Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állításs...

Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".

A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.

Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.



2020. máj. 11. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
79%
A férjem kétszer volt mumpsz-os, vélhetőleg emiatt lett minimális a spermaszáma (meddőnek számít). Ezt, hogy örökölné a gyereke?
2020. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
85%

Ajjaj! 48-as komolyan vette a régi viccet.

"- Tessék mondani, a meddőség örökölhető?

- Persze, de csak akkor ha a szülők is azok voltak."

Szakállas VICC, de mindig jót röhögök rajta.

2020. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
14%

Le lehet pontozni, de szerintem mindenki aki érintett, kérdezze meg az orvosát.


Utolsónak.

Nem örökli a gyerek a meddőséget, amennyiben természetes úton nemzőképes a férfi.

Azt írtam, hogy a lombikban fogantak meddőnek születnek.


Tessék lepontozni.

Sokaknak fáj az igazság, de attól még ez sajnos így van.

2020. máj. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
79%
Legalább egy hiteles forrást linkelj abból a sokból, ami állítólag mindenhol ott van. 😅😅
2020. máj. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
66%

Te azt sem érted, amit írsz! A fogantatás helyének 0, azaz nulla köze van a nemzőképessséghez, meddőséghez.

De hajrá! Győzz meg! Linkelj valódi, hiteles, releváns szakmai tanulmányt az általad állított "tény"ről. Kiemelem: VALÓDI, HITELES és SZAKMAI. Nem valami áltudományos, meg vallásos maszlag érdekel.

2020. máj. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted okostojás, mi van azokkal a lombikkal fogant gyerekekkel akiknél az anyának hiányzik a petevezetéke és ezért kényszerülnek lombikra? Ők miért és hogyan születnének meddőnek???? 😅😅😅
2020. máj. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim válasza:
88%

Én lombikkal lettem (most 20 éves vagyok). A szüleim rengeteg próbálkoztak, mert nagyon szerettek volna gyereket, vagyis gyerekeket, de úgy alakult, hogy nem lettek testvéreim.

A kérdésben szereplő gondolat - kissé hasonlóan - bennem is megfordult régebben, amikor sokat foglalkoztam a lombik témájával (lényegében mindent meg akartam róla tudni, arról, hogy hogyan "készültem") . Viszont, nem abból a szempontból merült fel bennem a fenti gondolat, hogy esetleg anya azért nem tudott teherbe esni, mert rossz szülő válna belőle... hiszen a szüleim csodálatosak, nem is kívánhatnék náluk jobbat. Hanem, azért gondolkoztam el ezen, mert mi van, ha én nem vagyok alkalmas/ méltó az életre és ezért nem lettem természetes úton, mi van, ha kevesebb vagyok, mint a többiek... Nyilván, nem kell mondanom, hogy iszonyú rossz érzés, ha ilyen, önmagadról szóló kérdésekkel állítod szemben magad. :'(

De élek! És ez csodálatos :) Rájöttem, hogy hülyeség ilyesmin agyalni, mert nem vagyok senkinél sem kevesebb azért, mert egy "lombikban" készültem...


El nem tudom képzelni, hogy a szüleim mennyi lelki és akár testi fájdalmon mentek keresztül, mire sikerültem...


Tehát szerintem abszolút nem bűn a lombik, de ezt már fent többen kifejtették... csak gondoltam leírom "lombikbébiként" is a gondolataimat. :)

2020. jún. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
100%
Sotet a kolleganod elegge, mar bocsanat. Hany es hany anya van, aki egyaltalan nem alkalmas ra?
2020. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
17%

55#,nem a fogantatás helye a lényeg, hanem a művi beavatkozás, hogy olyan hímivarsejtet raknak össze a petesejttel, ami a büdös életbe nem találkozna egymással. Itt a bibi.

A természetben a millió hímivarsejtből csak egyetlen egy jut be a petesejtbe, de nem véletlen hogy az az egyetlenegy az, ami bejut.

Az orvos nem tudja millióból hogy melyik jutna be természetes úton. Ők csak beerőszakokják azt ami adódik.

Meddő pároknak gyártják a meddő gyerekeket. Ebbe van ám csak nagy pénz. Vajon miért van ennyi meddő pár?

És hány lombikos ivarérett megy lombikprogramra? Rengeteg. Csak ugye ez nincs kimondva.

2020. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
54%
Te utolsó: a genetikai betegség mond valamit neked? Ilyen hülyeséget basszus...
2020. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!