Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás az alábbi...

Gyermekvállalás az alábbi feltételekkel?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok es sokat gondolok a gyermekvállalásra, de szeretném hogy ha a gyerekem többre vinné mint én és jobb nevelést kapna.

Mások szerint túl magasra tettem a lécet és az elvárásaim nagyon magasan vannak


-autó. Egy pici babával nagyon nehéz tömegközlekedni Budapesten igy az autó alap lenne.

-minőségi babakocsi. Itt olyan babakocsira gondolok ami minimum 150.000 ezer illetve a Yoyo tetszik nekem nagyon amit ahogy tudom repülős utazáshoz is lehet használni mivel a repülőig tolható a reptéren és a mindennapokban is kényelmes a méretei miatt.

-nincsenek mindennapos anyagi gondok, nem kell számolnom mire költők és mennyit

-szeretném ha a gyerekem nemzetközi magániskolába tanulna az óvodától kezdve. Ennek az éves tandíja milliós összeg már az óvodai képzésben is.

-magánorvosi ellátás. Ezt gondolom nem kell magyaráznom.

-minőségi játékok, ruhák. Minőségi játékok amelyek természetes anyagokból készültek mint pl. a fából készült egyedi babaház, kezzel készített babák. Ezek a játékok darabjai is több tízezres tételek. Ruhák tekintetében Zara, Benetton ami számomra egy átlagos minőséget képvisel.

-minőségi otthon. Szépen bútorozott, minőségi anyagokból kivitelezett ízléses otthon ami nem panel vagy lakótelep és minimum 3 szobás lakás vagy annál nagyobb kulturált környéken a városi zajtól messze.


2020. febr. 29. 00:04
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez mind elérhető számodra, hajrá bár szerintem nem az, mert akkor sose írtad volna ki ezt a kérdést.
2020. febr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
81%

Rossz az értékrended.

Gyerekvállaláshoz, neveléshez sok pénz kell, tény. Én lennék az utolsó, aki azt mondja, hogy elég a szeretet (első gyerekünk oxigénhiánnyal született, milliókat öltünk már "bele", hogy felzárkózzon) ... de messze nem ezek a tárgyi szükségletek azok, amiktől boldog és sikeres lesz valaki.


"mivel a repülőig tolható a reptéren és a mindennapokban is kényelmes a méretei miatt"

Sokat nem repültél, ugye? Minden babakocsi a repülő lépcsőjéig tolható. A yoyo csak annyiban több, hogy kézipoggyászként felviheted és így tuti nem karcosan kapod vissza. Egyébként a gyerek szempontjából (mert azt kellene nézned!), ritka kényelmetlen konstrukció. Aki megteheti, csak sokadik kocsiként veszi meg, kizárólag repülőhöz. ;)

2020. febr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Rendszeresen repülők nagyon sok nagyobb babakocsit nem engednek a legtöbben akik utaznak ezt a Yoyo veszik mert lehet vele repülni és fel lehet vinni kézipoggyászként a repülőre és nem teszik be a csomagtérbe.

Ezért is lenne fontos.


Én állami iskolába jártam,nem vagyok megelégedve a színvonalával sajnos szerintem lehetet volna jobb is.


Ma sincs mindennapos anyagi gondom,de egy gyerek mellett átalakul minden. Itt arra gondolok hogy ha tetszik egy drágább cipő ami olyan 50 ezer vagy 70 ezer gond nélkül meg tudjam venni vagy a gyereknek se okozzon gondot télen egy Ugg csizma. De ezeket külfödön szoktam venni, mert itt sokkal drágább.

2020. febr. 29. 08:41
 14/44 anonim ***** válasza:
89%

Ez most egy praktikus és aktuális kérdés az életedben? Vagy milyen szinten érint?

Van egy pasid, aki akar gyereket és Te ezek miatt nem akarsz vagy még jelölt sincs?

