Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek így az esküvőre?

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

Majd csak ősszel lesz az esküvő, akkor csak 3 hónapos lesz a kisfiunk. Az ara kijelentette, hogy gyerekmentes esküvőt akar, mert ők nem gyerekpártiak és sírnak, hisztiznek majd.


Nen tudjuk senkire se rabízni egy teljes napra, és szerintem egy 3 hos picit nem is lehet másra hagyni.


A ceremónia délben lenne, ahhoz, hogy odaerjunk, már reggel 9-kor indulunk kell, a lagzi meg ugye hajnalig szokott lenni, de ha hamar eljovunk, az is sok idő, mert még vissza kell vezetni.


Szoptatok is. A lány az egyetemi legközelebbi barátnőm volt, ezért szeretnénk elmenni, de így nem tudunk.


Szülői segítség nincs, sőt, rokoni sem sajnos, megbízható barátnőm sincs, akire majd rá merném bízni, mert senkinek nincs még gyereke. Csak úgy tudnánk menni, ha visszük a babát is, de ezt nem engedi a barátnőm.


Utasitsuk vissza a meghívást?



2020. ápr. 15. 11:12
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
71%
(Csecsemőt akkor se visz értelmes ember esküvőre meg lagziba, ha meghívják, max ha közeli rokon vagy legjobb barát esküvője....)
2020. ápr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék. Egyenes az ara kérése, ti sem tudjátok megoldani (3 hónaposan nagyon pici még amúgy is hozzá) szóval ez két egymást kizáró dolog.
2020. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
79%

Én semmikèpp se mennék

- nem hagynék ekkora babát ennyi időre másra

- nem górnám szét a gerincét ennyi felesleges autózással, plusz azt se tudod, bírni fogja-e a baba

- még Neked is talán túl sok lesz

- az ilyet, aki kisbabást gyerekmentes esküvőre hív, nem mèltatnám arra, hogy áldozatot hozzak érte.

2020. ápr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
81%

3 hónapos babával nem mennék, még akkor sem, ha nem gyerekmentes esküvőt terveznének.

4 hónapos volt a lányom, amikor a férjem ismerősének volt az esküvője, oda egyedül ment a férjem.

1 éves volt, amikor először voltunk esküvőn vele. Ott is a szertartáson, amikor illik csendben lenni, a férjem kint sétálgatott a gyerekkel (én ismerősöm esküvője volt). Sok apuka és anyuka volt kint a gyerekkel, hogy ne zavarja az esküvőt.



"Csak úgy tudnánk menni, ha visszük a babát is, de ezt nem engedi a barátnőm."


Ha nem engedi, akkor nyilván nem mentek.

Személy szerint nem értem a gyerekmentes esküvőket. Tudom mi miatt nem szeretnék, hogy legyen ott gyerek. De akkor eleve meg sem hívnám a kisgyerekes szülőket.

Az én esküvőmön a részeg emberek zavaróbbak voltak, mint a gyerekek. Hangosak és tapintatlanok voltak. Simán odajött szexuális tanácsokat osztogatni.

A másik, hogy voltam olyan temetésen, ahol valakinek megszólalt a mobilja a gyászszertartás közben. Az sem gyerek volt.

De persze szíve joga úgy szervezni az esküvőt, ahogy szeretné.

Ne érezd magad rosszul, ha nem mész. A gyerek a családod része, ha nincs meghívva, akkor nem mész. Ha a férjedet nem hívnák meg, gondolom akkor sem mennél.

2020. ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
73%
Hogy lehet valaki ilyen ízléstelen, hogy szoptató kiscsecsemős anyukát, aki àllítólag a barátnője, gyerekmentes esküvòre hív az ország másik felébe?
2020. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
30%
A szülőket hívja meg az ember, nem a gyerekeket. Alapból nem értem ez miért olyan bonyolult. Értelmes ember kepes pár órát a gyereke nélkül eltölteni.
2020. ápr. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
27%

25!


Nem, a barátnőjét hívja meg, nem pedig a kisgyerek szoptató anyukát.

2020. ápr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
79%

#26 családot hívják meg.

Nem véletlenül szokták megkérdezni, hányan jönnek (ha nem házasok hozzák -e a párjukat stb.)

2020. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó!


Nem mindenki a családot hívja meg. Van aki a barátnőjét, van aki a barátját, vannak akik a partnert is, és vannak akik a családot. Mindegyik variáció jó és mindet el kell fogadni.

2020. ápr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
92%

26. El lehet tölteni pár órát a gyerek nèlkül, de ilyen pici babát egész napra nem lehet csak úgy rábízni valakire.

Esetleg az apára, de ha pl ő vezetné az autót, akkor ugye ez lehetetlen.

Senkitől nem lehet elvárni, hogy a csecsemőjét ilyen indokkal elszakítsa magától.

Ha meg olyan gyereke lesz, aki pl csak mellen tud elaludni, vagy sikítva sír az autóban, akkor pokol az egész utazás, még ha apuka el is megy és a környéken vigyáz a gyerekre.

És igen, az esküvőre családokat szoktak meghívni.

2020. ápr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!