Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok milyen gondot okoz a...

Nálatok milyen gondot okoz a korona vírus miatta iskola /óvoda bezárás? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki hogy éli meg.

2020. márc. 15. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
41%
Nem igaz, hogy nem lehet megérteni! Nem a k. Trambulin. Hanem ahogy előadta. Egyébként nekünk is van, meg minden udvari játék. Kis házikó, fészek hinta, roller, bicikli, az említett trambulin és ki tudja még mennyi bazár. 😽Puszillak titeket, nyugi. Felejtsük el az esti hozzászólasomat! Ki gazdag, ki nem az. Ez van.
2020. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
93%
Hát lehet elátkoznak, de én is trambulinért küldtem a férjem. A nagyobbik fiam már egy hónapja itthon volt, mindig folyt az orra. 2 napot ment oviba, majd történt ami történt. Mellette van egy 2 hónaposom és meguntam az ágyon való ugrálást és visítozást. Lehet szörnyű nőszemély vagyok, de amit nagyon nem bírok az az állandó rendetlenség. Ha negyed óra csend van az egyenlő azzal, hogy mindent kiborít.
2020. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
86%

A trambulinos vagyok, egy pillanatra tértem vissza ehhez a kérdéshez. Valaki említette, hogy szinte "lesajnáltam" a lakásban lakókat. Említettem a válaszomban, hogy egészen tavaly tavaszig mi is panellakók voltunk (én világéletemben ott laktam). Ismerem a lakásban élés minden örömét, árnyoldalát. Mióta gyerekeink vannak, csak a rosszat tapasztaltuk ebben a tekintetben. Voltak nagyon fiatal falszomszédjaink, akiket a gyerekek talpának a topogása is zavarta. Volt idős néni alattunk, aki kopogtatott, ha a gyerekek meg mertek mozdulni. Volt éjjel dolgozó alsó szomszédunk, aki nappal aludni akart, amikor mi a mindennapjainkat éltük volna a 3 és az 1 éves gyerekeimmel (még otthon, nem közösségben). Nem véletlenül írtam, hogy mi szinte menekültünk a lakásból vidékre, egy saját házba. És nagyon rosszul látja az, aki szerint lesajnáló és kérkedő volt a válaszom, ugyanis őszintén együttérzek azokkal, akik lakásban kénytelenek átvészelni ezeket a heteket, hónapokat kisgyerekekkel.

A trambulin meg hát...érdekes, hogy mennyire kiverte egyeseknél a biztosítékot. Egy pillanatra el is gondolkodtam ezen, aztán láttam, hogy többen vannak azok, akik szerint nem is olyan nagy kunszt mozgósítani 60 ezret egy ilyen helyzetben. Valóban nem a semmire vállaltuk a gyerekeinket, folyamatosan a még jobbra törekedtünk.

Az igazgató férjem pedig még az iskolazár bejelentése előtt megbeszélte a suli fenntartójával, hogy a szülésem (3 hét múlva szülök) előtt két héttel önkéntes karanténba vonul(itthon marad), nehogy a szülés előtt hozzon haza nekem valamit. A tulajdonos ebbe bele is ment. Az egy dolog, hogy időközben a férjem terveivel szemben a kormány egy héttel hamarabb bejelentette az iskolabezárásokat. Tehát a férjem így marad itthon, maradt volna akkor is a szabija terhére, ha nyitva lennének a sulik.

2020. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
17%
Itt rajtad kívül mindenki a semmire vállalta a gyerekeket. Gyors buksi simi, oszt menjél aludni!!!! Elmész már te tényleg a p... Ba.
2020. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
39%

Nem drága 64-es, olvasd el a válaszokat, és rájössz, hogy a többség, ezek szerint veled ellentétben, valóban nem a semmire vállalta a gyerekeket.

A stílus pedig maga az ember!

