Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és teherbeestem...

16 éves vagyok és teherbeestem. Mit tegyek? (bôvebben lent)

Figyelt kérdés
A barátom 20 éves, én 16 és terhes. Azt mondta, hogy támogatni fog és velem marad. Egyetemre megy jövôre, de gy városba maradunk. Okos, intelligens fiú éd nagyon szeretem. Amiatt nem is aggódok, hogy egyedül hagy vagy ne tudnánk majd megélni, de velem mi lesz? Én egyetemre szeretnék majd menni, bulizni. A babát viszont nem akarom elvetetni, nem lenne szívem egy ártatlan csöpséget megölni, mert hibáztam. Nagyon szégyellem ezt az egészet, mert most az egyszer elfelejtettünk védekezni és máris összejött a baba. Szóval nem tudom migez kezdjek. Hogyan fogok tanulni? Valaki volt már hasonló helyzetben valaki? Mi a vélemémyetek és mit tanácsoltok?

2020. jún. 10. 23:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/113 anonim ***** válasza:
93%

És ki fogja fizetni a babához szükséges dolgokat? És amíg baba addig még nem is kerül olyan sokba. De csak vegyük az elejét, mi van ha nem lesz tejed és tápszert kell neki adni? Mi van ha hasfájós lesz és próbálgatni kell a tápszereket, és végül a piacon kapható legdrágább válik be. Tudod mennyi ideig tart egy doboz tápszer elfogyasztása? Nem sokáig!


Az a baj, hogy te ezzel a gondolattal foglalkozol, hogy jaj egy kicsi élet... Egyelőre nem az, csak az élet lehetősége. És mi van ha ne adj' isten beteg lesz, vagy csak simán mondjuk dévény kezelésre kell járni hetente, ki fogja ezeket kifizetni?


Felnőtt sok éve dolgozó nőknek, akik tudatosan terveztek gyereket, nekik (nekünk) is sokszor nagyon nehéz. De nekünk nem anyagilag nehéz, hanem inkább mentálisan, illetve néha fizikailag.


Miért nem hallod meg az észérveket? Ne a rózsaszín álmot lásd egy babában mert nem az.

2020. jún. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/113 anonim ***** válasza:
92%

Egy babának és aztán a kisgyereknek az anyagiakon kívül érzelmi biztonságra is szüksége van. Tudom, hogy nehezen hiszed, de nem az az általános, hogy egy tizenéves lánynak meglegyen a kellő türelme hozzá. Nem azért, mert nem vagy türelmes típus esetleg, hanem amiatt, hogy egy ilyen korú lány még éretlen ehhez a mentális kihíváshoz. És nem csak a hasfájás, és nem csak a fogzás, hanem minden pillanatban a szemed rajta tartani onnantól kezdve, hogy már nem marad ott, ahova leteszed. Hihetetlenül aranyos, és tényleg nagyon vicces dolgokat csinál. De lesz neked türelmed 3 percenként azt mondani, hogy nem szabad? Akkor is lesz, ha utána 20 perc üvöltős hisztit vág le, aztán ugyanaz kezdődik elöről? Aztán meg ez még csak akaratnyilvánítás volt, nem is dackorszakos hiszti. Ehhez kell egy kis érettség, hogy kezelni tudd anélkül, hogy benne károkat okozol, te meg megbolondulj. Tudom, hogy érettebbnek hiszed magad a korodnál, de nem vagy az. Mind azt hittük 16 évesen. Ha az lennél, nem tennéd ezt.

A hormonok meg fognak borítani téged, nem feltétlenül már szülés előtt, de utána biztosan. Ezt egy 20 éves egyetemista srác sem fogja elbírni. Akkor sem, ha most mást hiszel. Ez a lehető legkönnyebb része.

Mi lesz, ha problémás lesz a terhességed? Ki fogja fizetni a magánorvost és a szülést? Ha ne adja isten magasvérnyomásos leszel, vagy cukros, ki oldja meg a diétádat? Hogy fogod viselni, hogy anyukád lesz ott, aki majd nyilván nem lesz csendben a nevelési és ellátási kérdésekben? És te oda vagy kötve kiszolgáltatottan.

Vannak barátaid? Szerinted hány nagy barátnő marad melletted? Az átlag nagyon elmagányosodik. Te nem érted majd már az ő "gyerekes" problémáikat, ők meg a tieidet nem. Nem lesz közös pont, nem lesz beszédtéma, csak a gyereked, hiszen körülötte fog forogni minden gondolatod állandóan.

Milyen kilátásai vannak egy tinianyának, végzettség nélkül? Nem fognak kapkodni utánad...

És tudom, hogy szerinted nagyon naaaaagyon valószínűtlen ez a forgatókönyv, pedig az a helyzet, hogy a te álomvilágod az, amire kevés az esély igazából.

2020. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/113 anonim ***** válasza:
64%

Onnantol kezdve, hogy te tanulsz és a barátod is tanul, nem neked kéne eldönteni, hogy mi lesz a gyerekkel. Döntse el az, aki el fogja tartani a gyereket és téged. Vagyis a te szüleid meg a pasid szülei. Ők ellenezték, erre te megtartod? Ugye tudod, hogy nem fogsz tudni miből bulikázni, mert a gyereknek kell a pelenka? Nem lesz új ruhád, nem fogtok randizni. A jelenlegi barátaid le fognak építeni, az 100%. A 20 éves kisfiú pasid meg garantáltan 1 éven belül le fog lépni. Gyerektartást meg felejtsd el jópár évig, mert egyetemre megy a srác és nem lesz miből fizetni. A srác szülei meg végképp nem fognak neked pénzt adni a kis kakukkfiókára.

