Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 A kérdező kommentje:

A te írásodból is látszik, mennyire nincs tapasztalatod ezzel a témával kapcsolatban! Különben nem hinnéd azt, hogy ezt egy csettintésre el lehet dönteni! De elpofáztam: ÁTGONDOLOM és FIGYELEMBE VESZEM az itt írtakat! Mert ez nagyon nem egy egyszerû döntés!

Tolerancia nulla.


Ha hibázol, akkor le vagy ugatva. Fogalmad sincs mekkora teher egy ilyen döntést meghozni! És nem, nem sajnáltatni akarom magam, de most kinkrétan egy élet múlik a döntésemen, vagy inkább ugye több élet.


Ne is várd, hogy azt írom a papolásodra, hogy ,,Igen, akkor eljött az idô! Irány abortuszra!” mert ugyanolyan sértôen és vadállat módra írtál, mint a többi. Mert szerinted én imádom ezt a szituációt! Szerintem meg pont az lenne éretlen magatartás, ha azt írnám sok ismeretlen, nagy szájú kimmentjére, hogy akkor oké, elvetetem. Szóval nem értem, hogy mit vársz? Írjam azt, hogy hú, de igazad van?! Vagy mi? Érdekes, volt pár ember, aki ki tudta fejteni a véleményét alázás nélkül.. És egy véleményen voltak veled, azt mondták vetessem el, de más stílusban fogalmazták meg, mint te!!

2020. jún. 14. 22:17
 92/113 anonim ***** válasza:
44%
de ez már teljesen vicces amit te előadsz😂😂😂 16 évesen életed nagy szerelmével vagy együtt🤦🏻‍♀️😂 10000% biztos vagy benne, hogy nem hagy el, kell neki a papás mamás 20 éves létére..😂 nem fog akkor sem elhagyni, ha épp élni akar és megszabadulni a szaros pelenkáktól és a visítós fogzós gyerektől😂 nem fog találni tőled jobbat ugye? akinek nem lógnak a mellei 17 évesen, akivel eltud menni szórakozni..vicces vagy kiscsaj😀17 évesen anyád nyakára pottyantani..😀 majd milyen jó szemmel fogják nézni a következő apajelöltek az elba**ott életed😁
2020. jún. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/113 anonim ***** válasza:
76%

Ahhoz képest,hogy százszor elpofáztad a magadét,még mindig ide írogatsz XDDD és még csodálkozol hogy debilnek vagy nézve.

Ész megáll de tényleg bazz... ezen már csak röhögni lehet,semmi mást.

2020. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 anonim ***** válasza:
77%

A másik meg az,hogy te már tisztára a -egy élet múlik rajtam- meg a -lelkiismeret furdalásom lesz egy életre ha elvetetem- megszállotja vagy,mást meg se akarsz látni a helyzetedből.

Akkor mi a facért itt kéregeted a tanácsokat,ha utána mindenki más egy gyökér,mert leírja az olyan véleményét,ami nem egyezik a te vallásoddal? Hallgassál anyádra meg apádra oszt jóvan.

Szerintem csak feltűnési viszketegséged van,semmi más.

2020. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/113 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, elárulok még valamit. Egy jópár hete volt itt hasonló kérdés egy 16 éves lányról, aki teherbe esett. Védekezés mellett! Kétségbe volt esve hogyan mondja el az édesanyjának, a barátjának, mi legyen. De ő tök felnőtt módjára prezentálta ezt, leírta az anyuka reakcióját stb. Megtartotta és sokan örültek neki, pedig ő is kapott vetesse el kommenteket. De neki tudtunk örülni, mert egy nagyon aranyos, tőled sokkal érettebb személyiség volt,aki korrekten járt el.
2020. jún. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/113 anonim ***** válasza:
93%
Ez olyan rossz, tudod, mert az elején tök normális válaszokat kaptál. Rá is szóltam például arra, aki egyből lecseszéssel indított, és mégis te voltál az, aki daccal, arroganciával és "mindenkinélmindentjobbantudok" attitűddel kezelt minden választ. Így mit vártál, buksisimit? Főleg, hogy bizonyos építő részeket még úgy ki is forgattál, hogy borzasztó. Azért ne haragudj már, de az itt lévő segítő szándékú válaszolóknak miért kellene szépen tűrni, hogy te támadsz és bunkózol még ott is, ahol nem kéne? Oldd meg akkor egyedül. Ebből a viselkedésből kell gyakorlatilag az elsők között kinőni, ha úgy döntesz, hogy megtartod.
2020. jún. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem se vetesd el de ha te még "élni" akarsz akkor add be valami árvaházba habár abbol meg ugy is csak az lesz ha késobb 30 évesen visszamesz érte meg magyarázkodsz hogy nagyon fiatal voltál valaki nincs olyan akiben megbizol és tud rá vigyázni vagy a szüleid?
2020. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 anonim ***** válasza:
82%
98 te egyrészt túl sok filmet nézel... Másrészt a szülei vigyázzanak a gyerekanya gyerekére? Ha akartak volna még gyereket, akkor csinálnak maguknak.
2020. jún. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/113 anonim ***** válasza:
10%
Hát most szerinted mit csináljon? Élni akar nem hát had legyen már boldog de úgyis ő fog dönteni ugyhogy tök mindegy,amugy miért gondolod hogy én a filmeken élek?
2020. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 anonim ***** válasza:
70%

#100 "legyen már boldog"

Jah, végülis csak egy ember életét teszi tönkre azzal hogy ő élni akar, de kit érdekel, passzolja le a kölyköt egy árvaházba és nőjön fel lelki nyomorékként, akit ha szerencséje van majd 30 évesen megkeres az anyja hogy "bocsi de élni akartam, remélem nemhari".

Őszintén nem tudom felfogni hogy hogy gondolhatják épeszű felnőtt emberek, hogy ez jobb döntés mint világra sem hozni egy potenciális lelki sérült szerencsétlent.

2020. jún. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!