Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
62%

Igen a koroddal jövök, mert pontosan annak megfelelően is viselkedsz. Kardot rántasz érvek helyett. Nem, nincs jártasságom az abortuszban. Nekem egyetlen tervezett terhességem volt. De a legjobb barátnőmnek bizony besikerült 16 évesen, elvetette. Őt is megviselte, nyilván nem csak érzelmileg, hanem a fizikai része sem kellemes egy abortusznak. De ő annyival érettebb volt nálad, hogy belátta sokak életét tenné tönkre. Azóta ő is felnőtt nő, két gyerek boldog anyukája, és a mai napig tudja hogy az akkor helyes döntés volt.

Nem mellesleg volt szüléskor egy 15 éves szobatársam, aki épp úgy állt hozzá mint te most. Nagyvonalakban tartom vele a kapcsolatot, hát nem túl rózsás a helyzete. Pedig ott is mekkora szerelem volt... Aztán most már 17 évesen ott van egyedül egy gyerekkel a szülei nyakán.


Te csak ezen tudsz lovagolni, hogy kicsi élet...

2020. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
81%

Könyörgöm azért ne hasonlítsuk már össze az abortuszt az emberöléssel. Látszik, hogy még naív vagy. Az meg hogy minden happy most a 20 éves pasiddal teljesen más, mint egy kisbabával aki 0-24 sír. Ismerek jó néhány ilyen 'lelkiismeretes' tini anyukát, mint te, most 20-30 évesen mindegyik éli a saját életét, bulizik, pasizik és a gyereket meg havonta látja, mert lepasszolta a nagymamának. Belőled is ez lesz pár éven belül. Lehetsz te lelkiismeretes, ha még meg sem született, de te már előre sajnálod az elszalasztott bulikákat meg szégyelled majd a baránőtid előtt.

Legalább lenne benned annyi, hogy nem csinálsz még egy elcseszett( mert biztosan az lesz egy tini anyával) gyereket erre a világra, hanem elmész abortuszra utána meg feliratsz egy fogamzásgátlót.

2020. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
89%

Csinálj amit akarsz...úgyis hiába írunk neked bármit,te csak hajtod a magadét. Ennek a vitának nincs semmi értelme.

Te bemániáztad magadnak azt hogy márpedig akkor is megszülöd,ha törik-szakad,akkor úgyse fog senki eltéríteni a szándékodtól.

2020. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 anonim ***** válasza:
92%
Akkor már csak egy kérdésem van. Mi a carnak tetted fel a kérdésed az oldalon, ha amúgy te már eldöntötted és nem is vagy hajlandó elgondolkozni az ellenérveken?
2020. jún. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/113 A kérdező kommentje:

,,csinálsz még egy elcseszett( mert biztosan az lesz egy tini anyával) gyereket erre a világra" Én lennék a másik elcseszett? :) Fura, hogy még a nagyon okos felnőttek is ítélkeznek úgy, hogy nem ismernek valakit.


Miért? Minek nevezzük azt a cselekvést, ha valakinek kioltjuk az életét, ugyanis él? Gyilkosság, nem? Ti is előregondolkodtok, hogy maaajd mi lesz, ha megszületik, tehát akkor itt is, mi lesz, ha maaajd kifejlődik és emberré alakul?


Egyébként azon is gondolkoztam, hogy megszülöm és odaadom egy olyan házaspárnak, akiknek nem jött össze a kisbaba, így legalább tudni fogom, hogy jó helyen van és nekem se lesz lelkiismeret furdalásom. Bár a barátom ezt nem támogatja, mert ő speciel nagyon várja a kicsit..


Nem tudom... Nagyon nehéz döntést hozni.

2020. jún. 12. 21:18
 46/113 anonim ***** válasza:
60%

Én már csak fogom a fejem...

Rontsd csak el nyugodtan az életedet azzal,mert elakadtál a gyilkosságon. Sok sikert hozzá,a legőszintébben kivánom.

2020. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
91%

Na végre egy értelmes gondolat. Az örökbeadás valóban jó ötlet lenne. Megnyugodhatna a fene nagy lelkiismereted és olyan örömöt okozhatnál egy meddő házaspárnak aminél nagyobb öröm talán nincs is.

De azért nem olyan könnyű ám lemondani róla mint a filmekben.

Láttad a Juno c. filmet? Javaslom nézd meg ha esetleg nem láttad.

2020. jún. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 A kérdező kommentje:
47-es, mert szerinted nekem olyan nagyszerű érzés ez az egész? Nem neked kell majd feldolgozni az elvesztését, hanem nekem. És a provokatív válaszaiddal pedig nem segítesz.
2020. jún. 12. 21:29
 49/113 A kérdező kommentje:

De nincs kedvem tovább veszekedni! Nem tudok azon változtatni, hogy én így érzek az abortusszal kapcsolatban.


A gyereket mindenképp meg fogom szülni és vagy én vagy egy házaspár fogja felnevelni. Még nem tudom, de írni fogok a döntésről, ha érdekel titeket!


Egyébként már 7 hetes vagyok :)

2020. jún. 12. 21:34
 50/113 anonim ***** válasza:
81%
🤦🏻‍♀️
2020. jún. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!