Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyenkor tényleg nekem kell...

Ilyenkor tényleg nekem kell állni az egész utiköltséget?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok a gyerekemmel. Apja szeretné látni minden hétvégén, ami részemről rendben, de 150 km-re költözünk, mivel csak a szülői házba tudok menni vidékre. A fővárosban jelenlegi árak mellett nem tudok lakást venni/bérelni.

30 ezer gyt-ben állapodtunk meg.

Exem azt mondja, a benzint nekem kell állnom ha jön a gyerekhez, mert én költöztem el. Ez oda-vissza 6000/alkalom.

Tehát ha elhozza a gyereket pénteken és vasárnap visszahozza, az 12 000. Így a gyt-ből nem marad semmi, sőt én fizetek neki többet havi szinten.

Ez tényleg így működik?


2020. jún. 6. 14:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
50%

Épp az előtted szóló írta le, hogy volt ügyvédnél, és neki is azt mondták, hogy kérheti a költséget. Én is ügyvéd vagyok, és én is ezt mondom. Ha én képviselném apukát ebben az esetben, akkor nem hagynám, hogy mindent neki kelljen fizetnie, miután anyuka az, aki messzire költözött a gyerekkel.


A többiek írjanak csak, amit akarnak, meg pontozzanak le nulla százalékosra; nem érdekes. Az érdekes az a valóság, amit az itt írogató elvált, magányos és férfigyűlölő nők lepontozással akarnak semmibe venni. De a bíróságon pofára esés van ezeknek ám! Ott senkit nem érdekel, ha szerintetek a bíró is 0%-os. :D

2020. jún. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
46%

"Én ügyvéd vagyok, én is azt mondom"

Hallod, mert ideböfögöd, hogy ügyvéd vagy még nem leszel az!

Egy ember vette a fáradtságot, és kereste ki a paragrafust, szal nyugi.

2020. jún. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
77%

Ügyvéd vagyok, és a paragrafus kikeresése semmit sem jelent önmagában. Ha jelentene, nem kellene 9 évet tanulnunk, hogy ügyvédek lehessünk.


Szóval akkor magyarázattal:


"Az új Ptk. szerint a gyermek elvitelével felmerülő kiadások – ha a bíróság vagy a gyámhatóság eltérően nem rendelkezik – a kapcsolattartásra jogosultat terhelik.


Egy közelmúltban történt jogi módosítás értelmében lehetőség nyílt arra, hogy a láthatás költségeit a két szülő közösen viselje. Korábban ugyanis gyakran azzal nehezítette meg a láthatást a szülő, hogy olyan messzire költözött, hogy a különélő szülő anyagi okokból nem tudott elmenni a gyermekért. Most a bíróság dönthet úgy, hogy ne teljes egészében a különélő szülő fizesse a költségeket, hanem a szülők ezt akár meg is oszthassák egymás között."


A gyakorlat pont úgy a jog része ám, mint az írott törvények. Egyébként itt még a törvényben is benne van, hogy "ha a bíróság... eltérően nem rendelkezik". Na, a Kérdező esete az a tipikus eset, amikor eltérően fog rendelkezni.


De mondom, nem kell nekem hinni, meg velem vitatkozni. Nem engem kell meggyőzni. Majd a Kérdező próbálkozik a bíróságon, aztán lesz, ami lesz.

2020. jún. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
62%
Tehát te ügyvédként azt állítod, hogy az apukának megítélnek 30 ezer Ft gyerektartás fizetését, ebből anyuka fizessen vissza 24 ezret, a gyerek eltartását meg oldja meg 6 ezer Ft-ból. Ráadásul úgy, hogy azért kell elköltözniük, mert apuka becsajozott, és kell a hely a lakásban az új nőnek.
2020. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
90%

Honnan idézgetsz amúgy? Nem ártana megjelölni.

Amúgy én elhiszem, hogy ítélHET úgy bíróság, hogy osszák meg a költségeket. De az tuti fix, hogy pár száz ft lesz, mert tömegközlekedést fog figyelembe venni, és nem apuci benzinfalóját.

2020. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem mondtam. Az összegekről nem tudok nyilatkozni. A 30.000,- Ft szerintem kevés gyerektartásnak általában (bár ilyen is van), a 24.000,- Ft meg baromi sok utazásnak. Köztes megoldás lesz itt, amit viszont majd a konkrét helyzet ismeretében eldöntenek. Erre ennyiből nem lehet és nem is akarok semmit mondani.

Az elvről beszélek én csak, arról, hogy olyan NINCS, hogy ne merüljön fel az, hogy a költségeket valahogy megosszák az adott helyzetben. Ennek viszont ezer módja lehet (anyuka menjen érte, vagy ő vigye oda, esetleg félúton találkozzanak, vagy fizessen ő is valamennyit... - néhány példa a létező megoldásokból).


Azt meg ne keverd ide, hogy mi volt - a Kérdező állítása szerint - a válóok, mert annak a gyerekkel kapcsolatos kérdésekben semmi jelentősége.

2020. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
17%
Meg ez az idézett szöveg is... "lehetőség van arra, hogy megosszák, meg ítélhet úgy is, balbabalba". Hát a kutya nem fogja megítélni, az fix.
2020. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
78%

A konkrét bemásolt idézet egy tájékoztató szöveg volt, amit a válással kapcsolatos kérdésekre adott egy ügyvéd (nem én).


De ugyanez van BH-kban, kommentárban, meg a saját tapasztalatomban is, azért már "néhány" válóperrel és gyerek felügyeletére vonatkozó vitával a hátam mögött. Régi Ptk és új Ptk. alatt is.


Jogi fórumokon és bíróságok tájékoztató oldalain is meg lehet ezeket találni. De még egyszer mondom: felőlem ne higgy nekem. Mit érdekel engem, hogy mit hiszel? Változtat az szerinted valamit a tényálláson, hogy te, vagy itt bárki mit gondol?

2020. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
14%
Oké, feladom. Higgyetek, amit akartok. :D Sőt, osszátok az észt. Szerencsére a GYIK egyelőre nem jogforrás, úgyhogy a bírót marhára nem fogja érdekelni, hogy itt mivel hülyítik egymást a begőzölt nők. :D
2020. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
30%
Hagyjuk már, nem fognak ilyet megítélni. Lehetőség van arra. Igen. De ez tuti nem az az eset. Max, ha olyan brutál költségeket jelentene az apukának. De 150 km nem az. És nem az autója fogyasztását fogja figyelembe venni a bíró, ha ez megtörténne..
2020. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!