2020. márc. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim válasza:
100%
Trambulinos választ személy szerint jól esett olvasni! Én még csúszdát is vettem volna meg mászókát ;) Társasházban élek 3,6 éves gyerkőcökkel! Minden vágyam egy családi házban élni,jelen helyzetben még annál is jobban vágyom rá! Én itthon vagyok nincs gond,férjem is itthon tud lenni,szerencsére! Gyerekek a folyosón játszanak,hogy azért valami mozgásterük legyen (kedves,megértő szomszédság)! Belvárosban élünk,nem szívesen sétálgatnék most velük az utcán! Számomra ez lelkileg megterhelő inkább,mert én attól félek,ha elkapnám (cukorbetegség és egyéb finomságok) és orvosi segítségre szorulnék és aztán esetleg a férjem is akkor mi lenne a gyerekekkel? Igazából nekem ez a legnehezebb része,persze az is,hogy itthon kell lennünk,át kell állnia az embernek egy új napirendre,de ez legyen a legkevesebb ahoz,hogy így hamarabb túl legyünk ezen az egész őrületen! Mindenkinek kitartást!:)
2020. márc. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
53%

Kedves 66-os! Nagyon aranyos vagy, köszi😊megsúgom, tavaly a költözéskor vettünk már egy saját játszóteret, úgyhogy mászókájuk, hintájuk, saját homokozójuk van, sőt, a mászóka tetején egy fa bungallójuk is. Most a trambulinnal bővültünk.

Na, kedves 63 és 70 százalékos nagyon rosszindulatú anyukák, ez a válaszom már valóban kérkedő volt, szándékosan szántam annak (a ti kedvetekért). Gondoltam, ha lúd, legyen kövér!

2020. márc. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mondjuk lakótelepi lakásunkban is ugrálhatunk stb mert falszomszédom a barátnőm volt szintén gyerekel földszinten laktunk aladtunk senki nem volt ,szomszédba egy idős házaspár lakik őket sem zavarta a gyerek zsivány ,nem rég költöztünk ki külföldre egy 2 emeletes ház legtetejére itt nem ugrálhat gyerek padlón,futkározhat ,mert bár az alsó szomszédnak is van gyereke de igy sem engedem mert nem lehet lakókat zavarni ,és bizony itt is bezárták az iskolákat.
2020. márc. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
Az unokatestvérem otthon dolgozik a számitógépe. Romániában aki nem tud otthonról dolgozni azok kapnak fizetett szabadságot. A nyolcadikosoknak s a 12- ik osztályosoknak naponta van a televizióban tanitás románból meg matekbö. Nálunk ettől a héttől kezdve szükségállapot van s április 21- ig nem lesz tanitás.
2020. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

Hát fogalmam sincs, hogy miért kell itt belemenni ebbe az egész vitába meg magyarázkodásba, kedves trambulinos meg nem trambulinos hozzászólok. Nem lehetne, hogy inkább csak tippeket, ötleteket osszatok meg? Ebben a helyzetben egyáltalán nem értem, miért kell azzal időt tölteni, hogy ki vesz trambulint meg szerintetek ki vállal a semmire gyereket.

Aki családi házban lakik: mennyit van el egyedül a gyerek? Amikor nincs el egyedül kertben, akkor mit csináltok, találtok ki neki programot? Van itt olyan, akinek a gyereke már totál ráunt az udvarra? Sógornőméknél ez van, hiába van kert meg trambulin, a 7 és 5 évesek nyafognak verekednek, unják, semmi nem jó, a trambulin se már, csak max fél órát. Erre van tanács?

Társasházasok, panelesek: bármilyen ötlet, ha nincs el a gyerek? Hogyan mozogtok? Például egy barátnőm tart "tesiórát" a négyévesnek, akadálypályát építenek párnákból például, napközben nyilván, amikor a házirend is megengedi. De egy kicsit sétálni is lemennek, meg biciklizni. Ti miket csináltok?

2020. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!