Kicsit szállj már le a realitások talajára mert most nem csak a saját életedet teszed tönkre, hanem a szüleidét, a pasidét meg a gyerekét is. Szerinted melyik épeszű 20 éves fiú akar pelenkázni buli helyett? Vagy a gyerekre vigyázni vizsgaidőszakban, amíg te bulikázol? A szüleid helyében megmondanám neked, hogy majd akkor tarthatod meg, ha magadat és a gyerekedet is el tudod tartani anyagilag..

2020. jún. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/113 A kérdező kommentje:

Eddig se nagyon találtam a közös hangot a velem egyidős lányokkal. Engem mindig érettebben kezeltek a szüleim, mint a ,,barátnőimet". Anyagilag meg bírni fogjuk, nyugi! :D És tisztában vagyok, hogy áldozatokat kell hoznom, de nem tudnám úgy leélni az életem, hogy megöltem a gyerekem, mert oké, hogy még csak egy kis sejt, de a végeredmény egy kis emberke lesz, akitől nincs jogom elvenni az életet. Tudom, fárasztó lesz, hetekig nem lesz alvás, nem lesz annyi buli, de inkább vállalom ezeket, mintsem bűntudattal leélnem az életem, mert ismerem magam és soha nem bocsátanám meg magamnak, ha elvetetném.

A szüleim pedig nem az anyagiak miatt, hanem miattam ellenzik, hogy nem lesz életem stb., de nem nekik kell majd leélni az életüket azzal a tudattal, hogy nem adtak esélyt a gyereküknek élni.

4 éve vagyok együtt a barátommal és mivel jóképű, emellett okos fiú rengeteg lány próbálkozott már be nála, akik szebbek, csinosabbak voltak tőlem, de a barátom mégis velem maradt és soha nem csalt meg. Rengeteg áldozatot hozott értem. Pl. vizsganap előtti éjszaka bőgve hívtam fel és ő hajnali 3-kor kocsiba ült és eljött, hogy megvigasztaljon és egész éjszaka mellettem volt, aztán másnap 5-ösre vizsgázott.

Sokan mondják, hogy hihetetlen, hogy létezik ilyen szerelem, de a miénk tényleg szinte tökéletes. És már 4 éve...

Ti bele tudnátok nyugodni, én nem. És nekem megéri, mert, ha nem tiszta a lelkiismeretem, akkor nem fogok tudni nyugodtan élni és ezt semmivel sem tudom majd megváltani magam előtt. Mindig ott lenne bennem a seb, hogy megöltem valakit csak azért, hogy nyugodtan élhessek. Nem tudnám feldolgozni..

2020. jún. 12. 19:49
 35/113 anonim ***** válasza:
78%

Jaj de kis csacsi vagy...


Hetekig nem lesz alvás? 🤣 2 éve nem volt átaludt éjszakám. Persze most már nem olyan durva mint az elején, mikor néha 30 percenként ébredt. De na.. Ha azt veszem hogy hamarosan visszamegyek dolgozni de továbbra is legalább egyszer-kétszer kelnem kell éjjel.. Hát nem vet fel az öröm a gondolattól. Kórházban dolgozom, szülés előtt havonta 6 alkalommal 24 órás ügyeletben dolgoztam, ahol kő keményen végig kellett dolgozni a 24 órát. Azt gondoltam ez tök jó edzés baba előtt milyen nem aludni. Jól bírtam amúgy, sokszor másnap is alig aludtam. De ez is mekkora naiv elképzelés volt a részemről, mert ez egész más, mint mikor soha nem alszod ki magad. Nincs vége, mint az ügyeletnek. Nem jön el a reggel és teszem le a lantot hanem folytatom tovább és tovább és tovább.


Én elhiszem hogy nagyon szeretitek egymást, de stabil házasságok is sokszor majdnem rámennek egy kisbaba érkezésre. Sokszor nem csak majdnem...


Mindenesetre ha a sztori nem kamu, és valóban megtartod én komolyan nagyon szeretném olvasni később hogy mi lett veletek.


Azt kívánom ne legyen igazunk, nekünk károgóknak, de erre nagyon pici esélyt látok.

2020. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/113 A kérdező kommentje:
Miért kell kiszedni szavakat a kommentemből? Akkor úgy írm, 10 évig nem lesz alvás, ha ez tetszik, de ti megakadtok egy részletnél és figyelembe se veszitek a többit. Hogy NEM fogok tudni azzal a gondolattal együtt élni, hogy megöltem a kisbabám. Az pedig másik dolog, ha valaki ezt úgy fogja fel, hogy még csak egy sejt a pici. Viszont én pedig már emberként tekintek rá és a lelkiismeretfurdalás tönkretenne.
2020. jún. 12. 20:22
 37/113 anonim ***** válasza:
67%
Oké kérdező, akkor te biztos okosabb és ügyesebb vagy 16 évesen. Majd jussanak eszedbe az itt kapott válaszok, mikor...
2020. jún. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/113 A kérdező kommentje:
Akkor áruld el, hogy hogy kell feldolgozni azt, hogy elvetted valakinek az életét?? Gondolom jártas vagy benne..
2020. jún. 12. 20:50
 39/113 A kérdező kommentje:
És komolyan azzal jössz, hogy hány éves vagyok? Szerinted hány milliószor kapok kiselőadást a nehézségekről meg hogy csak a baj van vele. De nekem az abortusz egyenlő az emberöléssel. Hogy fogom magamnak megbocsátani. Hm?
2020. jún. 12. 20:52
 40/113 A kérdező kommentje:
És azt sem írtam sehol, hogy tökéletes anya leszek és mindent ügyesebben fogok csinálni, de ismétlem magam 100adjára, a lelkiismeretfurdalás tönkre fog tenni.
2020. jún. 12. 20:54
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!