Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként, ha...

Egyedülálló anyaként, ha reggel hatra járnátok dolgozni, hogy oldanátok meg, hogy a 9-10 éves gyereketek egyedül elkészüljön reggel és elmenjen az iskolába?

Figyelt kérdés
Nem magamról írtam, mielőtt valaki azt gondolná.
2020. júl. 26. 10:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

"Nem véletlen, hogy 6 éves kortól már utazhatnak a gyerekek egyedül a vonatokon is, mert sok gyereknek egyedül kell iskolába járni, nincs más megoldás."


Hát ezt meg ugyan honnan vetted?????

2020. júl. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

#11: A MÁV-Start személyszállítási üzletszabályzatából, ami az ehhez hasonló ügyeket szabályozza. 6 éven aluli gyermekeknek kell csak kísérő. Így van leírva:


"A személyszállítási szolgáltatást a magatehetetlen vagy a szolgáltatás igénybevételére kísérő nélkül nem képes személy, valamint a 6 éven aluli gyermek kizárólag kísérővel veheti igénybe."


[link]


Persze azt, hogy sok gyereknek egyedül kell utazni, nem úgy értettem, hogy a gyerekek többségének. Csak úgy, hogy ez bizony a gyerekek egy jelentős részénél sajnos előfordul, és ők összességében sokan vannak.

2020. júl. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Baxus. Egy 6 eves egyedul vonaton....
2020. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, ha mondjuk az esztergomi vonalon kell mennie pár megállót két-három osztálytársával, esetleg nagyobb tesójával együtt, az nem annyira irreális. De az igaz, hogy nem ideális.
2020. júl. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
93%
A fiam pont ennyi idős. Simán felkel ébresztőre magától, felöltözik, elpakol és elmegy egyedül az iskolába. Az apja hajnalban jár dolgozni, én pedig mivel 25 km-re lakom a munkahelyemtől, így legkésőbb fél 7-körül elmegyek otthonról, az iskolába pedig kifejezetten kérik a tanárok, hogy 3/4 8-nál előbb ne menjenek a gyerekek. Falun élünk egyébként. Mondjuk a fiam önálló nagyon. Tehát én amondó vagyok, hogy az ismerősöd gyereke is képes lenne már arra, hogy önállóan elmenjen egyedül az iskolába.
2020. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!