Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
 71/113 A kérdező kommentje:

Jó! Elég lesz most már! Bármit mondok egyből letámadtok! Le lehetne már szállni az anyagiakról?! Elmondtam, hogy nem a pénz a probléma, meg ezt had tudjam már én jobban és a szüleim, hogy anyagilag el tudjuk-e majd tartani a picit vagy sem! Idegenekként ezt ti nem fogjátok tudni megállapítani és nem is kell! A szüleim se azon akadékoskodnak, hogy segíteniük kell vagy pénz/nem pénz, hanem az én életem! Erre lettem volna kíváncsi, hogy az életemmel mi lesz, hogy járt-e valaki hasonló cipőben már. De ezt a rosszindulatot tényleg én is kezdem sokallni! És ráadásul ezzel nem is segítetek!


Mindenki a szaros pénzzel jön! Azzal nem lesz gondunk, nyugalom! Az a legkevesebb! :)

2020. jún. 13. 21:18
 72/113 anonim ***** válasza:
56%
Pfuuu b+ :D :D
2020. jún. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/113 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj, hogy pár sztoriból még nem fogod tudni, hogy a te életed hogyan fog alakulni, ha megtartod a babát. És speciel 18 évesen, mikor megismertem a páromat(most 27 évesek vagyunk), tudtam, hogy vele fogom leélni az életem. De előtte volt jópár kapcsolatom, tapasztaltam egy csomót(sajnos elég korán kezdtem a pasizást), hittem azt 15 évesen, hogy az a szerelem örökké fog tartani(ki nem?), aztán mikor megtapasztaltam, hogy milyen, mikor igazán összetartozom valakivel, akkor csak jót mosolyogtam a múltamon. Nálatok én attól félek, hogy mivel neked tuti első szerelem a párod, és gondolom neki is te, simán eljöhet az az idő, mikor egyikőtök rájön, hogy nem élt, nem tapasztalt, be akarja pótolni, és még egy gyerek is összeköt titeket. Persze lehet, hogy ez sosem lesz így nálatok, de nem lehet előre tudni. Mi nem ismerünk titeket, plusz mint látod, nagyon sok a rosszindulatú ember is itt gyk-n, nem tudunk helyetted dönteni, de ahogy látom, te már amúgy is döntöttél. Sok dolgot kell mérlegelni most, nem könnyű döntés ez, az abortusznak is vannak lehetséges következményei, ha megtartod, akkor sem tudhatod, hogyan alakul az életetek. Nem irigyellek, az biztos. Idegenként könnyű belep*fázni más életébe, de kíváncsi lennék, hogy a te helyedben, ki hogyan döntött volna.
2020. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/113 A kérdező kommentje:

Igen, ismétlem nem a gyk válaszai alapján fogok dönteni, de szeretnék minél több információt gyûjteni! Az abortuszról pedig szerencsére van idôm dönteni! Tényleg elgondolkodtam az itteni válaszokon, az orvosom is elmondta a véleményét, a család is.


Nagyon nehéz, mivel élsportoló vagyok és kitûnô tanuló egy elég erôs gimnáziumban és rengeteg lehetôségem van továbbfejleszteni magam.


A környezetemben mindenkinek ugyanez a véleménye, mint itt a többségnek! Hogy vetessem el..


És nem, nem gondolom azt, hogy mindenki hülye rajtam kívül, csak én már a terhességem elôtt is imádtam a kisbabákat. Ha volt ismerôs, aki szült, mindig mentem segíteni: etetni, tisztábatenni, elaltatni stb.

Egyszerûen fangörcsöt kapok, ha kisbabát látok. És sajnos elôttem az lebeg, hogy van egy cukiság, aki az enyém, de az ész érvek alapján meg kell szabadulnom tôle! És ez új nekem, hogy ekkora döntést kell hoznom.. Nagyon megvisel lelkileg!


És értelek titeket! Tudom, hogy nagyon butának gondoltok, de higgyétek el, hogy nagyon sokat rágódok ezen. Leírom az elônyt, a hátrányt, sztorikat olvasok mind negatív, mind pozitív végzôdésekkel. Már mindent csinálok.. És az eredmény mindig a bizonytalanság...

2020. jún. 13. 23:29
 75/113 anonim ***** válasza:
82%

Nem az a baj,hogy szereted a babákat. Az a baj,hogy fiatal vagy ahhoz, hogy szüljél magadnak...

