Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állításs...

Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".

A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.

Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.



2020. máj. 11. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
82%

A kedves kolleganődnek van gyereke? Ha igen ő könnyen esett teherbe?

Eléggé szomorú, ha vki így gondolkodik. Az én szememben ő a "férges"...

2020. máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 A kérdező kommentje:
Van neki több is, Ő az a típus, aki azt vallja, hogy nem ez a legfőbb érdeme az életben, persze szereti a gyerekeit mindennél jobban, de el tudta volna fogadni ha nem jön össze. Könnyen elér bármit, nagyon sikeres nő boldog házasságban.
2020. máj. 11. 13:48
 33/75 anonim ***** válasza:
96%
Nem túl empatikus...
2020. máj. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek vele. Úgy is, hogy mi 6 évet vártunk a legnagyobb gyerekünkre. Tudtuk, hogy jönni fog, ha itt lesz az ideje és végül a lehető legjobb helyzetben fogant meg. A kicsik könnyebben/gyorsabban megfogantak, így végül megkaptuk azt a nagycsaládot, amire mindig is vágytunk. Egyébként mi örökbe fogadtunk volna, ha nem jön össze, orvosi beavatkozást semmiképpen sem választottunk volna.
2020. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
80%

Könnyen mondja x gyerekkel hogy ő bezzeg el tudta volna fogadni,ha nem lesz. Nem, nem tudta volna. Ha el tudta volna, akkor nem lenne több gyereke.

Akik meg itt lepontozzák az értelmes válaszokat, érveket, mind ugyanolyan idióták, mint a kérdésben említett agyhalott és mocskosul remélem, hogy nem szaporodnak!

2020. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
77%

Nincs igaza. Annyiban lehetne igaza, hogy ez valóban a természet rendjébe való beleavatkozás, és pont. Az összes többi az ő beteg agymenése. De akkor mégis hol a határ a beleavatkozásba? Fogszabályzót hordhatok például? Vagy ha spontán fogant gyerekemet nem tudom megetetni,mert nincs tejem, akkor adhatok neki tápszert, vagy hagyjam éhen halni, mert a természet így rendelte? Reggelig sorolhatnám, hogy mennyi mindenbe avatkozunk be, és mégse kérdőjelezi meg senki, hogy rendben van-e. Remélem, a kolléganőd már intézkedett, hogy hagyják a fenébe a korona elleni vakcinát, ez a természet rendje,"hagy hulljon a férgese"🙄

Dolgozzon meg egy kicsit az elméletén, mert úgy h.lyeseg, ahogy van. Ezt az alkalmatlan szülőkre adott válaszával csak megerősítette."Hiba csúszott a gépezetbe, különben alkalmasak lennének?". Aha, értem. Pont,mint a lombikosoknál. Ugyanis ők is alkalmasak lennének, csak "hiba csúszott a gépezetbe."

2020. máj. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
77%

Volt időszakom, amikor felmerültek bennem hasonló gondolatok. Kíbicnek semmi sem drága, 3 gyereket szültem, akik pikk-pakk összejöttek, kb. elég volt a páromnak rám nézni és terhes lettem.

Aztán a nagyon közeli családunkban bekövetkezett az, hogy lett egy pár, akiknek nagyon nem akart összejönni. A pár egyik tagjával vérrokonok vagyunk, tehát van közös genetikánk. Semmi hibás nincs benne, sem bennem. Csak neki nem sikerült összehozni a gyereket. Nagyon jól ismerem. Haláli jól fej srác, szorgalmas, értelmes, intelligens, házias, imádja a gyerekeket, idegen gyerekek is imádták mindig őt is és a feleségét is. Tipikus apafigura. Jó állás, szuper jövedelem, komoly egzisztencia - a gyerek mégsem jött. Ekkor már azt mondtam, hogy baromi igazságtalan az élet, hiszen, olyanoknak sikerül, akik tojnak a kölykükre, aki meg minden téren meg tudna adni a gyerekeknek mindent, azok szenvednek. Több inszemen és lombikon estek át, mire végre sikerült, rögtön triplán. Ennek már több mint 1 éve és az élet igencsak igazolja, hogy ezeknek a gyerekeknek meg KELLETT születni. Az idióta kolléganőd agymenése szerint, ez a két ember nem alkalmas a szülői feladatok ellátására. Egyértelműen cáfolom.

Egyetlen dologban "egyetértek": a történetben szereplő lombikra készülő nő kora véleményem szerint már az a pont, ahol le kéne állni, el kéne fogadni, hogy nem megy. Nem azért, mert nem lenne alkalmas, hanem egyszerűen azért, mert ez már nagyon késő a gyerekvállalásra.

2020. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
88%

50 évesen már sehol nem csinálnak (saját petesejtes) lombikot. 45 a korhatár. Csak szólok. Magánban sem. Így a kérdés kicsit kamuszagot sejtet... pedig az elején még be is vettem.


Annak idején én azt vallottam, hogy a mesterséges megtermékenyítés lehet, hogy egy jel, hogy nem kéne gyereket szülni, mert az ember génállománya nem a legidálisabb a továbbörökítésre. De azt is mondtam, hogy ezt nem lehet kívülről megítélni, mert az egyéni sorsoktól nem lehet elvonatkoztatni, és ha velem történne meg, biztos hogy egy percig nem moralizálnék, hogy vajon jó ötlet-e. Mindent megmozgatnék, hogy sikerüljön.

X évvel később, 2 év próbálkozás után abban a cipőben találtam magam, hogy meddőségi központba járunk, inszeminációkra készülünk, szurkálom magam. Majd 3 sikertelen inszem és egy sikeres lombik után márciusban megszületett a kislányunk. Nem gondolnám, hogy életem teljesítménye. Sosem gondoltam így a szülésre és az anyaságra. Ellenben egy gyönyörű kihívás és móka, felnevelni és látni mi lesz belőle. Közben számomra is egy önismereti út. (Már az is az volt, ahogy megfogant - több lettem általa: alázatot tanultam, türelmet és megerősödve jöttem ki ebből a "küzdelemből")


A kolléganődet (vagy a sztoridat) nem minősíteném. Megtette maga helyett. Ugyanis senkinek nincs joga másokat elítélni, amíg (1) nem jártak a cipőjükben, (2) nem ártanak vele másoknak.

Plusz azon is gondolkozzon el a kedves kollegina, hogy a Jóisten vajon milyen szemmel néz az ítélkezőkre? (Ne ítélj, hogy ne ítéltess)

2020. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
Nem magyarázkodom, az Ő szájából hangzott el, hogy belevágnak újból, ez szülte a beszélgetésünket. Felőlem azt gondolsz amit akarsz, nem szívügyem, ahogy a kolléganő lombikja sem.
2020. máj. 11. 18:10
 40/75 anonim ***** válasza:
39%

Mint mindenben, a kollégád álláspontjában is van igazság.

Az esetek egy töredékében.

Egy kicsit nagyobb hányadában ugyan jó szülők lennének, de veleszületett okok miatt nem képesek természetes úton utódot létrehozni, azaz ilyenkor tényleg jobb lenne nem saját uródot eröltetni, mert azok is örökölhetik a gyenge fertilitási képességet.

Az esetek legnagyobb részében viszont egyáltalán nem ilyen okokról van szó, hanem valamilyen szerzett probléma, környezeti hatás akadályozza a spontán szaporodást, azaz semmiféle "természet általi megbosszulása" nem lesz a beavatkozásnak.

Én meghagynám a tanácsadást az éveken át ezt tanuló szakembereknek, akik több száz/ezer esetet követnek nyomon.

2020. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!