Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetértetek ezzel az állításs...

Egyetértetek ezzel az állítással? (Meddőség, lombik)

Figyelt kérdés

Egy kolléganőmmel beszélgettem nemrég, akinek az az álláspontja, hogy a természet/Jóisten azért nem ad mindenkinek lehetőséget a teherbeesésre, mert bölcs, tudja, hogy alkalmatlan lenne a szülői feladatok ellátására, így hullik ki a "férgese".

A lombik az ebbe való totális beavatkozás és mint olyan egy bűnös cselekedet, ami nem marad büntetlenül, sosincs jó vége, már ha egyáltalán sikerül a fogantatás, ami nem véletlenül csak pár százalék beültetésenként. Felmerül a kérdés, hogy akkor azok akik sokadik abortuszukon esnek át, vagy kidobják a kukába a gyereküket, azok miért alkalmasabbak, és szerinte azért, mert amúgy alkalmasak lennének, csak hiba csúszott a gépezetbe.

Mi a véleményetek? Nem kérek trágárkodást, csak kíváncsi vagyok.



2020. máj. 11. 09:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
80%

Én is hiszek Istenben! Szerintem azért adta Isten ezt tudást az orvosoknak, hogy segíteni tudjon az olyan embereken,mint pl én.

9hetes egészséges fagyi baba anyukája

2020. máj. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 anonim ***** válasza:
89%

A természet helyére behelyettesítve az evolúciót azt kapjuk, így az élőlényekre érvényes tudományosan megalapozott logika alapján valóban az következik, hogy azok az példányok, amelyek nem képesek szaporodni bármilyen okból, azoknak a génállománya kihal.


Csakhogy mi emberek nem tartozunk jó ideje ebbe a kategóriába.


Feltételezem, a kolléganőd ha szülni fog, akkor szed majd magzatvédő vitaminokat. Nem otthon fogja megszülni a gyerekét, hanem orvosok közt, akik ha kell császármetszést hajtanak végre, hogy (nagyon helyesen) megmentsék őt is és a pici babát is. Felteszem a vakcinákat is beadatja majd.


Pedig ez mind nagyon nem természetes az ő világképe szerint. A saját logikája szerint ezeket nem szabadna, hiszen a szerinte a természet/Jóisten jobban szeretné, ha odaveszne.


A kolléganőd véleménye nem logikus, tudatlanságon vagy konkrét vallási meggyőződésen alapul.

2020. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
71%

Aki azt mondta, hogy ne játszanak Istent a lombikosok és ne avatkozzanak bele a természet rendjébe, azok egyrészt milyen jogon döntik el, hogy hol a határ? Kik ők, hogy megszabják mi a határ? Egy szívátültetés még oké de egy lombik már nem? Ne játsszanak istent ha kérhetem....

Másrészt pedig valószínűleg van gyerekük... korábban én is azt mondom hogy ez a természet rendje ha valakinek nem jön össze, akkor nem jön össze. Most azt mondom a lombik az egyik legnagyobb csoda a világon!!! És ha már belekeverjük istent (akármi is az) itt sem sikerül minden lombik, sőt nagyon kevés. Akkor mondhatjuk hogy isten eldönti hogy melyik sikerül melyik nem...


Egy végtelenül boldog 9 hónapos lombikos kislány anyukája

2020. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 anonim ***** válasza:
79%

Ismerek olyan párt, akiknek SMA-s volt a kislányuk, pár évesen meghalt.

Úgynevezett PGD (preimplantációs genetikai diagnosztika) eljárással vállalták aztán gyereket, tehát embrió korban kiszűrik, melyik az az embrió, amely nem hordozza a betegségét felelős allélt, allélkombinációt, és kizárólag azokat ültetik vissza, amelyik nem lesz beteg. Így született nekik azóta egészséges gyerekük.

A baromi bölcs isteni tett akkor most mennyire is volt bölcs? Vagy itt is hiba csúszik a gépezetbe? És azok a szülők akik megnyomorítják lelkileg a gyerekeiket? Idióta az ilyen... gondolom van x számú egészséges gyereke, és marha bölcs már.... kár, hogy a drágaságos istene nem adott neki némi ágyat meg empátiát....

2020. máj. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/75 anonim ***** válasza:
73%

Aha... A jóisten tudja, hogy ki nem jó szülőnek.. De azt nem tudja, hogy ha adott esetben valaki megszüli, akkor utána meg belebssza a kerti budiba, mert felnevelni meg ne akarja...

Ekkora faxságot hogy tudott a kolléganőd megszülni?

De akkor hozok egy ellenpéldát is; egyik ismerősék 7, vagyis HÉT éven keresztül próbáltak közös gyereket összehozni (az anyukának már korábbi kapcsolatból volt egy kamasz fia), de többször elvetélt. Testileg egyikükkel sem volt probléma. Aztán beköszöntött a gyermekáldás, természetes úton.

Akkor most az anyuka menet közben elvesztette Isten bizalmát, aztán visszaszerezte, vagy WTF?

2020. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:
22%

Nekem csak az fura, hogy a lombikosok sorra szülik a szintén meddő gyerekeket. Nem véletlen hogy a természet ilyen.

Az viszont mond valamit, hogy sok pár nem is meddő, csak rossz párral álltak össze, persze tudat alatt.

Aztán van aki szétmegy, és mindketten új párra lelnek, és persze ott sorra születnek az utódok minden probléma nélkül.


Nekem teljesen mindegy ki mit csinál az életével.

Ez egy lehetőség akinek nem jön össze, de annyit nem ér hogy becsavarodjon tőle bárki is.

Adni egy egy esélyt lehet, vagy megtudni hogy mi a gond.

De gyerek nélkül is lehet élni, nem jó nagyon ráfeszülni.

2020. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:
71%

"Nekem csak az fura, hogy a lombikosok sorra szülik a szintén meddő gyerekeket."


Erre mutassál légyszi hiteles kutatási forrást!

Ha meg tudnád, hogy a meddőség fogalmába hányféle különböző betegség, állapot stb tartozik, akkor nem is mondanál ilyet.

2020. máj. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 anonim ***** válasza:
20%

47#

Köztudott, keress rá a témára.

És ennek semmi köze ahhoz hogy ki milyen problémával fordul egy ilyen intézményhez, aki lombikba fogan, az meddőnek születik. Legfeljebb szintén lombikbabája lehet majd.

Nem árt ezzel tisztában lenni.

2020. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/75 A kérdező kommentje:
Jesszusom utolsó, ne haragudj, de ez nagyon buta gondolat.
2020. máj. 22. 21:44
 50/75 anonim ***** válasza:
15%

48# Nem buta gondolat, nézz utána a dolgoknak. Hidd el, nem mindenkinek érdeke hogy erre felhívja a figyelmet, attól még tény.

Szerintem informálódj előbb mint lebutázz egy véleményt, csupán a te tudatlanságod miatt.

2020. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!