Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok milyen gondot okoz a...

Nálatok milyen gondot okoz a korona vírus miatta iskola /óvoda bezárás? Hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Érdekelne ki hogy éli meg.

2020. márc. 15. 18:52
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudhatjuk 🤬🤣
2020. márc. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
79%

Igen, valóban, a decathlonos 3 méter átmérőjű trambulin 60 ezer forintba került. Igaz, hogy nem a legóriásibb, van ennél nagyobb, de úgy gondoltuk, két ekkora gyerkőcnek a 3 méteres is tökéletes. És valóban így történt: kitaláltuk, hogy milyen szuper lenne az udvarunkra a gyerekeinknek egy trambulin. Hát, a férjem elment, vett egyet.

A magániskolának per pillanat 20 tanulója van, egy pilisi nagyon jó környék tehetős családjainak gyerekei járnak oda. A férjem az igazgató, ahogy írtam. Az Ő feje fölött van a tulajdonos, aki annyit kért, hogy mindenki maradjon otthon (a férjem) is (és a másik 3 tanár), addig sem Neki, sem a tanároknak nem kell bejárniuk, amíg otthonról minőségi távoktatásban tudják részesíteni ezt a 20 diákot. A férjem ezt olyannyira komolyan veszi, hogy még most is a laptop előtt ül, és holnapra állítja össze az Ő tanulócsoportja számára a feladatokat (az igazgatói feladatain kívül szaktanárként visz egy tanulócsoportot).

A holnap reggeli trambulinozásról pedig: valóban nem fog a trambulinon ugrálni, nem az a típus, én a szülésem és a regenerálódásom után annál inkább fogok, én imádom a trambulint.

Madame pedig nem vagyok, az én fizetésem (most a táppénzem) nagyon komolyan hozzájárul ahhoz, hogy csakúgy gondolhassunk egyet, és vegyünk egy hatvanezres trambulint.

Sok rosszmájú, irigy ember!

2020. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
97%

És akkor mi van, ha 60 ezer az a trambulin? Hónapokig nem járnak sehová, simán kijön azoknak az árából (egy mozi 4 főre, popcorn-nal kb 7-8000...).

Simán megér ennyit egy ilyen helyzetben.


Mi csak felakasztható hintát meg egy kis kerti homokozót veszünk homokkal, együtt egy tizes, de annak is örülök.

2020. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim válasza:
72%
Szerimtem aki nem tudja megoldani azok keveset jarnak ezen az oldalon. Altalaban a kismamak vannak ezen a feluleten. En ket iskolas gyerekkel maradtam egyedul, semmi segitseg nelkul. Mar szoltam a fonokomnek, hogy nem tudok bemenni hetfon. Fogalmam sincs mi lesz, ha szeptemberig kell megoldanom a dolgot.
2020. márc. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
15%
Hagyjuk, nem érted... Nem a 60 rugó rol van szó... Nem vagyok én irigy hidd el, csak ez a "férjem elszaladt tegnap dechatlonba... Blabla". Nem mindenki tud holnapra leakasztani ennyi pénzt. Jó éjt, egeszséget mindenkinek. Peaca, drága!!!!
2020. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
2%
Peace. Jav.
2020. márc. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
98%

De mi van akkor, ha ő le tud?

Amúgy siralmas, ha egy család nem tud ennyit váratlan kiadásra költeni (tudom, hogy sokan nem), de szerintem ez egy prioritási kérdés, mert lehet hogy máskor luxus a trambulin, de most életmentő, ha a gyerekek lekötik magukat és kevésbé szoronganak. Ezerszer inkább ez, mint a gyerekek együttbandázása.

És maga az ötlet szuper, ha nem is trambulint, de tényleg ezek a kis hintál meg sok más játék fillérekbe kerülnek.

Plusz tényleg gondolj bele, ha kiesik 2 havi fodrász, kozmetikus, zsebpénzadás, állatkert, mozi, kalandpark, iskolai kirándulás stb, akkor ez simán kijön.

2020. márc. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
96%

vállalkozóként eddig is itthonról dolgoztam, de gyerek mellett nehezebb lesz, amúgy meg úgy tűnik, nem sokéig lesz munkám. Férjemnek sem. Aztán se pénz se posztó... családi pótlékból élni? de nézzük a jó oldalát: nem kell tankolni, ruhát venni. moziba, étterembe stb eddig sem jártunk, azon nem spórolunk.

a tanulástól nem félek, megoldjuk.

a bezártság nehezebb lesz. és a bizonytalanság, hogy nem tudjuk, meddig tart.....

2020. márc. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
95%
Megoldjuk. Van barátnőm, aki viszont nem tudom, hogy fogja. Próbálok majd segíteni neki, vigyázok a gyerekére majd.
2020. márc. 16. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 A kérdező kommentje:

20as én megértelek, ez a helyzet mindenkinek nehéz lesz ,kinek emiatt kinek más dolgok miatt mint pl nekem.

Én is ismerek ilyen gyereket , egy tündér aranyos de nonstop anya amyaaa anyaaa ,egyedül nem játszik el pedig nagyon szép játékai vannak. Pont az óvodában a kis barátaival együtt játszva volt nyugis és kezelhető.Ha egyedül van és az anyja véletlen nem rá figyel főzne vagy bármi egyéb akkor rosszalkodik.


Nemtudom hanyas számú válasz volt,nem gondolom ,hogy ez a lényeg benne hogy hány ezres játékuk van. Mindenkinek nehéz lesz megoldani az együtt tanulást is stb...nem mindenki képzett pedagógus ,vagy akár a felügyeletet annak aki nem gyeden van stb...


Erőt és kitartást mindnekinek !! Vigyázzunk mindenkire magunkra és egymásra !

2020. márc. 16. 06:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!