Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek így az esküvőre?

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

Majd csak ősszel lesz az esküvő, akkor csak 3 hónapos lesz a kisfiunk. Az ara kijelentette, hogy gyerekmentes esküvőt akar, mert ők nem gyerekpártiak és sírnak, hisztiznek majd.


Nen tudjuk senkire se rabízni egy teljes napra, és szerintem egy 3 hos picit nem is lehet másra hagyni.


A ceremónia délben lenne, ahhoz, hogy odaerjunk, már reggel 9-kor indulunk kell, a lagzi meg ugye hajnalig szokott lenni, de ha hamar eljovunk, az is sok idő, mert még vissza kell vezetni.


Szoptatok is. A lány az egyetemi legközelebbi barátnőm volt, ezért szeretnénk elmenni, de így nem tudunk.


Szülői segítség nincs, sőt, rokoni sem sajnos, megbízható barátnőm sincs, akire majd rá merném bízni, mert senkinek nincs még gyereke. Csak úgy tudnánk menni, ha visszük a babát is, de ezt nem engedi a barátnőm.


Utasitsuk vissza a meghívást?



2020. ápr. 15. 11:12
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
40%

30!


Írtam, hogy épeszű ember csecsemőt akkor se visz esküvőre, ha meghívják.

2020. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
70%
Én sem mennék el. És nem csak amiatt, mert még picike, szoptatni kell és messze van, hanem a barátnő kijelentése miatt sem, hogy gyerek mentes esküvőt akar. Ez elég diszkriminatív, főleg hogy tudja, hogy neked addigra megszületik a gyereked.
2020. ápr. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
73%
27. "A barátnőjét hívja meg, nem a kisgyereket szoptató anyukát" - jahh, ez külön szoftver, csak offolni kell az anyát és marad a barátnő....
2020. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
25%
Ezek szerint mindenki ugy szervezte az esküvőjét, ahogy a vendégei akarták, elvárták, nem pedig úgy, ahogy ők akarták????? 😲😲😲😲😲😲😲😲
2020. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
11%

33!


Hát tudod, nekem van egy gyerekem, tehát anya vagyok. Van anyám, tehát gyerek vagyok. Van egy férjem, tehát feleség vagyok. X a kromoszómám, tehát nő vagyok. Vannak barátaim, tehát baratno vagyok. Dolgozóm, tehát munkaerő vagyok. Kolléga vagyok. Ismerős vagyok. A férjemnek nem vagyok anya, anyámnak nem vagyok kolléga, a barátnőmnek nem vagyok feleség, stb. Mondjuk én értelmes ember vagyok

2020. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
66%
Én megértem és tiszteletben tartom ha valaki gyerekmentes esküvőt szeretne, de senki sem annyira fontos hogy feladjam a kényelmünket, így kizárt hogy elmenjek. Nők között amúgy sincs barátság.
2020. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
87%

34: baromi egyszerű, ha tudom, hogy van a nasznepben több gyerekes, és azt szeretném, hogy eljojjenek, akkor nem teszek ilyen kitetelt. Ha csak egy, de az az egy nekem fontos, akkor sem. Ha meg teszek, akkor sertodes nelkul le kell tudnom nyelni h nem jonnek el az érintettek. Én ertem h minden menyasszony azt hiszi h körülötte forog a vilag, de az a helyzet, hogy a nasznep tagjainak eselyesen a sajat csaladjuk van az első helyen, nem a kiralylanyt jatszo menyasszony. Barmilyen felhaborito is ez. Szoval nem, nem kell ugy szervezni h masoknak jo legyen, csak akkor nem kell csodalkozni es megsertodni, ha nem mennek el.

Mindemellett en mindkét gyerekemmel voltam babakoraban eskuvon, azért, mert közeli csaladtagok voltak (unokatesom, tesom). Az elsonel 11 hos volt a gyerek, a másodiknál 5. Az első eskuvobol semmit nem lattam, mert a szertartas alvasidore esett, es kint altattam a faradt es nyugos gyereket, majd belaparoltam 2 perc alatt a vacsit, es mehettem aludni vele 9kor. Szepa szorongás kellos kozepe, apa se felelt meg a kisasszonynak. A masodiknal nem volt nagy gond, de a lagzi jelentos reszeben babakocsit tologattunk kint felvaltva, a masik meg a nagyobbikkal volt. Szoval azzal is egyetertek, hogy epeszu ember nem visz gyereket, ha nem muszaj, de van az a szitu, amikor vagy gyerekkel mesz, vagy nem mesz. A 3 hónapos, szoptatott baba ez a szitu.

2020. ápr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó, igen mi pl úgy szerveztük az eskuvőnket, hogy mindenki jól érezze magát. Volt többféle étel, többféle ital, jöhettek gyerekek, bébik, kamasz rokonok pl hozhattak magukkal még egy főt, aki lehetett egy barátjuk is, mert kevés tini korú volt. Nekünk fontos volt, hogy ne csak nekünk legyen az a nap szép, hanem mindenkinek.


Most már akárhogy is nézzük, nem csak barátnő vagyok, akivel anno jókat lehetett bulizni meg inni meg beszélgetni hanem feleség vagyok és anya leszek hamarosan! És szerintem minél kisebb egy gyerek, annál nehezebb ráhagyni másra, ha 10 éves lenne, akkor más lenne a helyzet.


De belőled 67%os, süt a gyerekgyűlölet, csak azt nem tudom miért, egy picike pár hónapos baba mivel zavarna jobban, mint amit itt más is írt, hogy pl egy részeg hangos alpári vki?

2020. ápr. 15. 12:37
 39/60 A kérdező kommentje:
Bocs, nen utolsó, mert közben már jött több válasz is :) 67%osnak írtam ezt
2020. ápr. 15. 12:40
 40/60 anonim ***** válasza:
69%
67%-os állj már le..
2020. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!