Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állításs...

Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".

A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.

Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.



2020. máj. 11. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
12%

"Mondjuk ezzel az erővel a rákosokat se gyógyítsák, mert akkor is beleavatkoznak stb"


Ez a kettő nem ugyanaz. A lombik életet teremt(het) a rák gyógyítása pedig már meglévő életet ment. De itt pl hozza tennem, azt se látom értelmes dolognak, amikor egyértelmű, hogy nincs kilátás a gyógyulásra, de továbbra is tömik a kemoval, újabb felesleges operációval, stb.

2020. máj. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 anonim ***** válasza:
31%
Nem értek egyet 100%-ban, vagyis azzal biztosan nem, hogy akinek van gyereke, biztos, hogy alkalmas a szülői szerepre. Viszont abban van igazság, hogy a lombik beavatkozás a természet rendjébe. Nem ítélkezem, mert nem tudom, én mit tennék, ha nem lehetne gyerekem, vagy nagyon nehezen. Viszont ismerek nem egy olyan párt, akik pl. lombikkal próbálkoztak, nem jött be, majd természetes úton lett gyerekük. Vagy sikerült, és aztán lett még természetes úton gyerekük. Tehát mégsem tudja az ember ezt teljesen befolyásolni.
2020. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 anonim ***** válasza:
72%

A kolléganőd nagyon otrombán fogalmazott, ha hívő, érdemes lenne erősítenie az Isten kapcsolatát, mert ez így ebben a formában nem elfogadható.

Mint alapgondolat egyetértek, nem értek egyet a lombikkal, de így ezt senkire nem zúdítanám rá, kiváltképp olyannak, aki a sokadik lombikjára készül. Persze, ha kérdezték, mert véleménycsere volt, az más, de akkor se ilyen durván.

2020. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
66%
Egyébiránt ez pont egy olyan téma, amiről nem kellene nyilvánosan véleményt kerni, hiszen ez annak a két embernek a magánügye, aki ebbe belevág, pont mint a "sima" gyermekvállalás. Van olyan, aki egyetert vele, es van olyan, aki nem, es ez mindig is igy lesz. Mas kerdes, hogy pl ha engem kerdeznek ilyenrol en mindig kiemelem, hogy ez az en velemeynem, az enyem egyedul
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
25%
Én nem azt mondanám, hogy akinek nem jön össze, az nem érdemli meg, de az tény hogy ideje lenne a mai nőknek elgondolkodni azon, hogy egy nő nem attól nő hogy szül, és van élet gyerek nélkül is. Sokan előbb lennének öngyilkosok, mint hogy ne szülessen gyerekük.
2020. máj. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
91%

Én nem értek egyet vele.

Szerintem kicsit arrogáns vad idegen emberekről eldönteni hogy jogos vagy nem jogos hogy nem lehetett gyerekük.

Az élet és a természet is baromi igazságtalan. Én biztos vagyok benne, hogy sok meddő van akikből kiváló szülő lenne, az meg egy puszta tény hogy rengeteg ember szaporodik, akik nem tudnak gondoskodni a gyerekükről, nem is akarnak, sok ember taszírja el magától a saját gyerekét sok az érzelmileg és testileg is bántalmazott gyerek. Ha lenne sors meg igazság akkor ezek a gyerekek nem oda születtek volna, ahova, és inkább ezeknek az embereknek nem adna a sors gyereket.

2020. máj. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
75%

#15 szerintem senki nem állította hogy egy nő attól nő hogy szül. Nem is ertem hogy jön ez ide. A gyereket akarónak a gyereke az élete RESZE. Ahogy a férje is az pl. Akkor férjhez se menjen mert nem attól nő a nő hogy feség lesz belőle.

Vágyni valamire nem bűn, ezzel nem magunkat skatulyázzuk be valahova, vagy degradáljuk egy szintre, mint pl "attól lesz nő".

2020. máj. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
87%

Ez baromság. Remélem nem sminkkel meg festi a haját stb mert hát isten mindent tud, minden úgy tökéletes ahogy van.

Meg hát isten akkor milyen utat szán azoknak akiknek nem lehet gyereke?

Lehet szemüveget sem kéne hordanom, isten biztos nem véletlen adott rossz szemet...

2020. máj. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
69%

Gusztustalan ahogy itt egyesek gondolkodnak. Van akinek sorozatos vetélése van, ezert jöhet szóba a lombik. Vagy túl stresszes stb...

Én azt látom a lombikosok ezerszer jobban figyelnek a babáikra, normálisan, sok szeretettel nevelik fel őket. Nem úgy mint aki egy rakás gyereket sz.ar a világra. Múltkor a szülészeten az egyik anyátol elvettek a babát. 5.volt, az anya az utcán elt a többi 4 gyerekével. Gyámhivatal azonnal intézkedett. Na, melyik a jobb?

2020. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
19%

19!


Végletekben gondolkozol.

2020. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!