2020. febr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincs jó helyen az értékrended, de ha így akarod legyen így. Odáig , hogy lakás, kocsi, pénz megértem , de azokat sose értelme akik designer cuccokat vásárolnak a gyerekeknek. Ennyi erővel az ablakon is kiszórhatod a pénzt. Ugyanez a helyzet a kézzel készített babákkal is. ( ja amúgy a régióban a sima műanyag baba is több tízezer Ft ám ) Felesleges ilyenekre költeni, nem tud rá egy gyerek úgy vigyázni ahogy kellene. A Hilfiger pólóban ugyanúgy benne marad a kajafolt, az ugg csizmában meg ugyanúgy végig fog trappolni a pocsoján , 2 hónap múlva meg kinövi és mehet a kukába .

A magániskolát se értem. Rengeteg magas színvonalú állami iskola van.

A babakocsi témával kapcsolatban meg az a helyzet, hogyha újat veszel az nagy eséllyel drágább lesz mint 150 ezer még a Brendonban is.

2020. febr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
94%

Tulajdonképpen te nem is akarsz gyereket, ezert teszed ilyen magasra a lécet. 50-70ezer egy cipőre pénzkidobás, megsúgom neked, 10ezerért is kapsz olyan cipőt, ami 5 év múlva is cipő.

Az autó reális elvárás.

A babakocsi túlzó szerintem, min 150ezer? Inkább max 150ezer...

Anyagi gondok nélkül, de ahhoz olyan pali is kell, aki min havi 1 millat keres.

Magánovi? Magánsuli? Tévedtem, inkabb egx olyan pasi, aki havi 10 millat keres.

Magánorvos? Van olyan állami orvos is, aki ezerszer jobb, mint a magán.

Minősegi jatekokat te is cainalhatsz neki, ruhákra meg az első 10 évben felesleges hude sokat elkolteni ugy hogy kb pár hónap alatt kinövi.


Az elvarásaid kicsit irreálisak, gondolom nem keresel egyedül annyit, hogy ezt mind megteremtsd. Ami számomra a legfontosabb a mai napig, hogy a gyerekeim boldogok legyenek. Nem magánorvosuk van, állami oviba jár a nagy, a kicsi állami bölcaibe fog járni és képzeld nem veszek nekik zara ruhákat. Nem topisak, nincsenek anyagi gondjaink, bár nem keresunk milliókat.

2020. febr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
95%

"Rendszeresen repülők nagyon sok nagyobb babakocsit nem engednek"


Mi értelme hazudni? :) Még batár 3in1 kocsival is lehet utazni, egyetlen feltétel, hogy összecsukható legyen. Még az se kitétel hogy egy darabban.


Az UGG csizma egyébként remek, utána biztos hogy költhetsz magánorvosra (ortopédus), annyira szar a lábnak. ;)


Ha divatkiegészítőnek kell a gyerek, akkor ajánlom a reborn babákat! Azoknak tényleg mindegy, nem számít hogy a ruha, cipő egészséges is legyen, elég ha drága. :D

A zara ruhák többsége is vacak anyagminőség (merev, szűk, kényelmetlen a babának, plusz pici méret), igazán vehetnél majd jobbat! ;)

2020. febr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező azt mondod rendszeresen repülsz drága dolgokat veszel stb..akkor megkérdezhetem mennyit keresel ha még emellett félre is tudsz tenni drága magániskolára meg 3 szobás pesti polgári házra? másfél-két milliót/ hónap?
2020. febr. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
53%

Én simán eljátszottam órákig a kukorica csutka babámmal...

Nem ezen múlik a boldog, kiegyensúlyozott gyerekkor, hidd el.


Főleg, hogy a gyerekek évente, két évente kinővik a ruháikat, cipőjüket, játékikat. Használt holmikon, babakocsin nem gondolkodsz?

2020. febr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
16%
Tökéletes alapok. Jól teszed, ha erre vállalod be. Én is így tettem.
2020. febr. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!