiváncsi lennék a tanácsára.

Annyi még ha minden igaz hogy lesz kísérőm végig,oda vissza aki elvisz A-ból B-be és mózeskosaras ülésnél ülhetek a babával a repülőn.Párom pedig azért nem utazik velünk mert külföldre megy ő is csak máshová,így gondoltam hogy akkor legalább nem is maradok egyedül itthon.



2020. febr. 5. 09:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
29es miért szerinted mennyire fog emlékezni abból mikor 3.5 hónaposan találkozott a családjával? És igen sokan repülnek csecsemővel, viszont nem 32 órát. Mi New Yorkba járunk viszonylag rendszeresen (évi 3 alkalom) ami "csak" 16-18 óra de még ez is megterhelő nekem is pedig felnőtt vagyok.
2020. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
60%

Hát ja, de csinálhatja úgy is, hogy 2 nap utazik, és közben megalszik valahol. Meg az átszállások közt is lehet idő.

Nem kell, hogy emlékezzen, az ingerek, szociális kapcsolatok akkor is építik.

Nekem ennyi idősen már barátkozott másokkal és igényrlte is.

Az alternatíva az hogy egyedül kuksol az anyjával, akinek a párja szintén elutazik - bár nem derült ki, mennyi időre.

2020. febr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
65%

30. Te azért elég furi vagy.

Ekkora gyerekemet én már vittem mondókázni, plusz 2hetente jött hozzánk külföldről a 12 éves bátyja. Párom mentőtiszt, napi szinten lát fertőző betegeket. Sőt 1 hetesen vittük a kórházba varratszedésre is 😊

Mindenhol meg lehez fertőződni és ne haragudj, de ha Te írtad korábban hogy Svájcban a corona vírus miatt nem mersz boltba menni a gyerekeddel, akkor Neked van vmi fóbiád a fertőzésektől.

Van ilyen, de akkor tényleg nem Te vagy az ideális válaszadó erre a kérdésre.

2020. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
25%

33!

Nem, nem én írtam.

Egy 3,5 hónapost mondokazni vinni? Jaja, azt egeszen biztosan elvezte. Nem miattad mentétek, nyilván nem

2020. febr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
60%

Mért ne élvezte volna? Akkor már imádta a gyerekeket, örült nekik, babás vendégség is volt már.

Mások is visznek ilyen picit mondókázni, akkor már érdekli őket a világ, szeretnek ölbejátékot játszani, élvezik a gyerekzsivajt.

2020. febr. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként nem miattam mentünk, nekem akkor még nehéz volt kimozdulni vele, de ha miattam mentünk volna, az mért lenne baj?
2020. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
29%
64es, és persze a 3.5 hónaposod kérte hogy menjetek igaz? :-D Meg ölbejáték? Egy ekkora gyereket nem szabad ültetni. Tudom tudom magától ült fel és követelte ezt is. Komolyan....
2020. febr. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem ég és föld a különbség aközött, hogy mondókázni viszed a gyereket, ahol hasonló korú, gyerekek vannak és jobb esetben nem mennek betegen (Én egy kis orrfolyással se vittem már, és ezt a foglalkozást tartó hölgy is külön kiemelte, hogy akin bármilyen betegség tünete látszik, inkább hagyják ki az órát), vagy 32 órán át összezárod a gyereket egy rakat felnőttel, akik muszájból vannak ott, és baromira nem érdekli őket, hogy milyen betegség lappang bennük.


Arról nem is beszélve, hogy a felnőttek bizony hordoznak olyan betegségeket, ami levegő útján terjed, és nagyon veszélyes az ilyen kicsikre, míg a gyerekek nem.


Nem vagyok paramami, ha egy 8-20 órás repülőútról vagy kocsiútról lenne szó, akkor azt mondom oké. De 2x 32 óra az nagyon sok szerintem még ilyen kicsinek.


Tény, hogy már ilyen kicsi korban is fontos, hogy lássa a rokonait, és szocializálódjon, csak az a nem mindegy, hogy milyen áron.


És nálam ez már túl megy ezen. Több veszélye van a 2x 32 órás repülő útnak, mint amennyi pozitívum fogja a gyereket érni a rokonlátogatás alatt.


És az is rossz kifogás, hogy hát 10 hónaposan sincs sokkal több oltása a gyereknek, mint 3,5 hónaposan. Az lehet, viszont az alatt a 6,5 hónap alatt sokat fejlődik az immunrendszere, több korókozóval találkozik, több emberrel találkozik, és lehet, hogy ugyanabba a betegségbe amibe 3,5 hónaposan szinte belehalna, 10 hónaposan ki sem jön rajta.


Az én lányomnak volt tüszős mandulagyulladása 3 hónaposan, és volt ugyanaz 8 hónaposan. Míg 3 hónaposan, 1 hónapig voltunk benn vele a kórházba, oxigént kellett neki adni, hörgött, rohamai voltak, vénásan kapta az antibiotikumot, addig 8 hónaposan letudtuk egy otthoni antibiotikum kúrával, egy kis köhögéssel, meg egy kis orrfolyással.


És sajnos ez a nem mindegy. Hogy minek teszed ki a gyereked, azért, mert te nem akarsz otthon ülni amíg a párod külföldön van. Mert azt a gyereket, nem fogja vígasztalni, ha a kórházban küzd az életéért, hogy de legalább másfél hónapig a rokonainál volt.


És nem érdekel a koronavírus, mert szerintem csak a média generálja megint a feszültséget az emberekben, de bőven van elég ismert betegség, amit a 3,5 hónapos elkaphat, és nagyon veszélyes ránézve, a koronavíruson kívül is.

2020. febr. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
64%
37 ez most nettó kötekedés amit csinálsz.
2020. febr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
78%

De tényleg... ezek a programok 0-12 hónapos korig vannak direkt meghirdetve, a mondókas ölbejátèkokat mi újszülött korától játszottuk, nem kell hozzá ültetni a gyereket, bár az ölben megtámaszrva ültetés amúgy sem számít ültetésnek (de itt az se kell).

Nem, a babám nem írt kérvényt, hogy menjünk mondókázni, de amikor ott voltunk, figyelt, mosolygott, ahogy sok ottani más kisbabq is.

En nem tudom, nem láttál még kisbabát vagy mi ütött beléd? 3 hónapos kortól nyitnak, csomóan ahogy hasalnak, kartámaszolnak, már imádnak bámészkodni.

Bocs hogy én nem a négy fal között rohadtam, hanem voltunk még babamasszázs tanfolyamom, állatkertben, nyilván nem írt róla disszertációt, de a babák szeretik a nyüzsit, az enyém mimndenképp, de elég sokfélék a babák amúgy.


Persze, mondóka nem Ausztrália, nyilván van kockázat, de nem teljes képtelenség szerintem. Vki meg Amerimába repült egybe 18 órát csecsemővel. Itt nincs egybe ekkora út.

2020. febr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!