Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor tényleg nekem kell...

Ilyenkor tényleg nekem kell állni az egész utiköltséget?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok a gyerekemmel. Apja szeretné látni minden hétvégén, ami részemről rendben, de 150 km-re költözünk, mivel csak a szülői házba tudok menni vidékre. A fővárosban jelenlegi árak mellett nem tudok lakást venni/bérelni.

30 ezer gyt-ben állapodtunk meg.

Exem azt mondja, a benzint nekem kell állnom ha jön a gyerekhez, mert én költöztem el. Ez oda-vissza 6000/alkalom.

Tehát ha elhozza a gyereket pénteken és vasárnap visszahozza, az 12 000. Így a gyt-ből nem marad semmi, sőt én fizetek neki többet havi szinten.

Ez tényleg így működik?


2020. jún. 6. 14:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom a jogi részét de ha csak nem küldene át nekem erről vmi jogi paragrafus hogy kell fizetne a halál.... Amúgy kérdem én a 30000 mi a jó istent fedez? Mert akkor e szerint havi 60000bol kijon egy gyerek és gondolom váratlan kiadásokkal már ne is zavard öt. Oldja meg a saját nyomortat te egyedülálló anya lettél van neked elég bajod így is.
2020. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Igen, jogilag tényleg ez a helyzet.

Viszont szintén jogilag két hetenként van láthatási joga az apának, ezért csak akkor kell fizetned a költségeit.

De nem feltétlen a benzinköltséget kell fizetned, hanem a legkedvezöbb megoldás az, amit fizetned kell.

Meg amit még megéri átgondolni, hogy mennyi gyerektartás járna a jövedelme alapján, mert ha magasabb összeg, akkor azt meg te kérheted töle.

Vagy megegyeztek a két témában, ahogy mindkettötöknek a legjobb

2020. jún. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ez így van. Te költözöl, neked kell megoldani, hogy találkozzanak, mert a láthatás korlátozása miatt megütheted a bokád. Viszont amit a kettes írt, az nagyon is igaz. Oké, hogy kényelem meg kocsi, de ha van pl. tömegközlekedés a két hely között, és mondjuk az odavissza 3000Ft-ból megvan, akkor nem vagy köteles a 6000Ft "luxusutazást" autóval, benzint fizetni. És persze a gyerektartás mértékét is át kellene rágni. Bíróság ítélt ennyit vagy közös megegyezés, stb.
2020. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Nem volt még bíróság, be sem adtunk semmit, mert úgy nézett ki meg tudunk egyezni mindenben, csak ez a heti 12000 vágta ki nálam a biztosítékot.

Tömegközlekedés van, az olcsóbb, de hiába"csak" 150km, nagyon körülményes, átszállásos sok sétával. Háztól-házig 3,5 óra és ezzel megszivatnám a gyereket is, ha hozná-vinné, szóval..

Papíron minimálbért keres, kétlem, hogy többet megítélne a bírbíróság, hiába 300-400 között visz haza.

Ő mondta, hogy max 30-at ítélnének meg, így azt meg is adja, viszont a benzint le akarja vonni belőle.

2020. jún. 6. 15:06
 5/39 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem így van. A láthatás minden költsége a láthatásra jogosultat terheli.


"3) A gyermek elvitelével felmerülő kiadások – ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik – a kapcsolattartásra jogosultat terhelik."


[link]

2020. jún. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2020. jún. 6. 15:34
 7/39 anonim ***** válasza:
2%
Igen, neked kell fizetni, de kizárt, hogy ennyibe kerüljön.
2020. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
82%

Baxus ott a törvény, bemásoltam szó szerint és be is linkeltem. Nem kell neki fizetnie.

Különleges esetben dönthet a bíróság úgy, de egészen biztos, hogy nem fog héti gyermeklathatast megítélni, hanem max kethetentit és nem fogják a kérdezővel fizettetni.

2020. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
75%
Ez alól a szabály alól az a kivétel, ha a gyerekkel élö szülö költözik el nagyobb távolságra az elözö közös lakhelyröl!
2020. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Mikor szoktunk menni szüleimhez tényleg kb ennyit fogyaszt a kocsi oda-vissza. 10esért szoktunk induláskor tankolni és kb az üzemanyag harmada marad meg.
2020. jún. 6. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!