Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a férfiak...

Miért van az hogy a férfiak nem hiszik el hogy mennyire fájdalmas a szülés?

Figyelt kérdés

Lattam olyan videokat, hogy ilyen szimulacio altal keltett osszehuzodasok meg ilyesmik. Es a pali a vegen mondja hogy ez sokkal fajdalmasabb mint o kepzelte volna. Nem vagyok feminista😀

Csak erdekel hogy ilyenkor mi jatszodik egy ferfi fejeben, hogy min is megyunk keresztul hogy egyaltalan megszuljunk.


2020. ápr. 21. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem, hogy ez általánosan mindegyik férfire igaz.
2020. ápr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hinnék el? Egyszerűen csak nem tudják realizálni a fájdalmat, ezért csodálkoznak a szimulátorra.
2020. ápr. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%

Én azt nem értem hogy nekünk nőknek miért kell ezzel hencegni. Nem kötelező dolog, aki nem akar nem szül.

Aki akar, az meg nem ezzel akarjon tiszteletet kihívni.

2020. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem tudja elképzelni, nem azt jeletni, hogy nem hiszi el...
2020. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak júliusban fogok szülni, de igazából szerintem én is kevésbé fájdalmasabbra készülök, mint amilyen valójában lesz. Nem az, hogy nem hiszem el, hogy ez tényleg borzasztó fájdalmas, hát egész életemben ezt hallgattam :D Hanem egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ez milyen, nem tudom beleélni magam így még. Szerintem ez egy olyan dolog, hogy ha nem élted át, akkor tényleg nem tudod elképzelni, hogy pontosan milyen érzés. Ráadásul a szülést még nőknek is nehéz körülírni, akik pedig már éreztünk azért menstruációs görcsöket, terhesség alatt párszor azért keményedik a has meg minden (most gondolatban ezeket beszorzom 100-al, nem biztos, hogy ugyanazt fogom érezni tényleg, mint ami ténylegesen lesz), és még így is, nőként is nehéz elképzelni, hogy pontosan mire számítsunk, hát még férfiként, akinek ugye megközelítőleg sincs róla fogalma, hogy ez milyen lehet.


Én meg ugyanígy nem tudom elképzelni, hogy mennyire fáj, ha megüti a golyóit egy pasi. Nekem nincsenek golyóim, fogalmam sincs, milyen érzés, ha ott fityeg valami, és esetleg becsípődik a nadrágba vagy egy óvatlan mozdulattal beverem az asztal sarkába. Ugye ezt szokták a szülés fájdalmához hasonlítani. Amihez add hozzá, hogy jellemzően a férfiaknak alacsonyabb a fájdalomküszöbe, szóval nekik a kisebb fájdalom is intenzívebb érzés. Nem arról van szó, hogy én nem hiszem el, hogy ez nekik borzasztóannagyon fáj, hanem egyszerűen képtelen vagyok átérezni, és nem tudom még csak elképzelni sem, hogy pontosan milyen érzés lehet.

2020. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém azt mondta ő ezt sose bírná ki,pedig csak a vajúdásnál volt bent a kitolásnál nem. 😁
2020. ápr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Egyik férfi sem bírná ki.

Én is alig. Könyörögtem, hogy lőjenek fejbe, pedig nekem magas a fájdalomküszöböm. Élve nyúzás, ahhoz tudom hasonlítani. Így nyilván nem tudják elképzelni...

2020. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Kinek mi a fájdalmas. Nekem pl szülés okozta fájdalom szunyogcsipes szintű volt, ha össze hasonlítom a hatizom szakadásom okozta fájdalommal. Mondjuk az is lényeges, hoyg az egyiket önként vállalod, egyre erosodik, felkészülhetsz rá és van értelme, míg a másik derült égből villámcsapás, azt se tudod hol vagy, mi történt és se értelme, se haszna nincs
2020. ápr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%
Meglepő módon, sosem próbálták🤷‍♀️🤷‍♀️
2020. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én se hittem el úgy igazán, amíg nem szültem. Aztán megtudtam...

Szerintem tök normális, hogy fenntartásokkal áll az ember ahhoz, amit nem tapasztalt.

2020. ápr. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!