Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek tovább taníttatni a...

Minek tovább taníttatni a gyerekeinket ha nem hálálják meg legalább azzal, hogy tisztelik a szüleiket?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyre többször látom, hogy a felnövő gyerekek semmi veszik a szüleiket, lenézik őket pedig még csak nem is önállóak, minek tovább taníttatni őket ezek után, minek áldozni arra, hogy többre vigyék mint mi ha nem hálálják meg legalább azzal, hogy tisztelik a szüleiket akik biztosították nekik a többletet?

#tanulás #tovább taníttatni
2020. júl. 9. 10:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem azért szültem, hogy hálát kapjak érte. Ennyiből az állatvilágban pár faj nagyon depressziós lehetne, mert amint felnevelik a kölyköt feléjük se néznek.
2020. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A tiszteletet ki kell érdemelni. És nem, az, hogy életben tartasz egy gyereket akit a saját önző vágyaid miatt vállaltál kicsit sem érdemel tiszteletet. Tiszteletet akkor fogsz kapni ha foglalkozol vele, ha megfelelően neveled, jó példát mutatsz neki, ha minőségi időt töltesz vele, ha meghallgatod, ha támogatod és ha te is tiszteled őt. Nem csak 2-3 évig amíg kicsi és cuki hanem egész életében. Maximálisan megértem ha egy tini nem tiszteli a szüleit ha sosem kapott minőségi törődést és szeretetet, ha sosem beszélgettek vele, ha teljesen elengedték a kezét. Nagyon sok szülő van aki semmit nem tud adni egy gyereknek azon kívül, hogy nem hagyja éhen halni. Ez meg az abszolút elvárható minimum ha már valakinek gyerek kellett. Csak ezért maximálisan megértem ha egy gyerek nem tud hálás lenni.

Amúgy meg azért kell tovább taníttatni mert te vállaltad azt a szerencsétlen gyereket basszus... A te célod volt, hogy legyen egy gyereked. Ha már vállaltad akkor legalább anyagiakban add meg neki amit lehet és csináld végig. Nem értem minek olyannak gyerek aki 18 évesen eldobja és oldja meg ahogy akarja.

A gyerek viselkedése a szülő nevelésének eredménye. Ha valaki nem tiszteli a gyerekét, nem szereti, nem törődik vele akkor ne várja el ezeket visszafelé sem.

2020. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az a szülőtől függ, hogy milyen lesz az a gyerek, kap-e annyi szeretetet - nem ajándékokat, nem mindent megengedést, hanem - szigort, de ugyanakkor szeretet is a szülőtől, hogy tudja tisztelni. Ha az apja mondjuk esténként a kocsmából jön haza nap mint nap, akkor azt a szülőt nem fogja tisztelni.
2020. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!