Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/113 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy naiv vagy. A 20 éves pasi nem fog veled maradni csak ideig óráig.
2020. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/113 anonim ***** válasza:
77%
Baromi könnyű most még aranyosnak lenni a kismamával, vajon mi lesz mikor már hónapok óta nem aludta át az éjszakákat. 16 éves vagy, 5 percet sem éltél még vele.
2020. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/113 anonim ***** válasza:
69%

A helyedben nem bizakodnék annyira abban a hűséges kapcsolatban. De a te életed,úgy rontod el ahogy akarod...

Azért nem ártana ha a realitás talaján maradnál,mielőtt olyan döntést hozol,amilyet nem kéne.

2020. jún. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/113 anonim ***** válasza:
63%
Szüleidnek lesz igaza. Akkora bukta lesz ez, hogy nem bírod majd kapkodnina fejed.
2020. jún. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/113 anonim ***** válasza:
70%

Szüleidnek igaza van gyereknevelés nem könnyű egy felnöttnek sem ezt ők tapasztalatból tudják ,te meg most még nem látod , nincs realitás érzéked ,mert babuci,de anyukád tudja hogy neki kell majd baba dolgaival törödnie,amihez nincs kedve .neki kell majd egész nap vele lennie,mert te suliba jársz tanulsz,meg bulizni akarsz járni.

Lelkiismeretröl beszélsz,hogy azért nem veteted el,de ara nem gondolsz hogy szüleidel teszel rosszat ezel gyerekel amihez ennyire ragaszkodsz te.

Anyukádéknak kell baba dolgokat megvenni újra,meg minden olyant ami neked és babának kelleni fog ami nem kis összeg.

De ez a fontos dolog nem jutott el a csöpp 16 éves agyadig .

2020. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/113 anonim ***** válasza:
85%

Fogalmad sincs mivel jár egy gyerek... Tanulni, bulizni...Jó vicc. Azt hiszed ugyanolyan marad az életed a baba születése után? Hogy ugyanúgy éled a kis kamasz életed, másokra lőcsölve a gyereket?

Lássuk csak. Szóval tanulni akarsz, tehát iskolába jársz minden nap, délután tanulsz. Ki van a gyerekkel? Gondolom a szüleid dolgoznak. Éjjel bulikázól. A szüleid kelnek a gyerekhez, úgy, hogy másnap lehet dolgozni mennek. Te meg majd nem alszol buli után, mert át kel venned tőlük a gyereket. Te tényleg azt hiszed, hogy egy gyerek csak játékszer amit ide-oda rakosgatsz, és néha előveszed mikor kedved van hozzá? Az anyagi részéről nem is beszélve. Tudod mennyi kiadás egy baba?

2020. jún. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/113 anonim ***** válasza:
72%
Én gondoltam, hogy ezeket fogod mondani. Tudom, hogy nincs reális képed árról, hogy mi vár rád. Nagyon sajnálom, ami a következőtkben történni fog.
2020. jún. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/113 anonim ***** válasza:
92%

"És nyílván nem hagynám magára a kicsit, ha bulizni támad kedvem."

Hát it csinálsz, csibe? Viszed magaddal bulizni? Ebből is látszik, hogy halvány lila segédfogalmad nincs arról, hogy mivel jár egy gyerek.

Egyetemre akarsz menni? Ahhoz előbb le kéne érettségizned. A középiskolát terhesen meg a baba mellett nemigen tudod nappalin megcsinálni. Munkát nem fogsz kapni, biztosított sem leszel, fizetned kell magad után a TB-t is.

"A suliban meg mit mondok, hogy GYES-re megyek??"

Igen, majd GYES-re fogsz menni, mert az a max, amit majd kaphatsz. Tudod, hogy az mekkora összeg és mire elég? Kb. semmire. Fogalmad sincs semmiről, csak valami ködös álomvilágban élsz, rózsaszín felhőcskéken. Baromi nagyot zuhanhatsz a végén, vigyázz!

"ennyi erôvel engem is elvetethettek volna a szüleim."

Gondolom, anyád nem 16 évesen szült téged, és nem a semmire, csupasz fenékkel a szülei nyakára pottyantott oda, hogy majd lesz valami, ha éppen bulikázni támad kedve.

2020. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/113 anonim válasza:
28%
Ha a szüleid támogatnaktámogatnak, akkor tartsd meg, gondolom nem mostanra tervezted, de ha már becsúszott tartsd meg, ilyen jó szívvel mint amilyen neked van, később nagyon megbánnád hogy evetetted, főleg ha esetleg nem is lehetne többé gyereked emiatt. Nehezebb lesz vele a sulis, egyetemi éveid de a szüleid majd segítenek. Sok nő 30 évesen gyerek mellett kezd neki az egyetemnek. Ha majd soknak tartós OKJ-s tanfolyamra is mehetsz , az talán könnyebb
2020. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/113 anonim válasza:
17%
Bocsi, nem olvastam amit írtál az előbb, utolsó vagyok. Akkor a barátod elvégzi az egyetemet keres pénzt, addig a szüleid ha nem is támogatják , de ha majd ott lesz veled és látják hogy mennyire szereted, akkor biztosan kisegítenek. Vágj bele, kemény lesz de nem fogod megbánni
2020. jún. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!