Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmennétek így az esküvőre?

Elmennétek így az esküvőre?

Figyelt kérdés

Majd csak ősszel lesz az esküvő, akkor csak 3 hónapos lesz a kisfiunk. Az ara kijelentette, hogy gyerekmentes esküvőt akar, mert ők nem gyerekpártiak és sírnak, hisztiznek majd.


Nen tudjuk senkire se rabízni egy teljes napra, és szerintem egy 3 hos picit nem is lehet másra hagyni.


A ceremónia délben lenne, ahhoz, hogy odaerjunk, már reggel 9-kor indulunk kell, a lagzi meg ugye hajnalig szokott lenni, de ha hamar eljovunk, az is sok idő, mert még vissza kell vezetni.


Szoptatok is. A lány az egyetemi legközelebbi barátnőm volt, ezért szeretnénk elmenni, de így nem tudunk.


Szülői segítség nincs, sőt, rokoni sem sajnos, megbízható barátnőm sincs, akire majd rá merném bízni, mert senkinek nincs még gyereke. Csak úgy tudnánk menni, ha visszük a babát is, de ezt nem engedi a barátnőm.


Utasitsuk vissza a meghívást?



2020. ápr. 15. 11:12
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen távolra biztos hogy nem


Pedig 2 esküvőn is voltam gyerekkel 1 éves kora előtt.

Egyik 200 km-re volt


Tehát gyerekmentes esküvőre csak úgy mennék hogy a baba a közelben, ahova ki tudok menni hozzá.

De egy 3 hónapos babát amúgy sem visz épeszű ember be a házasságkötésre.

Viszont ilyen kicsivel esküvőre sem mennék.


Harmadrészt valahol szerintem vissztetsző egy családod meghívni.. gyerek nélkül..


A 8 és 11 hónapos lányomat se vittük be a szertartásra.

Apja a templom előtt elaltatta kinn..

másik esetben pedig szabadtéri volt, ahol ha kis nyikkanás, akkor arrébb tud menni az ember..

Mind2 esetben a lagzihelyszín épületében kaptunk szállást. Bébiőrrel tudtunk altatás után pocit még maradni.

2020. ápr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
63%

Az ok, hogy különböző szerepekből állunk, de amikor munkát keresel akkor is anya vagy, és kevesebb eséllyel vesznek fel, mert "majd sokat betegszabizik majd a gyerek miatt" pedig elviekben ott csak munkaerőnek számítasz.


Aztán a férjednek a felesége vagy, de hány kapcsolat ment szét, mert a feleség anya lett?


Anyádnak a gyereke vagy, na de már nem viselkedhetsz gyerekként - még vele szemben sem.


Ezek nem olyan egyszerűen szétválasztható szerepkörök. Nem arra kérte az ara a vendégeket, hogy ne vegyenek fel zöld ruhát (bezzeg pedig nekem csak az áll jól!!4!), hanem hogy ne legyen gyerek.


Egy 3 hónapos gyereket nem is nagyon lehet, de jelen esetben nincs is kire bízni. Akkor hova tegye szerinted? Váltson át barátnőre, a gyerek meg egy csettintésre eltűnik és csak akkor jelenik meg újra, amikor visszalép az anyamamuszba?

2020. ápr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
89%

Meghívhatja külön a barátnőjét, persze, de ha nem hajlandó tudomásul venni, hogy ez a barátnő most szoptató anya, azzal nem lehet mit kezdeni.

Szerintem egyértelmű, hogy ez most nem fog menni, nem tudtok elmenni, és ha ezt nem érti meg a barátnőd, az tényleg az ő baja.

2020. ápr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
84%

33, te jó ég... Nekem is vannak különböző szerepeim, de az én fejemben a barátság pont olyan valami, ahol a másikat integráltan szeretem, érdekel a párkapcsolati kudarca vagy sikere, az hogy épp munkahelyen milyen új feladatot kapott, a gyereke, kutyája stb.


Ha nem érdekel, az nem barátság. Persze sz anyák is szeretnek kikapcsolódni, de egy 3 hónapos babánál az ember még eléggé ebben èl.


És az egész érzelmi résztől függetlenül: a gyerek nincs meghívva, nincs kire bízni - ez kb ennyi, technikailag kivihetetlen.


De örülök azért, hogy szóltàl, hogy értelmes ember vagy, már épp aggódni kezdtem.

2020. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
53%
És az semmikepp sem opció, hogy foglaltak szállást a közelben és visztek egy nagyit? Így neked csak szoptatni kellene átugrani a hotelbe amíg a nagyi/bármilyen segítő a babával van. Baratnomek így mentek lagzira.
2020. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván 46-os, még a kérdező törje magát egy ilyen nő miatt, nem? :D

Off: Egyszer meghívtak egy esküvőre család nélkül, mert a férjemet túl sznobnak és emiatt nemkívánatosnak tartották, egy percig sem gondolkodtam, hogy elmenjek-e. (Nem mentem.)

2020. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
46%
47-és a kérdező írta, hogy el szeretne menni. Most nem tudom, miért ne törhetné magat, ha ő szeretné??? Ezt hagy döntse már el ő.
2020. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
50%

A Kérdező most el akar menni, de majd meglátja milyen babát fogott, és hogy viselte a szülést.


Amúgy a gyerekmentes esküvőn is egy még nem járó csecsemővel azért lehet kivételt tenni. Nem fog rohangászni, törni-zúzni, a szertartásról meg kiviszik, ha sír.

2020. ápr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
95%
Barmelyik baratnom megertene h 3hos babaval nem utazok 6orat hogy a szertartas utan gratulaljak majd hazamenjek.
2020. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
77%
egyébként én is a "vidd a nagyit mellé egy hotelbe" tanácsot adtam volna, ha nem arról van szó, hpgy egy jó barátnő jelenti ki, hogy márpedig gyerekmentes, mikor tudja, hpgy akkor lesz picim... így nem gondolkodnék a megoldáson - ha lenne sem..
2020. ápr. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!