Magadat el tudod látni? Önálló vagy ahhoz,hogyha netán egyedül maradnál,még a gyerekedet is ellásd saját magaddal együtt? Ilyeneken is nagyon el kellene gondolkodnod,ha már olyan nagyon meg akarod tartani azt a gyereket.

Nem hiszem,hogy olyan nagyon sok tapasztalatod lenne az élet nehézségeiről 16 évesen,mikor még melletted van anyuci és apuci. Most még a nagy kényelemben azt hiszed,milyen nagy öröm és boldogság vár rád,mert gyereked lesz. De ez bármikor megváltozhat:lehet egy hónapon belül,egy éven belül,vagy akár 10 éven belül.

Én nem mondhatom azt neked,hogy okvetlenül vetesd el...dönts belátásod szerint,de igen nagyon gondold át a dolgokat.

2020. jún. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/113 anonim ***** válasza:
83%
Hat igy plane azt mondom, h nagyon gondold meg... Ha jol tanulsz es raadasul elsportolo vagy... Most lenne eselyed kiaknazni a lehetosegeket .. Lehet ez a par ev pont meghatarozo lenne az eletedben s ha megszulod a gyereket lehet sosem lesznek ilyen lehetosegeid sport teren mar. Probalj kicsit racionalisan gondolkodni. Nem hiaba van mindenki olyan velemennyel, amin. Nyilvan ismernek, tudjak, hogy ugyes vagy es hogy kb most azzal, hogy otthon maradsz, a tested atvaltozik es bufiztetni fogsz erettsegi, sport helyett... Nekem sem tetszene, ha a lanyom lennel, sajnalom.
2020. jún. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/113 anonim ***** válasza:
84%
" És sajnos elôttem az lebeg, hogy van egy cukiság, aki az enyém " erre még több 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Tudod egy gyerek nem csak cuki, hanem hasfájós, fogzós, szepás, és még millió dolgot tudnék neked sorolni! Amikor napi 3-4 óra alvásnak örülsz(nem egyben) , és amikor letudnál feküdni elgondolkodol, hogy üljek le tanulni, vagy végre aludjak? Mire ezt kiokoskodod felkel a "cukiság" és üvölteni kezd.. Amikor 1.5 évesen elkezdi a hisztikorszakot blabla.. Te olyan sötét vagy mint az éjszaka🤦🏻‍♀️ Ismerősök cuki babukáját pelenkáztad / etetted / altattad... HAHAHAHA! Na épp nekik kéne téged lebeszélni erről az egész Cukcsi Mukcsi Babuci témáról🤦🏻‍♀️
2020. jún. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/113 anonim ***** válasza:
85%

Persze, hogy aranyosak, úgy lettek kitalálva, hogy azok legyenek.

Attól, hogy a családodnak menne eltartani, még pofátlanság a nyakukba varrni.

Leírtuk az elején normálisan, hogy miért teszed tönkre nem csak a te, hanem a mások életét is. Neked mindre volt magyarázatod és te tudtad jobban. Akkor tudjad, én leszarom. Rá fogsz jönni, amikor már késő. 30 éves vagyok, van egy egy éves kisfiam, de fingom sem volt árról, hogy ez milyen. Pedig egy nyugodt, jó evő, jó alvó gyerek. Te meg még félig gyerek vagy. Ha kapsz hozzá egy többemberes babát, a világból is kiszaladsz. Borzasztó rossz hatással lesz a picur lelkére, hogy anya még tapasztalatlanságából kifolyólag nem tudja érett felnőttként kezelni majd a nehézségeket. Azt hiszed, hogy a te életed teszed tönkre? Hát... Az övét inkább. Nem véletlenül van korhatára a nagykorúságnak és az önálló döntéshozatalnak. Már még akkor is korai volt a 18, amikor én voltam gyerek. Mert nem érettek ilyen döntésre. Vagyis, hát nem mind. És itt sajnos te sem. De mondom, majd rájössz.

2020. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/113 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjátok,kár a szóért...ha ennyiből nem fogta fel a lényeget,már nem is fogja.
2020. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/113 anonim ***** válasza:
81%
Iagzad van utolso. Nem mi fogjuk azt a gyereket tinikent magunkon cipelni, mikozben a tobbiek meg elik vilagukat, suliznak, szorakoznak, o meg majd mossa a hanyast a polojabol szinten gyerekkent :)
2020. jún. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!